banner10

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu Ailesi ile birlikte yeni bir başlangıca hazırlanan Halit ve sıfırdan zirveye giden yolda ki gençlerin hikayesini ekrana getirecek olan Tek Yürek’in ilk bölümü ile birlikte merak konusu oldu. Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu haberimizde.

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu Ailesi ile birlikte yeni bir başlangıca hazırlanan Halit ve sıfırdan zirveye giden yolda ki gençlerin hikayesini konu alan dizinin ilk bölümü sonrası merak konusu oldu. Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu haberimizde mevcut. Kanada’da yaptığı buz hokeyi koçluğundan atılan Halit, çocuklarıyla Zeytinburnu’ndaki baba evine dönmüş ve onu zorlu bir yaşam beklemektedir. İşte Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu...

Tek Yürek dizisinin konusu

Kanada’da yaşayan Halit, eşini kaybettikten sonra, kızı Deniz ve oğlu Rüzgar’la yapayalnız kalır. Buz hokeyi koçluğu yaptığı takımda bir oyuncusuyla yaşadığı bir olay kariyerinin son bulmasına neden olur. Çocuklarıyla İstanbul’a, babasından kalma evlerine geri döner. Tam bu sırada, semtinin Belediye Başkanıyla tesadüfen karşılaşır ve bu vesileyle de bu pistinden haberdar olur. Başkan vizyon sahibi, spora düşkün girişimci bir kişidir. Yıllar önce buz pistini kurmuş, ‘Geri Dönüşüm’ projesi kapsamında insanları paten yapmaya teşvik etmek istemiştir. Şimdi bu mekanda daha büyük işler yapma vakti gelmiştir. Bu güzel tesadüf Halit’e yeni bir fırsat verir, bir buz hokeyi takımı kuracaktır ama kimle?

Halit hiç bir zaman kolayı seçmemiştir hayatı boyunca. Takımı mahallenin delikanlılarından kurmaya karar verir. Buz hokeyinden habersiz olan gençlerden. Kardeşi ve arkadaşları için her zorluğa göğüs geren ekibin lideri, Yiğit “Hercai”, Yusuf “Arabulucu”, Oğuzhan “Becerikli”, Akif “Çocuk kalpli”, Mazlum ve mahallenin kötü adamı Sait’in naif oğlu Umut’tan.

Tek Yürek dizisinin oyuncuları

Halit (Tayanç Ayaydın)

Halit eşini kaybetmiş ve Kanada’da iki çocuğu ile yaşayan bir buz hokeyi koçudur. Halit Kanada’da bir oyuncusu ile problem yaşar ve ülkesine döner. Türkiye’ye geldiğinde ise şans eseri vizyon sahibi bir başkan olan Zeytinburnu belediye başkanı ile tanışır ve onun isteği ile Halit yeniden  Silivri Kapı Buz Pistinde Buz Hokeyi antrenörü olarak çalışmaya başlar. Uzun uğraşlar sonucu mahalleden bir takım kuran Halit hayattan kopmuş bu 6 çocuğa sadece Buz Hokeyini değil insan olmayı da öğretecek.  Halit ile Tek Yürek olan 6 arkadaş dünyaya kupasını da Türkiye’ye getirecek kadar yıldız olacak.

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Tayanç Ayaydın kimdir, nereli, kaç yaşında?

Tayanç Ayaydın, 7 Ağustos 1979 tarihinde İstanbul’da İstanbul’lu bir ailenin tek çocuğu olarak doğmuştur. İlkokulu Özel Doğa kolejinde okumuştur. Liseye Tercüman Lisesinde başlıyor ve İstek Vakfı Lisesi ile devam ediyor.
Ardından Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünde okudu ve 2001 yılında mezun oldu. Komedi Dram Tiyatro Topluluğu, Stüdyo Drama ve Alchera Tiyatro Topluluğu'nda oynadı. Alchera'da barmenlik de yaptı.

2004 yılında oynayan "Aliye" dizisinde Doktor Kahraman rolü ile tanınmaya başladı.

Ben Hopkins imzalı "Pazar-Bir Ticaret Masalı" filminde göstermiş olduğu başarılarla dikkatleri üzerine çekmiş 2008 yılında düzenlenen Antalya Altın Portakal Film festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülünü yine aynı yılda düzenlenen Locarno Film Festivalinde en iyi erkek oyuncu ödüllerini kazanmıştır.

Osman Sınav tarafından yaratılan, 2009 yılında başlayan "Sakarya Fırat" dizisinde başrol oynadı.

14 Ocak 2014 tarihinde Ekranlarında gösterime giren "Zeytin Tepesi" dizisinde başrollerini Aslıhan Gürbüz ve Tayanç Ayaydın oynuyor. Diğer rollerde Atilla Saral, Zerrin Sümer, Haldun Boysan, Salih Bademci, Ayça Varlıer, Hakan Karahan gibi sanatçılar var. Zeytin tepesi'nin yapımcılığını MF Yapım Faruk Bayhan ve Faruk Aksoy üstlendi.

Eğirdir gölü kıyısında da bir evi olan Tayanç Ayaydın, bateri, gitar ve saksafon çalabiliyor.

Tayanç Ayaydın, 5 Temmuz 2011 tarihinde oyuncu Bulut Köpük ile evlendi. Ancak evlilik 4 ay sürdü. Yabancı uyruklu öğretmen sevgilisi Sally Ghalayini ile nişanlandı.

Ödülleri

2008 – Antalya Altın Portakal Film Festivali, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Pazar – Bir Ticaret Masalı)
2008 – Locarno Film Festival, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Pazar – Bir Ticaret Masalı)

Filmleri ve Dizileri

2014 – Zeytin Tepesi
2013 – Aşk Kırmızı
2009 – Sakarya-Fırat
2009 – Büşra
2009 – Ey Aşk Nerdesin?
2008 – Aşk Yakar
2007 – Pazar – Bir Ticaret Masalı
2006 – Sıla
2004 – Kalbin Zamanı
2004 – Ziyaret
2004 – Aliye
2004 – Gece Yürüyüşü

Yiğit Demir - Hercai (Hilmicem İntepe)

Yiğit liseden sonra iş bulamayan ve mahallede kalmış bir gençtir; hiç bir amacı yokken buz hokeyi ile tanışmış ve kendini bulmuştur. Yiğit Zeytinburnu belediyesinin şampiyon olan takımında yer alan başarılı bir sporcu olmuştur. Yiğit’in adı takımda hercaidir zira o savaşmaktan asla korkmaz. Her zaman savaşmaya hazırdır.

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Hilmicem İntepe kimdir, nereli, kaç yaşında?

19 Mayıs 1992 tarihinde Muğla Yenice’de doğdu. Anne ve babası ilkokul öğretmeni ola İntepe’nin, İstanbul’da yaşayan bir ablası var. İntepe 18 yaşına kadar Bodrum Güvercinlik’te yaşadı ve Bodrum lisesinden mezun oldu. 15 yaşında kendi kendine dans etmeye başlayan Hilmi Cem hiçbir yardım almadan her şeyi kendi öğrendi. 

17 yaşında latin danslarına yazılan Hilmi Cem, bir çok kez salsada Türkiye Gençler Şampiyonu oldu. Hilmi Cem İntepe, Muğla üniversitesinde (BESYO)Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulunda okumaya devam ediyor. Hilmi Cem İntepe, 2013 yılında, Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında Gönüllüler takımında yarıştı ve ilk defa bir gönüllü olarak finale adını yazdıran şampiyon oldu. 
2015 yılında yapılan Survivor All Star yarışmasına Gönüllüler takımından katılan İntepe, yarışmayı 3. sırada tamamladı. Ayrıca; Muhteşem Yüzyıl, Çalıkuşu ve Bodrum Masalı dizilerinde ve Stajyer Mafya, Çılgın Dersane 4 ve yakında vizyona girecek Vecihi Hürkuş filminde rol almıştır.

Yusuf Akman – Arabulucu (Anıl Tetik)

Yusuf takımın derleyeni topalayanıdır. Takımda onun adı herkesin kavgasını sıkıntısı çözmesi ve çok iyi araları görüp sayı alması sebebi ile Ara bulucu olarak konmuştur.

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Anıl Tetik kimdir, nereli, kaç yaşında?

Anıl Tetik, 1 Temmuz 1991 tarihinde İstanbul Küçükçekmece'de doğdu. Aslen Kırklareli'lidir.

Survivor Anıl, Kadir Has Üniversitesi'nde Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünde okudu. Aynı zaman bir motor sporcusu olan Survivor Anıl Tetik, tehlikeli bir spor olduğundan ailesinin karşı çıkmasına rağmen bu spora devam etmektedir. Bu alanda şampiyonluk sahibi de olan Survivor Anıl, 19 yaşındayken motor sporları için yoğun bir diyet yaptı ve tam 100 kilodan 75 kiloya 4 ayda düştü. Ailesinin itirazlarına rağmen kilo vererek çocukluk hayalini gerçekleştirmek için motor sporları dersleri almaya başladı.Survivor Anıl Tetik, motor sporlarında birçok derece ve başarı elde etti. İki kez Türkiye şampiyonluğu ve son olarak Doğu Avrupa Pist Şampiyonası'nda da birinci olarak üçte üç yaptı.

Geçmişte uçak pilotu olmayı isteyen Anıl Tetik, bu yüzden ingilizcesinin çok iyi olması gerektiğini biliyordu. Üniversite eğitimimi de bu yönde almak için Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Fakat daha sonra bu isteği değişti. 2012 yılında Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasına katılan Survivor Anıl, kariyerine oyunculuk yaparak devam etmek istedi. Bu yönde eğitim de alan Survivor Anıl; Oya Başar, Şafak Sezer gibi oyuncuların oynadığı "Alemin Kıralı" dizisinde oynadı.

Umut (Arda Anarat)

Umut saf ve temiz kalpli bir çocuktur. Takımın en küçüğü ama en çok sevgi gösterilenidir. Başlarda hiç oynamadığı Buz Hokeyini Halit hoca ile çok sevişmiş ve bu sporu hayat amacı olarak görmüştür. Umut mahallenin kötü adamı Sait’in naif oğludur. Hiç babası Sait’e çekmemiştir.

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Arda Anarat kimdir, nereli, kaç yaşında?

02 Nisan 1999 doğumlu olan oyuncu, ekranların genç yeteneklerinden birisi olarak gösteriliyor. Samsun Bafra’da doğan oyuncu, daha sonrasında eğitimleriyle birlikte İstanbul gibi merkezi bölgelerde yaşamını sürdürdü.

İstanbul Özel Notre Dame de Sion Fransız Lisesi gibi eğitim alanında dikkat çeken eğitim kurumlarında eğitim alan Arda Anarat, oyunculuğunun yanı sıra eğitimini de devam ettirdi.

Oyuncu Muhteşem Yüzyıl’ın yanı sıra Diriliş Ertuğrul gibi Türkiye’de dikkat çeken dizilerde çocuk rollerinde yer aldı. Oyuncunun bugüne kadar yer aldığı projeler ise şöyle;

Dizileri ve Filmleri

Diriliş 2016

Galip Derviş 2014

Çınar 2014

Diriliş 2014

Cesur Hemşire 2013

Muhteşem Yüzyıl 2012

Deniz (Eslem Akar)

Deniz Kanada’da yaşamış ve eğitim almış vizyon sahibi güzel bir kızdır. Annesinin ölümü onu her ne kadar yıksa da o yılmayı, tükenmeyi bilmeyen Halit koçun kızıdır. Deniz ve Hercai yani Yiğit arasında bir aşk başlayacaktır.

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Eslem Akar kimdir, nereli, kaç yaşında?

Eslem Akar, 23 Mart 1998 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Daha önce TRT 1’de yayınlanan Sen de Gitme dizisinin kadrosunda yer aldı ancak Avlu dizisiyle dikkatleri üzerine çekti. Demet Evgar, Nursel Köse, Ceren Moray gibi oyuncularla çalışma fırsatı yakalayan Eslem Akar, Demet Evgar’ın hayat verdiği Deniz’in kızı Ecem’i canlandırdı. Oyunculuk eğitimini ise Ümit Çırak 3 Mota Oyunculuk Teknikleri Atölyesinde almış olan genç oyuncu, birçok spor dalında da başarı sahibi. Masa tenisi, buz pateni, bisiklet, jimnastik, yüzme, basketbol, voleybol ve futbolla yakından ilgilenen Eslem Akar, Fransızca ve İngilizce konuşabiliyor. 

Büşra Yılmaz’ın kitabından uyarlanan 4N1K öncelikle sinema filmi olarak beyaz perdeye yansımıştı. Gişede çok beğenilen film şimdi dizi olarak ekranlara çıkmaya hazırlanmakta. Fabrika Yapım ile ekrana gelecek dizinin kadrosuna Eslem Akar’ı da dâhil edildi.

Akar son olarak TRT1 ekranlarında yayınlanan Tek Yürek dizisinde Deniz karakterine hayat verecek.

İlknur (Vildan Atasever)

Halit koça aşık bir kuafördür. Güzelliği baş döndüren İlknur mahallenin göz bebeğidir. Mahalle de kuaför dükkanı olan İlknur Halit hocaya tutulacaktır.

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Vildan Atasever kimdir, nereli, kaç yaşında?

Vildan Atasever, 26 Temmuz 1981‘de Bursa‘da Erzurumlu 5 çocuklu bir ailenin kızı olarak doğdu.

Babası narkotikte komiser, annesi ise ev hanımı olan Vildan Atasever’in 4 kardeşi daha bulunmaktadır.

İlkokulu Bahçelievler Gürsoy Koleji’nde tamamladı ortaöğretimine başladıktan bir süre sonra buradan ayrılıp Cihangir Koleji’ne geçti.

Ünlü bir oyuncu olma isteği de bu yıllara dayanıyordu. 15 yaşında amatör olarak tiyatro oyunculuğuna başladı. Lise’den sonra Açıköğretim’e gittiği yıllarda radyoda DJ’lik ve Best Tv’de VJ’lik yaptı.

Tanınması dönemin ünlü internet sitesi chivi.com’da web kızı olmasıyla başladı.

Tiyatrocu Çetin Etili ile tanışmasıyla tiyatroya adım attı. Kurtlar Vadisi adlı dizisinde Nazlı Bekiroğlu karakteri ile televizyon dünyasından tanındı.

Bu dizide Hüsrev Ağa’nın uyuşturucu bağımlısı kızını canlandırdı. Role çalışmak için babasından yardım alan Vildan Atasever, UMATEM‘de bağımlılarla birlikte zaman geçirerek hem onlara destek oluyor hem de rolü için hazırlık çalışması yapıyordu. Büyük çıkış yapması Kadın İsterse adlı dizide Hülya Avşar‘ın kızı “Buket” rolüyle oldu. ArdındanAzize, Plajda Kız Tavlama Klavuzu, Kader ve Yaralı Yürek adlı yapımlarda görev aldı.

İlk sinema filminde, Kutluğ Ataman’ın yönettiği, Perihan Mağden’in ‘İki Genç Kız’ adlı romanından beyazperdeye aktarılan filmde yine Hülya Avşar’ın kızını canlandırdı.

Sinema dünyasında çıkışı ona Altın Portakal kazandıran İki Genç Kız adlı film ile oldu. Filmde canlandırdığı sınıf atlamaya hevesli genç kız rolü ile 42. Antalya Film Festivali‘nde “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü“nü aldı. Bu noktaya gelmesinde bu filmde de birlikte çalıştığı Hülya Avşar’ın büyük katkısı olduğunu söylemektedir.

Vildan Atasever, başrollerini Fikret Kuşkan, Nejat İşler, Mehmet Günsür, Erkan Can ve Melisa Sözen‘in paylaştığı Bıçak Sırtı adlı dizide rol aldı. Show TV’de yayınlanan Gece Sesleri adlı dizide rol aldı. TRT 1’de yayınlan Boyut Film’in yapımı olan Başrolde Aşk dizisine oynadı.

2008 yılında Gani Müjde‘nin yazıp yönettiği “Osmanlı Cumhuriyeti” filminde Ata Demirer‘le baş rolü paylaştı.

Evlilikleri

1. Evliliği: 2001 de Gazeteci Taylan Kılınç ile evlendi, 16 Şubat 2007de boşandılar.
2. evliliği: 10 Nisan 2010 da oyuncu İsmail Hacıoğlu ile evlendi.

Ödülleri

2005 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu
2006 18. Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu

Filmleri ve Dizileri

2003 Kurtlar Vadisi
2004 Azize
2004 Kadın İsterse
2005 Plajda Kız Tavlama Kılavuzu
2005 İki Genç Kız
2006 Kader
2007 Yaralı Yürek
2007 Bıçak Sırtı
2008 Gece Sesleri
2008 Osmanlı Cumhuriyeti
2009 Samanyolu
2011 Samanyolu

Selçuk (Şakir Güler)

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Şakir Güler kimdir, nereli, kaç yaşında?

1987 yılında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Şakir Güler Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Trt 1 ekranlarında yayınlanan Sevda Kuşun Kanadında oyuncu kadrosunda yer alan Şakir Güler İstanbul doğumludur.

Akif - Çocuk Kalpli (Kaan Altay Köprülü)

Akif ekibin en sevilen isimlerindendir. Akif Halit hocanın gözdesidir. Sorumluluk sahibi ve yakışıklıdır. Akif’in takımda lakabı ise çocuk kalplidir; zira o gerçekten çok yufka yürekli bir gençtir.

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Kaan Altay Köprülü kimdir, nereli, kaç yaşında?

1995 yılının Şubat ayında İzmir’de dünyaya gelen Kaan Altay Köprülü Balık burcudur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı mezunudur.

Bostanlı Akademi’de Şebnem Doğruer’den temel oyunculuk eğitimi almış, 2016 senesinde, Macaristan Budapeşte’nin yakın bir köyünde izole bir yaşam süren çocuklar ve çocuk annelere modern yaşamı tanıtmayı amaçlayan bir projede yer almıştır. 2017′ de Erdal Beşikçioğlu’nun kurmuş olduğu Tatbikat Sahnesi’ne giren Kaan Altay Köprülü günümüzde aktif olarak tiyatro bünyesinde oyunlarda yer almaktadır.

2015 yılında Woyzeck Masalı, 2017 ‘de ise halen sahnede olan Pal Sokağı Tiyatro oyununda sahne almıştır.

2019 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Tek Yürek dizisi oyuncu kadrosunda yer alan yakışıklı oyuncu aslen Veles’lidir. Veles, Vardar Nehri üzerinde Makedonya’nın orta kısmında yer almaktadır. Osmanlı döneminde ismi Köprülü daha sonra ise Tito Veles şimdi ise sadece Veles olarak geçmektedir.

Mazlum (Tugay Bahşi)

Mazlum en az ismi kadar da takımın mazlumudur. Sakin bir tip olan Mazlum Halit hocanın en çok sevdiği oyuncularından biridir.

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Tugay Bahşi kimdir, nereli, kaç yaşında?

İstanbul Üniversitesi Almanca Bölümü’nde eğitim alan oyuncu Tugay Bahşi 1994 yılında Antalya’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimine İzmir’de başlamış daha sonra Ortaokul ve Lise eğitimini Antalya’da tamamlamıştır. Ardından Viyana’ya yerleşmiş ve 2 sene yabancı dil ve çeşitli eğitimler almıştır.

Akademi 35 buçuk oyunculuk eğitim alan Tugay Bahşi gitar çalıyor, basketbol, yüzücülük ve basketbol sporu ile ilgileniyor. Ayrıca Nezaket Coşkun ile kamera önü oyunculuk eğitimi almıştır.

2016 yılında rol aldığı Bodrum Masalı dizi Tugay Bahşi’nin yer aldığı ilk dizi projesidir. Dizide Mert karakterini canlandırmıştır.

Oğuzhan – Becerikli (Atakan Yılmaz)

Oğuzhan’ın takımda ki adı beceriklidir. Gerçekten de her işi becerecek kadar yeteneklidir. Hem yakışıklı hemde yetenekli olan Oğuz Halit

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Atakan Yılmaz kimdir, nereli, kaç yaşında?

1995 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Maalesef doğum tarihi gün ve ay olarak bilinemediği için burç bilgisine ulaşılamamıştır. Boyu 1.82 cm, kilosu ise 78’dir.

İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirmiş ardından, İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü’nden mezun olmuştur. Çok iyi derecede İngilizce bilen yakışıklı oyuncu, 2018 yılında ilk sinema deneyimini İyi Oyun isimli film ile gerçekleştirmiştir. Film de başrolleri Afra Saraçoğlu ve Mert Yazıcıoğlu üstlenmiştir.

En son 2019 senesinde TRT 1 ‘de yayınlanması planlanan Tek Yürek adlı dizinin oyuncuları arasına dahil olduğu açıklanmıştır. Dizide Oğuzhan karakterini canlandıracaktır. Daha önce Kör Nokta, Sarı Işık, Parmak Ucu ve Çare gibi kısa filmler ile oyunculuk deneyimleri yaşamıştır.

Ayrıca bugüne kadar Sığınamayanlar, Ayı, Mutlu Son, Ay Işığında Şamata, Dalga, Martı, Kel Şarkıcı, Bölge Hastanesi, Günlük Müstehcen Sırlar, İki Efendinin Uşağı, Karamazov Kardeşler ve Angina Pektoris isimli tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Angina Pektoris tiyatro oyununda, Direklerarası Tiyatro Ödülleri 2018 “Umut Veren Genç Erkek Oyuncu”. Yine aynı oyunda Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri 2018 “Genç Yetenek” ödüllerinin sahibi olmuştur.

Rüzgar (Doğan Can Sarıkaya)

Rüzgar Halit koçun biricik oğludur. Babası Halit’e çok bağlı olan Rüzgar annesini kaybetmesi ile daha çok babasına ve ablası Deniz’e bağlanacaktır. Rüzgar hayat dolu bir çocuktur aslında.

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Doğan Can Sarıkaya kimdir, nereli, kaç yaşında?

Dizi oyuncusu. 2004 yılında İstanbul'da doğdu. Eğitimine orta öğretimine devam etmektedir. Uludağ Limonata, Kinder ve Petito reklam filmlerinde rol almıştır.

İlk oyunculuk deneyimini 2014 yılında "Küçük Ağa" dizisi ile yaşayan Doğan Can Sarıkaya; daha sonra rol aldığı "Yeter" dizisinde Kaan karakterini canlandırmıştır.

Şu anda "Çukur" dizisinde Acar karakterine can vermektedir. Kahraman ve Nedret’in küçük çocukları, ailenin en zekisidir. Babasının kaybı onu öfkeli ve endişeli bir çocuğa dönüştürür. Yaşı küçük olsa da doğruları fark eder ve bunları yüksek sesle paylaşmaktan da çekinmez.

Dizileri

Çukur (Acar, 2017)
Yeter (Kaan, 2015)
Küçük Ağa (2014)

Bülent Ergün

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Bülent Ergün kimdir, nereli, kaç yaşında?

Bülent Ergün 1968 Trabzon doğumlu sinema ve dizi oyuncusudur. 51 yaşında olan Bülent Ergün son olarak Bir Litre Gözyaşı dizisinde yer almıştır. Daha önce de Yalaza, Kalp Atışı , Vatanım Sensin dizilerinde rol almıştı.

Kadriye Kenter

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu
Kadriye Kenter kimdir, nereli, kaç yaşında?

iyatro oyuncusu ve yönetmeni, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı. 1 Ocak 1954, İstanbul doğumlu. Lise yıllarında tiyatroya başlayan Kenter'in rol aldığı ilk oyun Atilla Alpöge'nin Çürük Elma'sıydı. Lise son sınıftayken Ali Baba Tiyatrosu'nda Lorca'nın Eskici Tazesi isimli oyununda başrol oynadı. Oyunu Can Yücel bu topluluk için çevirmişti. 1972 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı'nı kazandı.

Henüz öğrenciyken 20 arkadaşıyla beraber Kocamustafapaşa'da Halk Sahnesi Oyuncuları isimli bir tiyatro kurdu. Grup, Brecht'in Carrar Ana'nın Silahları ve Nazım Hikmet'in İstasyon isimli oyunlarını sergiledi. İki sene sonra tiyatroları kaza sonucu bir yangında yandı.

Kenter konservatuvarı bitirdiği 1977 yılında Kenter Tiyatrosu'nun kadrosuna katıldı. Rol aldığı ilk oyun Çöl Faresi oldu. Kenter, Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda Büyük Beden, Yağmurcu ve Şişman Domuz oyunlarının yönetmenliği yaptı. Sanatçı halen Haliç Üniversitesi Konservatuvarı'nda ders vermekte, Kent Oyuncuları bünyesinde yönetmen ve oyuncu olarak çalışmaya devam etmektedir.

Tiyatro oyunculuğu yanı sıra şimdiye dek 7 film ve dizide rol alan Kadriye Kenter, Siyah-Beyaz Aşk dizisinde Handan Adaklı rolündedir. Namık’ın ablasıdır. Öksüz ve yetim kaldıktan sonra Namık’la birlikte kardeşlerine bakmıştır. Çektiği zorluklar Handan’ı hırslı biri haline getirmiştir. Hayatı boyunca Namık’ın en büyük destekçisi olmuştur. Oğlu Abidin yerine Ferhat’ın, Namık’ın gözbebeği olmasından memnun değildir. İsteklerine ulaşmak konusunda asla acele etmez sabırla bekleyerek gerçekleşmesini sağlar.

Tiyatro Ödülleri

Cimri / Afife Tiyatro Ödülleri 2010
"Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Kadın Oyuncusu"
Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri 2010
"Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu"

Tiyatro Oyunları

İyi Geceler Desdemona (Günaydın Juliet) / Constance / Yönetmen - 2013 
Ölümüne / Oyuncu - 2011       
Cimri / Oyuncu - 2010  Sona Erdi
Aşk Mektupları / Oyuncu - 2010        
Yalnızlığın Oyuncakları / Nazlı
Maskeli Süvari / Melda

Filmleri ve Dizileri

Siyah Beyaz Aşk (Handan Adaklı, TV Dizisi, 2017)
Ölene Kadar (Zakire, TV Dizisi, 2016)
Benim Adım Feridun (Sinema Filmi, 2016)
Maki (Kerime, TV Dizisi, 2005)
Şapkadan Babam Çıktı (Nisa Hanım, TV Dizisi, 2003)
Yaz Evi (Dürdane, TV Dizisi, 1993)
Öyle Bir Şey (TV Dizisi, 1990)
Alf (Türkçe Seslendirme, TV Dizisi (Bölüm oyuncusu, 1986)

Osman (İbrahim Yıldız)

Osman Yiğit’in kardeşi. Abisi ile her zorluğun üstesinden gelmeye çalışmaktadır.

Osman Zeytinburnu mahallesinde abisi ile hayatını devam ettirmeye çalışan zeki ve yetenekli bir çocuktur. Osman’ın hayatında en çok sevdiği kişi abisi Yiğit’tir zira Yiğit hiç bir zaman onu yalnız bırakmamış ona babasının eksikliğini göstermemiştir. Zor bir hayatı olan Osman lise öğrencisidir. Osman aşkları ile arkadaşlık ilişkileri ile bolca sahnesi olan Osman abisi Yiğit’i içinden çıkamadığı bir çok sorun ile de karşı karşıya bırakacak; her şeye rağmen Yiğit ve Osman’ın abi kardeş ilişkileri hepimizin içini ısıtacak.

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

İbrahim Yıldız kimdir, nereli, kaç yaşında?

İbrahim Yıldız Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisnde hayat verdiği Lagari Hasan karakteri ile kendini yapımcılara göstermeyi başarmıştır. 2018 de Keşif filminde de yer alan İbrahim Yıldız kamera önünde oldukça deneyim kazanmıştır. Çok tanınan bir oyuncu olmayan İbrahim Yıldız’ın İStanbul doğumlu olduğunu ve üniversite okuduğu ile ilgili bilgilere ulaştık. İbrahim Yıldız’ın bağlı olduğu cast ajansına ulaştığımızda gerekli bilgileri sayfamıza ekleyeceğiz. 

Aslı (Rüya Demirbulut)

Aslı güzeller güzeli bir kızdır; mahallede sevilen bir tiptir.

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Rüya Demirbulut kimdir, nereli, kaç yaşında?

1995 İstanbul doğumlu güzel oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Boyu 1.68 cm, kilosu ise 54’tür. 2015 yılında Lysistrara Düşleri isimli tiyatro oyununda sahne almış, 2019 yılında Tek Yürek adlı dizinin oyuncu kadrosuna katılmıştır. Bilindiği kadarı ile Tek Yürek dizisi oyuncunun ilk dizi oyunculuk deneyimi olacaktır.

Sait (Alpay Kemal Atalan)

Sait mahallenin kötü kalpli adamıdır.

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Alpay Kemal Atalan kimdir, nereli, kaç yaşında?

Alpay Kemal Atalan, 9 Ocak 1978 tarihinde Zonguldak, Ereğli'de doğmuştur. Orta öğrenimini Ankara TED Koleite eğitimini Bilkent Üniversitesi, Tiyatro Oyunculuk bölümünde yaptı.
Aziz Nesin'in oyunlarından derlenen "Azizname" oyunu ile yurtiçi ve yurtdışındaki oyunlarda yer aldı.
2004 yılında senaryosunu Sulhi Dölek'in yazdığı, yapımcılığını ve yönetmenliğini Abdullah Oğuz'un yaptığı "Ah Be İstanbul" adlı dizide Yavuz Bingöl, İpek Tuzcuoğlu, Yasemin Ergene, Selahattin Taşdöğen ile birlikte oynadı. Yine 2004 yılında "Bütün Çocuklarım" adlı dizide Kadir İnanır, Jülide Kural, Filiz Taçbaş, Menderes Samancılar, Bahar Erdeniz, Almila Uluer, Ufuk Özkan, Nil Erkoçlar, Demet Evgar, Erdal Cindoruk ile beraber oynadı.

2006 yılında senaryosunu Macit Koper'in yazdığı "Hasret" adlı dizide Fatma Girik, Emre Altuğ, Zafer Algöz, Açelya Akkoyun, Ceyda Düvenci, Fahriye Evcen, Cezmi Baskın, Menderes Samancılar ile birlikte rol aldı.

2007 yılında "Genco" dizisinde başrol olarak oynadı. Bu dizide Alpay Kemal Atalan, Hazal Kaya, Faik Ergin, Orhan Şimşek ve Selen Seyven başlıca rolleri paylaştı.

Alpay Kemal Atalan, 2008 yılında Tülin Şen ile evlendi.

2011 yılında yönetmenliğini Ömer Vargı'nın yaptığı "Anadolu Kartalları" adlı sinema filminde Üsteğmen Mustafa Hızarcı karakterini canlandırdı. Filminde Engin Altan Düzyatan, Ekin Türkmen, Şevket Çoruh, Özge Özpirinçci, İsmail Filiz, Hande Subaşı, Çağatay Ulusoy, İlhan Şeşen ile birlikte oynamıştır.

2013 yılında "Görüş Günü Kadınları" dizisinde başrolleri İlhan Şeşen, Şenay Gürler, Sinan Tuzcu, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Nesrin Cavadzade paylaştı.

2014 yılında TRT1'de yayınlanan "Büyük Sürgün Kafkasya" adlı dizinin başrollerinde Melis Birkan, Tolga Sarıtaş, Elif Atakan, Nilüfer Açıkalın, Alpay Kemal Atalan, Luran Ahmeti ve Ertan Saban oynadı.

Filmleri ve Dizileri

2014 - Büyük Sürgün Kafkasya (TV Dizisi)
2013 - Görüş Günü Kadınları (Ömer) (TV Dizisi)
2011 - Yıllar Sonra (Tahir) (TV Dizisi)
2011 - Anadolu Kartalları (Üsteğmen Mustafa Hızarcı) (Sinema Filmi)
2010 - Cümbür Cemaat Aile (Sarp Zindancıoğlu) (TV Dizisi)
2009 - Hırçın Kız Kadife (Selimcan/Hızır) (TV Filmi)
2009 - Ev (Barış) (Sinema Filmi)
2008 - Ay ışığı (Mehmet Eğilmez) (TV Dizisi)
2007 - Mutluluk (Cemal'in arkadaşı ) (Sinema Filmi)
2007 - Genco (Genco) (TV Dizisi)
2007 - Bez Bebek (Hakan - 2) (TV Dizisi)
2006 - Hasret (Hasan) (TV Dizisi)
2006 - Gülpare (Serdar) (TV Dizisi)
2006 - 2010 - Doktorlar 4. Sezon (Murat Demir) (TV Dizisi)
2006 - 29-30 (Kerem Dede) (TV Dizisi)
2005 - Körfez Ateşi (Seslendirme) (TV Dizisi)
2004 - Bütün Çocuklarım (Günter) (TV Dizisi)
2004 - Avrupa Yakası (Konuk Oyuncu ) (TV Dizisi)
2004 - Ah Be İstanbul (Emir) (TV Dizisi)
2002 - Yarım Elma (Bölüm Oyuncusu ) (TV Dizisi)
2001 - Fidan Hanım'a Ne Oldu (Turgut) (TV Filmi)

Hakan Salınmış

Tek Yürek dizisinin oyuncuları ve konusu

Hakan Salınmış kimdir, nereli, kaç yaşında?

1993 yılında "Ferhunde Hanımlar"da "Çaycı Mehmet" rolüyle tanındı.
Hakan Salınmış, 3 Nisan 1964 tarihinde Ankara’da doğmuştur. 1981 yılında Altındağ Belediye Tiyatrosu'nda tiyatro eğitimine başladı. 

Hakan Salınmış, bir oto tamiresine sahiptir. Gündüzleri sahibi olduğu tamircide, akşamları da tiyatro sahnesinde ustalığını konuşturdu.
Hakan Salınmış, 2001 - 2008 yılları arasında Ankara Sanat Tiyatrosu'nda oyuncu olarak görev yaptı.

Hakan Salınmış, 1993 yılında başlayıp 1350 bölüm devam edip 1999 yılında sona eren “Ferhunde Hanımlar” adlı dizide Çaycı Mehmet karakterini canlandırdı. Dizide Beyhan Saran, Baykal Saran, Güven Hokna, Melek Baykal, İpek Çeken, Şahap Sayılgan, Tamer Karadağlı, Ayşenil Şamlıoğlu, Meral Niron, Hatice Aslan gibi oyuncular oynamıştır.

2016 yılında yönetmenliğini Cem Tabak’ın yaptığı “Seni Seven Ölsün” adlı sinema filminde Fulya Zenginer, Alper Saldıran, Hüseyin Avni Danyal, Durul Bazan, Ruhi Sarı ile birlikte rol aldı.

2016 yılında Ekim ayında Kanal D’de yayınlanan Vatanım Sensin dizisinin yönetmenliğini Taylan Biraderler yaparken baş rollerde Halit Ergenç, Bergüzar Gökçe Korel, Onur Saylak, Baki Davrak, Senan Kara, Hakan Salınmış, Şebnem Hassanisoughi oynamıştır.

Tiyatro Oyunları

Keşanlı Ali Destanı, 
Hadi Öldürsene Canikom, 
Bahar Noktası, 
Bir Evlilik Denemesi, 
Taziye Ne Güzel Bir Gün, 
Boyacı, 
Gizli Örgüt Nasıl Kurulur, 
Godot’yu Beklerken, 
Memleketimden İnsan Manzaraları, 
Benim Meskenim Dağladır, 
Don Kişot’un Maceralarının Dostları Tarafından Temsili, 
Belalı Aile, 
Roma Hamamı, 
Kutular, 
Bir Evladın Terbiye Hadisesi, 
III. Reich (Korku ve Sefalet), 
Şümürz-İmparatorluk Kuranlar 
Filmleri ve Dizileri : 

Oyuncu

2016 - Vatanım Sensin (Eşref) (TV Dizisi) 
2016 - Seni Seven Ölsün (İdris) (Sinema Filmi) 
2016 - Güzel İkili (TV Filmi) 
2015 - Zilin Sesi (Şahap) (Sinema Filmi) 
2015 - Münafık (Sinema Filmi) 2015 
2015 - Muhteşem Yüzyıl: Kösem (Lala Mehmet Paşa) (TV Dizisi) 
2015 - Kocan Kadar Konuş: Diriliş (Sinema Filmi) 
2015 - Kara Bela (Palyaço) (Sinema Filmi) 
2014 - Şeref Meselesi (Hakkı) (TV Dizisi) 
2014 - Bana Masal Anlatma (Hoca) (Sinema Filmi) 
2013 - Sevdaluk (Hayati Özbalcı) (TV Dizisi) 
2011 - Sen Kimsin? (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi) 
2010 - 2013 - Çocuklar Duymasın (Bora) (TV Dizisi) 
2009 - Kıskanmak (Hayrettin) (Sinema Filmi) 
2009 - 2012 - Deniz Yıldızı (Ahmet) (TV Dizisi) 
2009 - Adab-ı Muaşeret (Hüdaverdi) (Sinema Filmi) 
2008 - Son Ağa (Orhan) (TV Dizisi) 
2006 - Çinliler Geliyor (Hakkı) (Sinema Filmi) 
2006 - Yalancı Yarim (Sami) (TV Dizisi) 
2006 - Hisarbuselik (Hacı Yalvaç) (TV Dizisi) 
2005 - Kadın Her Zaman Haklıdır (TV Dizisi) 
2004 - Sevinçli Haller (TV Dizisi) 
2004 - Hırsız Var! (Avukat Turgut Şaşmazel) (Sinema Filmi) 
2004 - Aliye (Hadi) (TV Dizisi) 
2004 - Ablam Böyle İstedi (Hulki) (TV Dizisi) 
2003 - Pilli Bebek (Müdür) (TV Dizisi) 
2003 - Kasabanın İncisi (Çil Mahmut) (TV Dizisi) 
2001 - Fidan Hanım'a Ne Oldu (Sadık)(TV Filmi) 
2000 - 2004- Bizim Evin Halleri (Civan Civelek ) (TV Dizisi) 
1998 - Çiçeği Büyütmek (TV Dizisi) 
1993 - 1999 - Ferhunde Hanımlar (Mehmet) (TV Dizisi)

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17