banner10

Payitaht Abdülhamid dizi ne zaman başlayacak? Kadroya yeni isimler katıldı! İşte merakla beklenen yeni sezon tarihi!

TRT 1'de Osmanlı İmparatorluğunun en güçlü padişahlarından II. Abdülhamid'in hayatından esinlenilerek ekrana getirdiği Payitaht Abdülhamid dizisi 5 Ekim 2018 Cuma günü yeni sezona merhaba diyecek. Payitaht Abdülhamid dizisine Kurtlar Vadisi'nin Mematisi Gürkan Uygun, Sedef Avcı, Güven Kıraç, Hakan Yufkacıgil gibi isimler katıldı

Payitaht Abdülhamid dizi ne zaman başlayacak? Kadroya yeni isimler katıldı! İşte merakla beklenen yeni sezon tarihi!

TRT 1'in reyting rekorları kıran Payitaht Abdülhamid dizisi yeni sezona merhaba demeye hazırlanıyor. Osmanlı İmparatorluğununen güçlü padişahlarından Sultan Abdülhamid Han'ın hayatından esinlenen Payitaht Abdülhamid, 5 Ekim Cuma günü izleyicisiyle buluşacak.

Başrolünde Bülent İnal'ın yer aldığı Payitaht Abdülhamid dizisi etkileyici hikâyesi ile izleyenleri ekran başına kilitlemeye devam edecek. 

Bülent İnal (Sultan Abdülhamid Han), Özlem Conker (Bidar Kadın Sultan), Hakan Boyav (Mahmud Paşa), Selen Öztürk (Seniha Sultan), Saygın Soysal (Theodor Herzl), Ezgi Eyüboğlu (Ahsen), Can Sipahi (Şehzade Abdülkadir), Bahadır Yenişehirlioğlu (Tahsin Paşa), Gözde Kaya (Hatice Sultan), Duygu Gürcan (Naime Sultan), Eren Hacısalihoğlu (Kemalettin Paşa), Ali Nuri Türkoğlu (Emanuel Karaso), Kaan Turgut (Sabahattin), Elif Özkul (Fehime Sultan), İbrahim Kendirci (Yusuf), Aydın Sigalı (Osman Paşa), Fatih Sevdi (İzzet Paşa), Zeynep Ozan (Zülfet Kalfa) gibi güçlü isimleri kadrosunda bulunduran Payitaht Abdülhamid dizisi; yeni sezonda Gürkan Uygun, Sedef Avcı, Güven Kıraç, Hakan Yufkacıgil, Başak Daşman, Suavi Eren, Berke Üzrek ve Alay Cihan'ın dahil etti. Kurtlar Vadisi'nin Mematisi Gürkan Uygun'ın dahil olduğu Payitaht Abdülhamid, yeni kadrosu ile adından söz ettirmeye devam edecek.

Yönetmenliğini Serdar Akar'ın yaptığı Payitaht Abdülhamid dizisinin yapımcılığını Yusuf Esenkal ve Serdar Öğretici yapıyor.

Osmanlı İmparatorluğu'nun var olma mücadelesinin tarihe damgasını vurduğu ve 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci "Ulu Hakan" unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han'ın hayatının kaleme alındığı Payitaht Abdülhamid, yeni sezon ilk bölümüyle 5 Ekim Cuma akşamı saat 20.00'de TRT 1'de!

YENİ SEZONDA NELER YAŞANACAK?

Osmanlı Devleti'e düveli muazzama tarafından, siyasi, iktisadi ve askeri olmak üzere çok cepheli bir savaş ilan edildi. Abdülhamid’in karşısındaki düşmanlar şimdiye kadar hiçbir devletin karşı cephesinde görmediği kadar çok ve çeşitliydi. Cepheler farklı, ama düşman, savaş ve hedef tekti. İnsanlığın Son Kale’si Osmanlı’yı yıkıp, yeni bir dünya düzeni kurmak. Öyle bir düzen ki kıyamete kadar Osmanlı tebaasına bir daha saadetli asırların hayalini bile kurdurmayacak.

Düşman yeni bir silah icat ediyor; Para. Daha önce alış-veriş için bir araç olarak kullanılan para, şimdi düşmanın elinde bir silah olarak karşımıza çıkıyor. Para Baronları, Osmanlı Devleti'in maliyesini bitirmek için, Kavalalı Mehmet Ali Paşa'ın torunu Fuat Efendi’yi iktisat kahramanı gibi Saraya sokmaya çalışıyor. Faiz ve Sigortacılığın gölgesinde insanlığı sömüren bir sistemi devletin damarlarına kadar sokup, bütün Osmanlı Tebaasının kanını tüketmeye çalışacak. Fuat Sarayda büyük bir gölge oyunu başlatacak. Ama Abdülhamid’in kurduğu perdede.

Payitaht'a bir adam geliyor. Payitaht daha önce böylesini görmedi. İnandığı çok şey yok. Sadece bir şey var anarşizm. Hiçbir imparator ve devlet ayakta kalsın istemiyor. Hedefe kilitlendiği zaman kimse onu bu işten alıkoyamaz. Payitaht’ta anarşizmi egemen kılmak için, mafyayı, gümrüğü, sokakları, meyhaneleri ele geçirecek. Hedefine ulaşmak için tek bir şeyi şiar edinmiş biri. Ahlaksızlık. Payitaht'ta dünyanın daha önce görmediği bir şekilde suikast yapmak için geliyor. Dünyanın ilk saatli bombası ile Abdülhamid’in cesedini yıkılan devletin kalıntılarını altına gömecektir. Ama Edward Joris’in hesap edemediği biri vardır. Bir inanmış adam Halil Halid. Halil Halid, biliyor ki, eğer Abdülhamid yıkılırsa yüz yıl sürecek bir ölüm devri başlayacak. Joris öldürmek için, Halil Halid yaşatmak için savaşacak. İyiye dair ne varsa yaşatacak, kötüyü de daha yeşermeden boğacaktır.

Abdülhamid’in ve Halil Halid’in vereceği savaş, vahşet yüzyılına karşı iman ve onurun direnişi olacaktır.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD SEZON FİNALİNDE NELER OLMUŞTU?

Abdülhamid ve Hanedan’ın yok edilmesi için en büyük suikast tertip edilecektir. Abdülhamid ve Hanedan bu suikasttan kurtulacak mı?  Kim kazanacak? Kimin sonu gelecek? Osman Paşa'ın ölümüne derinden üzülen Abdülhamid, V. Murat’ın da ortadan kaybolmasında Parvus’un parmağı olduğunu tahmin eder.  Onun hain oyunlarını bitirmek için sonunda aradığı çareyi bulur.

Bu arada cülus töreni hazırlıkları tüm hızıyla devam etmektedir. Seniha'ın davetiyle törene Bedrifelek’in geleceğini öğrenen Bidar Saraydan temelli gitme kararı alır. Fehim Paşa öldü diye Payitaht’ta krallığını ilan eden Luka’ya, Fehim Paşa'ın büyük bir sürprizi vardır. Yaşanan onca badireden sonra Hatice ve Kemalettin arasında artık engel kalmamıştır. Ama bu kez aralarına kendi vicdanları girecektir.

Seniha, Sabahattin’in Hanedanlığa karşı düşmanla iş birliği içinde olduğunu öğrenince yıkılır. Abdülhamid, Parvus’un planını çözmeye yaklaşmışken, Parvus hedef şaşırtır. Asıl planı başkadır ve Abdülhamid bu kez çaresizdir. Bidar yolda kendini bekleyen tehlikeden habersiz Saraydan ayrılırken, Parvus’un kurduğu tertip Abdülhamid ve tüm Yıldız Sarayı'nın sonunu hazırlar!

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17