banner10

Payitaht Abdülhamid dizisinde rol alan İslam düşmanı Edmund Rothschild Kimdir? Suavi Eren kimdir?

Suavi Eren, TRT 1'de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisine İslam'ı, onun halifesi Abdülhamid'i ve ardındaki büyük güç Osmanlı İmparatorluğu'nu yıkmak isteyen Edmund Rothschild olarak katıldı. Ünlü oyuncusu Suavi Eren, paraya ve güce tapan, dünyayı kendi oyun alanı olarak gören ve her şeyin ona hizmet etmek için var olduğuna inanan Edmund Rothschild karekterini canlandıracak. Edmund Rothschild kimdir? Suavi Eren kimdir? İşte bu soruların cevabı:

Payitaht Abdülhamid dizisinde rol alan İslam düşmanı Edmund Rothschild Kimdir? Suavi Eren kimdir?

TRT 1'de yayınlanan "Payitaht Abdülhamid dizisi" 5 Ekim 2018 Cuma günü saat: 20:00'da ekranlarda olacak. Yeni sezona aralarında Gürkan Uygun, Sedef Avcı, Güven Kıraç, Hakan Yufkacıgil, Başak Daşman, Berke Üzrek ve Suavi Eren gibi güçlü oyuncularla merhaba diyecek Payitaht Abdülhamid, geçen sezonki heyecanını olduğu gibi ekrana yansıtacak. Yeni sezonda kadrosunu güçlendiren Payitaht Abdülhamid dizisine Abdülhamid'i tahttan indirmeye çalışan Edmund Rothschild karekterini canlandıracak ünlü oyuncu Suavi Eren'de katıldı. 

PARA'NIN KARANLIK RUHU: EDMUND ROTHSCHILD (SUAVİ EREN)

Usta oyuncu Suavi Eren, Payitaht Abdülhamid dizisine güce ve paraya tapan karanlık ruh Edmund Rothschild olarak geliyor. Sultan Abdülhamid ve İslam düşmanı olan Edmund Rothschild, 1845'te Fransa'da doğan ve Rothschild Bankacılık ailesinin bir ferdidir. 55 yaşlarında diziye katılan Edmund Rothschild karekteri; sempatik ve aydınlık yüzlü dursa da ruhundaki karanlığı yansıtacak bir karakterdir. Edmund Rothschild, son derece zeki, kurnaz ve soğuk kanlı bir karakter olarak izleyeceğiz. Edmund Rothschild, tüm Rothschild'ler gibi paraya ve güce tapan, dünyayı kendi oyun alanı olarak gören ve her şeyin ona hizmet etmek için var olduğuna inanmaktadır. Edmund Rothschild o kadar güçlüdür ki, hiç bir savaş onun yardımı olmadan başlayamaz. Edmund Rothschild, siyaset ve ekonomide o kadar güçlüdür ki, yeryüzünde onun ekonomik diktatörlüğünü silecek bir güç yok gibidir. Dünyada kutuplaşmalar yaratıp çıkan savaşlardan beslenir. Bu yüzden de kendisine engel gördüğü hak İslam'ı, onun halifesi Abdülhamid'i ve ardındaki büyük güç Osmanlı İmparatorluğu'nu yıkmak en büyük hedeflerindendir.

SUAVİ EREN KİMDİR?

Suavi Eren 8 Ekim 1949 yılında Bilecik'te dünyaya gelmiştir. 67 yaşında olan oyuncu Terazi burcudur. Suavi Eren İstanbul Belediye Konservatuarı tiyatro bölümünü okumuştur. Şehir Tiyatroları, İstanbul Şehir Tiyatroları'nda sanat yaşantısına başlayan Suavi Eren; Kadıköy ilk Yaz Kursu, Tiyatro Berlin oyuncuları, Schaubühne Berlin gibi tiyatrolarda aktör sanat yönetmeni ve reji olarak görev almıştır. 1978 yılında çekilen Almanya Acı Vatan ile ilk sinema deneyimini yaşayan Suavi Eren; meslek yaşantısındaki tecrübelerini birçok sinema ve TV filmi ile kazanmış ve halen de kazanmaya devam etmektedir.

Suavi Eren’in oynamış olduğu diziler şunlardır: Filinta, İçimdeki insan, Korkma, Kara Huzur Sokağı, Hesaplaşma, Geniş Aile, İpsiz Recep, Suç Dosyası, Duvar, Kınalı Kuzular, Küçük hanımefendinin şoförü, Küçük Hanımefendi, Arka sokaklar, Kaybolan Yıllar, Beşinci boyut, Halk Düşmanı, Şubat Soğuğu, Fırtına Hayatlar, Estağfurullah Yokuşu, Sırlar Dünyası, Canım Kocacığım, Bulut bey, Vasiyet, Aşkına Eşkıya, 90-60-90, Şöhret tutkusu, Tuhaf kanal, Karakolda Ayna Var, Tuwas Kanahe, Ayşe Küçük Besleme, Fanatik, İkinci Bahar, Cumhuriyetin altın yolu ve Kara Melek dizileridir.

Yer aldığı sinema filmleri ise şunlardır : Almanya Acı Vatan,Der Mann auf der Mauer, Ayna Mavi Sürgün,Dann eben mit Gewalt, İçimdeki insan, Kırımlı, Zeytin zamanı, Karaoğlan, Bir Hikayem Var, Ateşteki Kağıtlar, Nene Hatun, Mahpeyker Kösem Sultan, Sultan Avrupa'da, Miras, Zincir bozan, Kolay para, Avcı sinema filmleridir.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 23:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17