banner10

Nişanlısını rehin alan Uzman Erbaş teslim oldu

Nişanlısını rehin alan Uzman Erbaş teslim oldu


İstanbul Pendik'te bulunan Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne gelen uzman erbaş Umut K., okul çalışanı eski nişanlısını rehin aldı. Şahıs uzun süren ikna çalışmalarının ardından teslim oldu

İstanbul Pendik'te bulunan Melek Aknil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne gelen bir uzman erbaş, eski nişanlısını rehin aldı. Yaklaşık 1,5 saatlik ikna çalışmalarının ardından uzman erbaş az önce teslim oldu ve rehine krizi sona erdi.


az önce teslim oldu ve rehine krizi sona erdi.Okulda eski nişanlısını rehin aldı


İstanbul Pendik'te bulunan Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde uzman erbaş olan Umut K. isimli bıçaklı bir şahıs, okul aile birliğinde görevli olan 22 yaşındaki eski nişanlısını rehin alarak tuvalete kilitledi. Rehine krizinin yaşandığı okulda öğrenci bulunmuyor.


Olay saat 13.30 sıralarında meydana geldi. İstanbul Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde uzman erbaş olarak görev yapan ve birliğinden kaçtığı iddia edilen Umut K., aralarında kısa bir süredir sorun olduğu öne sürülen, isminin Hümeyda olduğu belirtilen eski nişanlısını rehin aldı.


Öğrencilerin olmadığı okulda emniyet görevlileri devreye girerken, okulun bahçesinde 2 ambulans bekletildi. Müzakere timleri de ikna çalışması için devreye girdi. Şahıs uzun süren ikna çalışmalarının ardından teslim oldu.


Adının Hümeyda olduğu öğrenilen rehinenin okul aile birliğinde 4 aydır görev alan öğrencilerin kayıt işlemleriyle ilgili çalıştığı öğrenildi."Silahım yok"


Pendik'te okulda nişanlısını rehin alan Umut D.'nin müzakereci polise, silahının olmadığını ve elinde bıçak bulunduğunu söylediği öğrenildiValilik'ten açıklama


İstanbul Valiliği, Pendik'teki rehine olayında müzakerelere başlandığını ve gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığını duyurdu.


İstanbul Valiliği'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Pendik ilçemiz Melek Akbil Meslek Lisesinde meydana gelen rehin alma olayı ile ilgili olarak öncelikle müzakere ekiplerimiz olay yerine intikal etmiş ve müzakerelere başlamışlardır. Ayrıca yeterli sayıda polis gücü sevkedilerek gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır." denildi.Belediye Başkanı Şahin: Okulda olması tedirgin etti


Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, rehine kriziyle ilgili açıklama yaptı. Şahin'in açıklamaları şöyle:


"İsmi biliniyor ancak emniyet isimlerinin açıklanmasını istemedi. Bizim elimizdeki bilgilerle söylüyorum. Okulda çalışan hanımefendi ile girişimde bulunan kişi nişanlılar. Sorunları var, tabi böyle olunca uzman erbaş olduğunu bildiğimiz kişi okula geliyor, görüşme oluyor sonra tartışmalar olunca hemen polis çağırıyorlar.


Polis gelince de uzman erbaş arkadaşımız hanımefendiyi rehin alıyor. Emniyetimiz orada, özel harekat ile uzman ekipler orada. Çok büyük ihtimalle büyük bir sıkıntı çıkmadan inşallah selametle bu işi halledeceğiz gibi görünüyor. Panik havasının oluşmaması açısından sükutnetle takip ediliyor.


Okul ortamında olması bizi tedirgin etti. Ama maalesef okul ortamlarımızda da bunu yaşıyoruz. Bizi en çok üzen okul ortamında böyle bir hadisenin cereyan etmesi. Emniyetimiz hassas şekilde sahadalar. İnşallah sıkıntı olmadan da sonuçlanacak."Uzman erbaş teslim oldu


Yaklaşık 1,5 saatlik ikna çalışmalarının ardından uzman erbaş az önce teslim oldu ve rehine krizi sona erdi..Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17