Türk komutandan PKK'lı teröriste insanlık dersi | VIDEO

Türk komutandan PKK'lı teröriste insanlık dersi | VIDEOŞırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesi Çukuryayla mevkinde 25 Ağustos'ta düzenlenen operasyonda 1'i sözde yönetici 2 PKK’lı terörist sağ olarak ele geçirilmişti.Türk komutanın PKK'lı teröristlere "Artık canın bize emanet. Bundan sonrası vatanın, milletin yapacağı iş" dediği duyuluyor
Son zamanlarda güvenlik güçlerinin operasyonlarıyla darbe üzerine darbe alan PKK'da çok önemli isimler birer birer etkisiz hale getirilirken, örgütün sözde yöneticileri de teslim olmaya devam ediyor.


Güvenlik güçlerinin başarılı çalışmalarının ardından kimi operasyonlarda bazı PKK'lılar da sağ olarak ele geçiriliyor.


Bu operasyonlardan biri de hatırlanacağı üzere 25 Ağustos'ta gerçekleştirilmiş ve biri sözde yönetici olmak üzere 2 PKK'lı terörist sağ olarak ele geçirilmişti. Operasyonda 2 PKK'lı terörist, 1 uzun namlulu silah ve 1 M16 silahı ile yakalanmıştı.

"Mazlum Goyi" kod adlı Mazlum Kaçan ve "Kahraman" kod adlı Lezgin Yarar oldukları belirlenen teröristler jandarmadaki sorgularının ardından Türk adaletine teslim edilmişti."Canınız bize emanet"


O ana ait görüntülerde PKK'lı teröristleri teslim alan komutanın yaptığı konuşma örgüte adeta insanlık dersi veriyor.

Komutanın, PKK'lı teröristlere, "Bundan sonra canın bize emanet. Bundan sonrası vatanın, milletin yapacağı iş. Akıllı durursanız ateş kullanmayız, akıllı durmazsanız yapacak bir şey yok, görevimizi yerine getiririz" dediği görülüyor.

Kaynak: Yeni ŞafakGüncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17