banner10

Kuzgun dizisinin Sultan'ı Bahar Kerimoğlu kimdir?

Kuzgun dizisinin Sultan'ı Bahar Kerimoğlu kimdir? Sorusu Kuzgun'un hesaplaşma, intikam ve dillere destan bir aşk hikayesini konu alan dizinin yayın tarihinin belli olması ile birlikte merak konusu oldu. Kuzgun dizisinin Sultan'ı Bahar Kerimoğlu kimdir? Sorusunun cevabını sizler için derledik.

Kuzgun dizisinin Sultan'ı Bahar Kerimoğlu kimdir?

Kuzgun dizisinin SultanBahar Kerimoğlu kimdir? Sorusu Kuzgun'un hesaplaşma, intikam ve dillere destan bir aşk hikayesini konu alan dizinin ilk bölümünün yayınlanacağı tarihin belli olması sonrası diziseverler tarafından merak edilen konular arasına girdi. Kuzgun dizisinin Sultan'ı Bahar Kerimoğlu kimdir? Sorusunun yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. ‘Kuzgun’un başrollerini Barış Arduç ve Burcu Biricik paylaşıyor. İşte Kuzgun dizisinin Sultan'ı Bahar Kerimoğlu kimdir? Sorusunun yanıtı

Sultan (Bahar Kerimoğlu)

Sultan’ın Dila’nın annesi Rıfat’ın ise eşidir.

Kuzgun dizisinin Sultan'ı Bahar Kerimoğlu kimdir?

Bahar Kerimoğlu, 1977 yılında Ankara’da doğmuştur. Anne ve babası psikiyatrist, ablası psikologdur. Bahar Kerimoğlu, babasını çok küçük yaşta kaybetti. Bilkent Üniversitesi Tiyatro- Oyunculuk Bölümünü 1999 yılında birincilikle bitirmiş, New York, Actors Studio Drama Okulu'nda mastır yapmıştır. 

 Metot oyunculuğu, psikodrama tenikleri, Suzuki ve Viewpoints oyunculuk teknikleri üzerine yurt dışında çeşitli eğitimlere katıldı. 2003 yılında New York’ta bulunan New Stage Theatre Company’nin iki yapımında rol aldı.
2004 yılında İstanbul’a döndü ve oyunculuk ve oyuncu koçluğu yapmaya başladı. 2011 yılında Ankara Devlet tiyatroları tarafından sahnelenen yönetmen Coen Kardeşler’den Ethan Coen tarafından yazılmış olan “Bekleyiş” adlı tiyatro oyununun yönetmenliğini yapmıştır.

Bahar Kerimoğlu, 29 Ağustos 2005'te, oyuncu Fikret Kuşkan ile evlendi. 4 yıl sonra 2009 yılında boşandılar. Gün Kuzgun (d.2008) adında bir oğlu vardır.

Bahar Kerimoğlu, 2008 yılında yapımcı, senaristi ve yönetmeni Tolga Örnek olan"Devrim Arabaları" sinema filminde; Haluk Bilginer, Taner Birsel, Ali Düşenkalkar, Halit Ergenç, Altan Gördüm, Onur Ünsal, Selçuk Yöntem, Serhat Tutumluer, Vahide Gördüm, Uğur Polat, Sait Genay, Murat Serezli ile beraber rol aldı.

Bahar Kerimoğlu, 2011 yılından beri Berkun Oya ve Ali Atay tarafından Bilgi Üniversitesi Santral istanbul'da kurulan Krek Tiyatronun atölye çalışmalarında Berkun Oya, Celal Kadri Kınoğlu, Levent Kazak, Levent Erden gibi isimlerle birlikte tiyatro eğitimi vermektedir.

2012 yılında, Kemal Tahir'in eserinden uyarlanan “Kurt Kanunu” adlı dizide başrollerde Ümit Acar, Ali Başar, Pelin Akil, İlker Kızmaz ve Ahmet Somers ile beraber oynadı.

2015 yılında Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven’in yönetmenliğini yaptığı ve Fransa tarafından Oscar ve Golden Globe’da Yabancı Dilde En İyi Film Ödüllerine aday gösterilen “Mustang” adlı filmde oynadı.

Ödülleri 

2011 - TEB Anadolu Genç Yetenek Ödülünü kazandı. (Bekleyiş oyunu ile) 

Filmleri ve Dizileri

2015 - Mustang (Dilek) (Sinema Filmi) 
2012 - Kurt Kanunu (Perihan) (TV Dizisi) 
2010 - Keskin Bıçak (TV Dizisi) 
2009 - Yapma Diyorum (Kırlangıç) (TV Dizisi) 
2008 - Devrim Arabaları (Mine) (Sinema Filmi) 
2007 - Sessiz Fırtına (Rana Keskin) (TV Dizisi) 
2006 - Cemile (Demet) (TV Dizisi) 
2005 - Yolculuk (Sevda) (Kısa Film) 
2005 - Asla Unutma (İpek - Gülfem) (TV Dizisi) 
2005 - Asla Unutma (İpek) (TV Dizisi) 
2004 - İyi Saatte Olsunlar (Hayal) (TV Dizisi) 
2004 - Kırlangıç (TV Filmi) 
2004 - Apartman (Canan) (Kısa Film)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17