'Yüksek Şatodaki Adam'

Yazının başlığındaki kitap Philip K. Dick'in bilim kurgu romanıdır. Romanda ikinci dünya savaşını Almanlar ve Japonların kazandığı, ABD'nin Almanlar ve Japonlar tarafından işgal edildiği bir dünyayı anlatır.

Fenerbahçe'nin bu sene yaşadıklarıni bu romanda olanlardan daha az absürt olduğunu söylemek çok zor.

Dün akşam Ali Koç'un camiaya seslenişte söylediği "sonuç olmayınca her şey anlamsız" önermesi bu akşam bir kez daha gerçekleşti. Fenerbahçe, Ümraniyespor ile Esenyurt'da oynadığı "bir sürreal gerçeklik daha" maçta skorun V.A.R ile düzeltilmesi ile 2 yerine 1 farklı kaybetti.

Sahaya bakınca yeni transfer Sadık, affedilenler Volkan ve Dirar ve dönen Jailson sahadaydı. Yedeklere bakınca Yanal'ın Bursaspor maçında savunma tandemini ve kaleyi teslim edeceği üçlü Sadık-Skrtel ve Volkan'ı 11'de başlattığını gördük.

Aslında ilk 11'de bulunan Benzia, Slimani ve İsmaiI hariç tüm oyuncular Bursaspor maçı için 11 adayı. Benzia ve Slimani tıpkı ligin ilk yarısında olduğu gibi bu maçtan sonra da Fenerbahçe'de yedek dahi olamayacak durumdalar.

Fenerbahçe kötü başladığı maçı tam toparlayacak derken Elif'in kırmızı kart görmesi sonucu edilgen bir futbola evrildi. Eğer Elif atılmasa belki Soldado, Ekici, Ayew hamleleri ile skoru almaya yönelecekken Fenerbahçe, takımda gole en yakın Valbueana'yi çıkarıp Ayew hamlesi yaptı.

Bu hamle yerine ne yapılabilirdi diye konuşulabilir ancak Ümraniye karşısında 10 kişi bile kalsa Fenerbahçe'nin ne hamle yaparsa yapsın mevcut oyunu izah edilemez.

Görünen Bursaspor maçında Topal, H.Ali, Ayew, Ekici, Dirar, Soldado gibi oyuncular ilk 11'de olur.

Ancak görünen o ki Fenerbahçe eğer Ali Koç'un bahsettiği transferleri bir an önce bitirmezse her maç sonunda "daha kötü ne olabilir" sorusuna "daha da beteri" cevabını verecek gibi.

Sunderland till i die belgeselini izleyen Fenebahçe taraftarının aklına gelen başına gelir mi bilmiyorum.

Ancak bu saaten sonra Fenerbahçe'nin ihtiyacı olan iyi gün kaptanı değil fırtınada gemiyi limana yanaştıracak kaptan.

Ali Koç ve yönetimi için bu durumu açıklamak için söylenebilecek bir bahane ya da geçmişten kalan bir sorun kalmadı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
metin metin
metin metin - 7 ay Önce

yok canim ersun yanal gelmis ya adam hesap kitap yaparak takimi ucururmus ya amada ucuyor nereye demiyorumm ama erusj efsanasi de bitecektir bence Sunderland degil fb dusunmeldir bu saten sonra her mac bir öncekinden kötu gececektir o baskiyi atlatmak zor fb basarir diyenlere derim ki basarsada cok ama cok zor olacaktir kumede kalmasi volkanla sadikla bu is olmaz olamazz

Can KORKMAZ
Can KORKMAZ - 7 ay Önce

Fenerde transferde olmaz oyuncuda gönderemez.Bu sene sonunda Süper lige veda partisi düzenlerler hemde boğazda.

banner8

banner19

banner6

banner17