banner10

PKK kaçırdığı çocukları ölüme gönderiyor

PKK'nın örgüte katılım olmamasından dolayı küçük yaştaki çocukları kaçırarak eleman temin ettiği ortaya çıktı. Teslim olan bir terörist ifadesinde, 9-10 yaşlarındaki çocukların ellerine silah tutuşturulup göz göre göre ölüme gönderdiklerini söyledi

PKK kaçırdığı çocukları ölüme gönderiyor

Eylül 2018'de, şahit olduğu vahşete dayanamadığı için teslim olduğunu belirten bir teröristin itirafları, terör örgütünün elebaşları için çocuk ya da kadın fark etmeden insan hayatının bir anlamı olmadığını bir kez daha gözler önüne serdi. 

Teröristin ifadesine göre örgüt, Suriye ile Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarında "Gençler Taburu" adı altında 9-10 yaşlarında çocuklardan gruplar teşkil ediyor. Bu çocuklar, ellerine silah tutuşturulup göz göre göre ölüme gönderiliyor. Türkiye'nin ve uluslarası kuruluşların örgütün çocuk istismarını yakından takip ettiğini bilen ve yaptıkları insanlık dışı muamelenin ortaya çıkmasından korkan bölücü örgüt, çatışmalarda yaralanan çocukların tedavilerini engelliyor. Ailelerinin yanına, evlerine dönmek isteyen yaralı çocuklara izin vermeyen bölücü terör örgütü üyeleri, onları tek başlarına ölüme terk ediyor. 

Bölücü terör örgütü PKK'nın çocuk istismarı, daha önce birçok kez uluslararası insan hakları ve sivil toplum kuruluşlarının resmi raporlarında da yer almıştı. Bu raporlar, örgütün caniliğini ortaya koyan en kuvvetli delillerden biri olarak değerlendiriliyor. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 23:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17