banner39

Zordur böyle maçlar

Zordur Mayıs ayında böyle maçları oynamak.

Dolmabahçe’den ılık, tribünden ise soğuk eser rüzgar böyle zamanlarda.

Şampiyonluk iddiası kalmayınca, taraftar maça tepkisini göstermek için gelir genelde.

Böyle karşılaşmalarda teknik taktik çok fazla ön plana çıkmaz.

Atmosferden etkilenenler durur, etkilenmeyenler oynarlar.

Bu açıdan baktığımızda, tüm bu olumsuz şartlara rağmen oyun iştahını kaybetmemesi, Beşiktaş adına en büyük artıydı. 

Ljajic, Quaresma, Burak Yılmaz  üçlüsü hem tecrübe hem de istek anlamında takımı sürükleyen isimler oldu.

Böyle maçlarda 3 puan almak zordur.

Beşiktaş’ın herşeye rağmen bunu başararak Şampiyonlar Ligi’ne katılma iddiasını sürdürmesi, büyük takım refleksinin korunması açısından önemliydi.

Neredeyse tüm sezon yedek oturup, sezonun en kritik maçında, Galatasaray derbisinde ilk 11 çıkan Necip Uysal’ın yine son 4 dakika şans bulması, basın tribününün en çok konuşulan olayıydı. 

Büyük umutlarla transfer edilen Kagawa’nın neredeyse geldiğinden bu yana, son 15 dakikalarda oyuna alınma alışkanlığı ise yine çarpıcı detaylar arasında yer aldı.

MAÇIN OLAYI: Büyük kulüpler şampiyonluk iddiasını kaybedince, tribünde tepki olur. Bu tepkinin daha dün sandıktan başkan çıkan Fikret Orman’a yapılması ise kulübü oldukça zorlu bir dönemin beklediğini gösteren bir mesajdı.

Seçimde beklenmedik bir tepki oyuyla karşılaşan Fikret Orman yönetiminin taraftar nezdindeki kredisi bitmiş durumda.Yeni sezonda dinamik,genç ve şampiyonluğa oynayan bir kadro oluşmazsa, siyah beyazlı yönetimin 3 yıllık dönemi tamamlaması pek de mümkün gözükmüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Gülüstan
Murat Gülüstan - 1 yıl Önce

Kadir ceylan
Kadir ceylan - 1 yıl Önce

Genç ve dinamik kadro yapısı oluşturma gibi bir hedefi oldugunu açıklamadı yönetim hatta çok transfer beklemeyin tek hedef bütçe daralması açıklaması?! Böylesine isteksiz katkısız pasif yönetime bu tepkiler az bile! Çok pardon bir şey söyleme hakkımız yoktu çünkü taraftar taraftarlığını bilsin idi (!)

Ferhat Işıkara
Ferhat Işıkara - 1 yıl Önce

Muhalafet yeterli bir organize yapsaydı hepimiz şimdiye kadar olduğu gibi kendı imkanlarımızla gider sırf YD nin devamı olduğunu maalesef sonradan gördüğümüz bu yönetimi indirmek için oy verirdik.Ancak şunu da söyliyeyim Rüzgar. S.gibi daha şimdiden kibir küpü olan adamlar,bunlar kadar da yönetemezler...1 yıl versinler bana içerde ki bütün hırsızları UCRETSIZ yakalarım .ama tam destek verecekler.
Not:Türkiye 'de gerceklerin ortaya çıkmasını samimî olarak kaç kişi istiyor

Mücahit ışık
Mücahit ışık - 1 yıl Önce

Kesinlikle katılıyorum... fikret orman eskisi gibi değil heyecan kalmadı, bence seçilmeseydi daha iyi olurdu ama ona rakip olarak da adam akıllı birinin çıkmaması da tuhaf

Mehmet erden
Mehmet erden - 1 yıl Önce

YaziniZ cok guzel firat bey

banner42

banner19

banner43