banner8

Kızım 16. bölüm izle - Kızım son bölüm izle

Kızım 16. bölüm izle, Kızım son bölüm izle bilgileri Demir'in Öykü olmadan yaşamaya çalıştığı, Asu'nun da Öykü'yle yaşamaya çalıştığı yeni bölüm ile birlikte merak konusu oldu. Kızım 16. bölüm izle, Kızım son bölüm izle bilgilerini sizler için derledik.

Tv Dünyası 25.01.2019, 11:40
Kızım 16. bölüm izle - Kızım son bölüm izle

Kızım 16. bölüm izle, Kızım son bölüm izle bilgileri Öykü'nün gidişiyle tüm sorumluluklarından kurtulan Demir Öykü'süz yaşamaya çalışırken Asu da tam tersine bu sorumluluklarla başa çıkmaya çalıştığı yeni bölüm sonrası merak konusu oldu. Kızım 16. bölüm izle, Kızım son bölüm izle bilgilerine haberimizden ulaşabilirsiniz. Sorumlulukların altından kalkamayan Asu bir mektup yazarak bavulunu verdiği öyküyü terk ediyor. İşte Kızım 16. bölüm izle, Kızım son bölüm izle bilgileri...

Kızım 16. Bölüm Fragmanı

Demir, Öykü olmadan yaşamaya alımaya çalışırken Asu da tam tersine adapte olmakta zorlanıyor. Sorumluluklara dayanamayan Asu, Öykü'ye zor bir soru soruyor. 

Kızım 16. Bölüm 2. Fragmanı

Demir Öykü'yü özlediğini söylerken Asu Öykü'yü terk ediyor. Demir'e geri dönen Öykü başı belada olan Demir'i evde bulamıyor.

Kızım 16. bölüm izle (Tıklayınız...)

Kızım dizisinin konusu

Öykü(Beren Gökyıldız) 8 yaşında, yaşıtlarından farklı olarak algısı çok açık olan, empati duygusu gelişkin ve çok akıllı bir kızdır. Doğduğundan beri birlikte yaşadığı teyzesi onu terk edince daha önce hiç görmediği babası Demir’i bulmak zorunda kalır.

Hayatında sorumluluk almamış, yetimhanede büyümüş bir dolandırıcı olan Demir (Buğra Gülsoy); Öykü’nün onu bulmaya geldiği gün tutuklanır. Demir, kızına bakması şartıyla mahkeme tarafından salınır ancak Demir, o gün tanıştığı Öykü’yle yaşamayı istememektedir... Demir ve ortağı Uğur (Tugay Mercan) bir yandan Öykü’den kurtulmaya çalışırken, bir yandan da büyük bir vurgun yapma planı içindedirler.

Bu büyük vurgunun hedefinde olan Candan (Leyla Lydia Tuğutlu) ise sakin görünen hayatında geçmişin büyük acılarını gizlemektedir. Tüm bu tesadüflerle hayatın bir araya getireceği insanların hiçbirinin bilmediği ise Öykü’nün büyük bir sırrı sakladığıdır.

Kızım dizisinin oyuncuları

Buğra Gülsoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Beren Gökyıldız, Serhat Teoman, Tugay Mercan, Sinem Ünsal, Suna Selen, Selin Şekerci

Demir Göktürk (Buğra Gülsoy)

Demir; hayatında sorumluluk almamış, yetimhanede büyümüş bir dolandırıcıdır. Şeytan tüyünü işinde kullanmaktan hiç çekinmez, başı ortağı Uğur yüzünden sürekli belada olsa da o hep işin içinden sıyrılmayı becerir. Zekidir ama ters, sert bir yapısı vardır. Yalnız yaşar, Uğur dışında dostu yoktur, istemez de, yalnızlığını sever. Hiç beklemediği bir anda Demir’in hayatına giren Öykü, bütün düzenini alt üst edecektir.

Kızım 16. bölüm izle - Kızım son bölüm izle

Buğra Gülsoy kimdir, nereli, kaç yaşında?

Buğra Gülsoy, tam adı Behiç Buğra Gülsoy’dur. 22 Şubat 1982 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. Tiyatro sahnesine ilk defa 13 yaşında Özel Arı Koleji’nde eğitimini sürdürürken çıktı. 

2000 yılında başladığı Kıbki Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin mimarlık bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Kıbrıs’ta Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde okurken bir arkadaşı vesilesi ile Açık Tiyatro adında bir tiyatro oluşumuna afiş tasarımları yapmaya başladı. Açık Tiyatro’nun Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Ulubatlı ona oyunculuğu denemek isteyip istemediğii sordu. Önce yok dedi, sonra biraz ısrarcı olunca, oyunculuğu denedi ve Açık Tiyatro bünyesinde Eugene İonesco’nun “Kral Ölüyor (Exit The King)” oyunuyla oyunculuk hayatına başladı ve Açık Tiyatro’da oyunculuk yapmaya devam etti. Kıbrıs'ta bulunduğu süre içerisinde Kıbrıs Devlet Tiyatrosu'nda çeşitli oyunlarda rol aldı.

Buğra Gülsoy, arkadaşları ile beraber “Tiyatro Kutu” adında bir tiyatro gurubu kurdu ancak burası kapandı ve aynı guruptan arkadaşlı Serhat Teoman ve Emre Erkan'la birlikte kurdukları GET yapımla sinema ve tiyatro çalışmalarına devam etmektedir. Fotoğrafçılık ve Grafik Tasarımcılığı da yapmaktadır. GET’in ilk projesi Buğra Gülsoy’un yazıp, yönettiği; suç-suçlu psikolojisi ve seri katilleri anlatan PRAGMA oyunudur. Buğra Gülsoy aynı zamanda Emre Erkan’la beraber “Aralık” isimli bir sinema filmi yazmıştır. Önümüzdeki yıllarda bu filmi çekecek olan Gülsoy, aynı zamanda Ayhan Bozkurt’un “Barikattaki Çocuk” isimli romanını sinemaya uyarlamak için kitabın telif haklarını satın almıştır.

Kısa film yönetmenliği ve oyunculuğu da yapmıştır. 2007 yılında “Birleşmiş Milletler Kalkınma Projesi (UNDP)” kapsamında düzenlenen bir yarışmada filmcilik üzerine eğitim aldı ve ilk kurmaca kısa filmi olan “Mutlu Son (Happy End)”`i çekti ve aynı zamanda oynadı. Bu film ile Rum ve Türk filmleri arasından en iyi ikinci film ödülünü aldı. “Kıbrıs Film Derneği (Cyprus Film Association)“nin kurucularından olan Buğra Gülsoy aynı zamanda “Uluslararası Kıbrıs Kısa Film Festivali (Cyprus International Short Film Festival)”`nin proje tasarımcısı ve direktörüdür.

2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan “Hepimiz Birimiz İçin” adlı dizi filmin başrolünde oynadı. Dizinin hemen ardından Mahsun Kırmızıgül`ün ikinci filmi olan “Güneşi Gördüm”`de “Berat” karakteriyle beyazperdeye adım attı.

Derviş Zaim tarafından yönetilen ve ilk gösterimi 2010 Altın Portakal Film Festivali'nde yapılan ve 2011 yılında gösterime girmiş olan Gölgeler ve Suretler isimli filmde Ahmet isimli bir Türk gencini canlandırdı.

Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinde Vural karakterini canlandırdı. Kıvanç Tatlıtuğ ile başrollerini paylaştığı Kuzey Güney isimli dizide Güney karakterini canlandırdı.

“Buz Devri 4 : Kıtalar Ayrılıyor” filminin Türkçe dublajında Sid’in kuzeni Marshall karakterini seslendirdi.

Buğra Gülsoy, 22 Temmuz 2011 tarihinde oyuncu Burcu Kara ile evlendi. 2 Ağustos 2012 tarihinde boşandı.

Buğra Gülsoy, 2014 yılında "Bana Artık Hicran De" adlı dizide; Aslı Enver, Alican Yücesoy ile başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. Dizinin geniş oyuncu kadrosunda Nadir Sarıbacak, Tamer Levent, Nur Sürer ve Zeyno Eracar gibi ünlü isimler yer almaktadır.

2015 yılında "Aşk Yeniden" adlı dizide Buğra Gülsoy , başrollerini Özge Özpirinçci, Mert Öcal ve Didem Soydan ile paylaştı.

2 Aralık 2016 tarihinde vizyona giren ve senaryosunu Gupse Özay'ın yazdığı "Görümce" adlı filmin yönetmenliğini Kıvanç Baruönü yaparken başrolde Gupse Özay oynadı, diğer oyuncular ise Buğra Gülsoy, Eda Ece, Zeynep Kankonde, İnci Pars, Anıl Tetik, Larissa Gacemer, Demet Akbağ, Ayberk Atilla, Ayşegül İşsever oldu.

2018 yılında yapımcılığını yönetmen Ferzan Özpetek’in Necati Akpınar ile birlikte üstlendiği, senaristliğini Murat Dişli'nin yaptığı yönetmenliğini ise ilk kez yönetmen koltuğuna oturan Serra Yılmaz'ın yaptığı 2016 yapımı İtalyan filmi (Perfetti Sconosciuti) Perfect Stranger'den esinlenerek çekilen Cebimdeki Yabancı adlı sinema filminde başrollerini Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Çağlar Çorumlu, Leyla Lydia Tuğutlu, Serkan Altunorak, Şebnem Bozoklu ve Şükrü Özyıldız paylaştı.

23 Eylül 2018 tarihinde Nilüfer Gürbüz ile Şile'de kır düğünüyle evlendi.

Film ve Dizileri

Yönetmen

2016 - Mahalle (Sinema Filmi) 

Senaryo

2017 - Mutluluk Zamanı (Sinema Filmi) 
2017 - Acı Tatlı Ekşi (Sinema Filmi) 2017
2016 - Mahalle (Sinema Filmi) 2016

Oyuncu

2018 - Kızım (Demir Göktürk) (TV Dizisi) 
2018 - Cebimdeki Yabancı (Sinema Filmi) 
2018 - 8. Gün (TV Dizisi) 
2017 - Mahalle (Ömer)(Sinema Filmi) 
2017 - Acı Tatlı Ekşi (Murat) (Sinema Filmi) 2017
2016 - Robinson Crusoe (Türkçe seslendirme) (Sinema Filmi) 
2016 - Mahalle (Ömer) (Sinema Filmi) 
2016 - Görümce (Ahmet) (Sinema Filmi) 
2015 - Aşk Yeniden (Fatih) (TV Dizisi) 
2014 - Bana Artık Hicran De (Sinan Erinç) (TV Dizisi) 
2013 - Eski Hikaye (Mete) (TV Dizisi) 
2012 - Hazine Avcısının Maceraları 3D (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi) 
2012 - Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor (Marshall Seslendirme) (Sinema Filmi) 
2011 - 2012 - Kuzey Güney (Güney) (TV Dizisi) 
2011 - Güzel Günler Göreceğiz (Cumali) (Sinema Filmi) 
2011 - Cast-ı Olanmı Var (Kısa Film) 
2010 - Gölgeler ve Suretler (Ahmet) (Sinema Filmi) 
2010 - Fatmagül'ün Suçu Ne? (Vural) (TV Dizisi) 
2009 - 2010 - Unutulmaz (Tolga Altınsoy) (TV Dizisi) 
2009 - Güneşi Gördüm (Berat) (Sinema Filmi) 2009
2008 - Hepimiz Birimiz İçin (Nazım İntizamoğlu) (TV Dizisi) 
2007 - Alt Üst (Kısa Film) – (Yönetmen,Oyuncu)
2007 - Mutlu Son (Kısa Film) – (Yönetmen,Oyuncu)
2007 - Nar Yarası (Kısa Film) 
2006 - İnsan Üçleme (Kısa Film) – (Yönetmen,Oyuncu)
2005 - Heterotopya (Kısa Film) – (Yönetmen,Oyuncu)
2004 - Trio (Kısa Film) 

Tiyatro Oyunları

2008 - Poor Women / Kadıncıklar - Tuncer Cücenoğlu, C.T.State Theatre / K.T.Devlet Tiyatroları 
2008 - Lokomopuf / Lokomopüf - Volker Ludwig, C.T.State Theatre / K.T.Devlet Tiyatroları 
2007 - Seed and Earth / Tohum ve Toprak - Zerrin Akdenizli, C.T.State Theatre / K.T.Devlet Tiyatroları 
2007 - Miser / Cimri – Moliere, C.T.State Theatre / K.T.Devlet Tiyatroları 
2007 - Last Ticket / Son Bilet - İbrahim Altıok, C.T.State Theatre / K.T.Devlet Tiyatroları 
2006 - Lower Depths / Ayak Takımı Arasında - Maksim Gorki, C.T.State Theatre / K.T.Devlet Tiyatroları 
2006 - My Beautiful Shoes / Benim Güzel Pabuçlarım - Dursun Yavuz Altın, C.T.State Theatre / K.T.Devlet Tiyatroları 
2005 - 4 Character 1 Director / 4 Karakter 1 Yönetmen - Hüseyin Öntaş, Açık Tiyatro 
2005 - Hurray! Peace / Yaşasın Barış - Hasan Erkek, C.T.State Theatre / K.T.Devlet Tiyatroları 
2004 - Exit The King / Kral Ölüyor - Eugene Ionesce, Açık Tiyatro

Candan Hoşgör (Leyla Lydia Tuğutlu)

Candan; hem güzel hem de zeki ve donanımlı bir veterinerdir. Geçmişinde çektiği acılardan dolayı kendini insanlara karşı kapatmış, onlarda bulamadığı sıcaklığı doğada ve hayvanların sevgisinde bulmuştur. Hayatın karşısına çıkardığı güçlüklerle tek başına mücadele eden, doğrusundan şaşmayan, ayakları üzerinde duran bir kadındır. Ama aynı zamanda herkese göstermediği kırılgan bir tarafı da vardır. Candan’ın yalnız ve soğuk dünyası Öykü’yle tanıştıktan sonra genişleyecek ve değişecektir.

Kızım 16. bölüm izle - Kızım son bölüm izle

Leyla Lydia Tuğutlu kimdir, nereli, kaç yaşında?

Leyla Lydia Tuğutlu, 29 Ekim 1989 tarihinde Almanya’nın Berlin şehrinde dünyaya geldi. Türk bir babanın ve Alman bir annenin kızı olan Leyla Lydia Tuğutlu, ilkokula Türkiye’de başladıktan sonra piyano dersleri almaya başladı. Konservatuvara da yarı zamanlı olarak devam etti. 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı. Bu süre içerisinde bir model ajansında çalıştı. Anadolu Lisesi mezunu olan Tuğutlu, üniversiteye başladığında konservatuvarı bırakarak ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başladı. Halen İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisidir. Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Es-Es dizisinde İrem karakterini canlandırdı. atv’de yayınlanan Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun kardeşi rolündeki Songül karakterini canlandırdı. Ardından Kiralık Aşk dizisinde İz karakterini canlandırdı. Delibal filminde Çağatay Ulusoy ile başrolü paylaştı. Sonra ise Tatlı İntikam dizisinde Pelin karakterini ve Kerem Bürsin ile başrolü paylaştığı Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Derin karakterini canlandırdı.

Tacını Paris Hilton taktı

Leyla Lydia Tuğutlu, Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışması’nda birinci oldu ve tacını, yarışmanın jüri üyesi Paris Hilton taktı.

12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye’yi Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etti. 2005’te Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006’da Çin’de yapılan Miss Tourism Queen International’da ‘Princess’ ödülüne layık görüldü. Fashion TV Moda Ödülleri 2007’de “Gelecek vadeden model” seçildi.

Öykü Tekin (Beren Gökyıldız)

Öykü; sekiz yaşında, yaşıtlarından farklı olarak algısı çok açık olan, empati duygusu gelişkin ve çok akıllı bir kızdır. Doğduğundan beri birlikte yaşadığı teyzesi onu terk edince daha önce hiç görmediği babası Demir’i bulmak zorunda kalır. Öykü, her türlü zorlukla küçük yaşında baş etmeyi öğrenmiş olsa da, kimselere söyleyemediği büyük bir sırrı vardır.

Kızım 16. bölüm izle - Kızım son bölüm izle

Beren Gökyıldız kimdir, nereli, kaç yaşında?

2009 senesinde İstanbul'da dünyaya gelen Beren Gökyıldız ilköğretim eğitimine devam etmektedir. 

Oyunculuk kariyerine ilk olarak Fox TV ekranlarında yayınlanan Kocamın Ailesi dizisiyle başlayan Beren Gökyıldız oynadığı karakterle izleyenlerin beğenisini kazanmıştır. 

Küçük yaşına rağmen oldukça başarılı bir performans sergileyen Gökyıldız Show TV'de yayınlanan Güldüy Güldüy Show'da oynamıştır.

Star TV'de 2016 yılında ekrana gelen Anne dizisinde Melek Akçay karakterini oynayan Beren Gökyıldız Vahide Perçin ve Cansu Dere gibi isimlerle aynı dizide rol almıştır.

Son olarak bu akşam ekrana gelecek olan Kızım dizisinde Buğra Gülsoy ve Leyla Lydia Tuğutlu ile başrolleri paylaşacak olan Beren Gökyıldız dizide öykü karakterine hayat verecek. Yapmacıktan uzak doğal tavırları ile izleyenleri kendine hayran bırakan Beren Gökyıldız'ın Kızım dizisinde sergi performans da beğeni topladı.

Cemal Eröz (Serhat Teoman)

Cemal; kaybedecek hiçbir şeyi olmayan sert, belalı bir adamdır. Demir’le geçmişten kalan bir hesabı olan Cemal’in tek amacı Demir’e bunu ödetmek olacaktır. Bunun için her yolu denemekten çekinmeyecek kadar gözü pek ve cesur biridir.

Kızım 16. bölüm izle - Kızım son bölüm izle

Serhat Teoman kimdir, nereli, kaç yaşında?

Serhat Teoman, 4 Haziran 1984 tarihinde babasının astsubay olması ve görevi nedeniyle orada olmalarından Diyarbakır‘da doğmuştur. Aslen İzmir‘lidir. İki ablası vardır. Babası asker olduğu için çocukluğu çeşitli illerde geçmiştir. Diyarbakır‘da 1984 yılında doğduktan sonra 1986 yılında tayinleri Bartın‘a çıkmış 1995 yılında da Kayseri, sonra 1997 yılında İzmir‘e gelmişler. Ortaokul ikinci sınıftan itibaren İzmir‘de okumuştur. Buca Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümü’nde okudu.

Tanıştığı bir kız arkadaşı sayesinde kendisini bir tiyatro grubunun içinde buldu. 2 sene bu gurup ile Türkiye’de turnede oldular. Bu sayede tiyatrocu olunca okulunu okumak istediği için 9 Eylül Üniversitesinin sınavlarına girdi.

İzmir‘de 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Oyunculuk Ana Sanat Dalından mezun olmuştur. Yüksek lisansını ise İstanbul’da Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümünde yaptı.

Üniversitede okurken yönetmen Sadullah Çelen‘in çektiği “Kurşun Yarası” adlı dizide küçük bir rol ile dizi hayatına başladı. Sadullah Çelen onun oyunculuğunu beğenince işlerin arkası geldi. Okul bittikten sonra İstanbul‘a taşındı.

Tiyatro hayatına arkadaşları Buğra Gülsoy, Fatih Sönmez ve Emre Erkan‘la birlikte kurduğu Tiyatro Kutu ile devam etti. Tiyatro Kutu kapandıktan sonra ise Buğra Gülsoy ve Emre Erkan‘la birlikte kurdukları GET yapımla sinema ve tiyatro çalışmalarını sürdürdü.

2006 yılında “Yalancı Yarim” adlı dizide Barış Akarsu, Merve Sevi, Bülent Kayabaş, Ünal Silver, Nilgün Belgün, Suna Pekuysal ile birlikte oynadı.

2012 yılında “Kuzey Güney” dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Bade İşçil, Merve Boluğur ile birlikte oynadı, dizide 34-80. Bölümlerde Burak Çatalcalı karakterini canlandırdı.

2013 yılında ise yönetmenliğini Kudret Sabancı‘nın yaptığı “Bugünün Saraylısı” dizisinde; Selçuk Yöntem, Nazan Kesal, Cansu Tosun, Ali Ersan Duru ile birlikte oynadı.

2014 yılında G.E.T Yapım olarak “Bi Hayalim Var” adında bir sinema filmi yapmaktadır. Yine tiyatroda olduğu gibi kendilerinin yazdığı ve yaptığı bir sinema filmi olacak.

Tiyatro Oyunları

2014 – Dip – GET
2012 – Pragma /GET
2012 – Dorian Gray /Tiyatro Kutu
2009-2010 – Ceaser Bir Denge Oyunu /Tiyatro Kutu
2007-2008 – Dalga /Donkişot Tiyatro

Filmleri ve Dizileri

2013 – Bugünün Saraylısı ()
2012 – Kuzey Güney (Burak Çatalcalı)
2011 – Gün Akşam Oldu (Ediz)
2010 – Bitmeyen Şarkı (Mesut)
2009 – Uygun Adım Aşk (Selçuk)
2009 – Son Karar (Sinema Filmi)
2008 – Kız Takımı (Tolga)
2008 – Hepimiz Birimiz İçin (Egemen)
2008 – Gece Gündüz (Konuk Oyuncu)
2007 – Yemin (Ali Sonat)
2006 – Yalancı Yarim (Cenk)
2006 – Ahh İstanbul (Konuk Oyuncu)
2005 – Kanlı Düğün (İlker)
2004 – Avrupa Yakası
2003 – Kurşun Yarası (Konuk Oyuncu)

Uğur Adıgüzel (Tugay Mercan)

Uğur; Demir’in ortağı ve tek dostudur. Babasını çocukken kaybetmiş, bu yaşına kadar da hep hacıannesiyle oturmuştur. Sokakları iyi tanır, Demir’le işlerinde bütün bağlantıları o kurar. Ne kadar beceriksiz olsa da sevimliliği onu hep kurtarır.

Kızım 16. bölüm izle - Kızım son bölüm izle

Tugay Mercan kimdir, nereli, kaç yaşında?

İstanbul'da dünyaya gelen genç oyuncu, lise eğitiminden sonra Haliç Üniversitesi'nde tiyatro üzerine eğitim aldı. Mezun olduktan sonra Bakırköy Belediye oyuncuları arasında yer almaya başladı. Kamera karşısına ilk kez Beşinci Boyut isimli dizi ile geçen Tugay Mercan, Suskunlar isimli dizide canlandırdığı Zeki karakteri ile dikkatleri üzerine çekti. Günümüzde ise Asla Vazgeçmem isimli dizide rol almaktadır.

2009'da Es Es isimli dizide Okan karakterini canlandırdı. Dizi, hayatına yeni bir pencere açmaya çalışan Uras isimli genç bir adamın, üniversiteye adım atmasını ve hayatında yaşanan büyük değişimleri anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Ahmet Rıfat Şungar, Erdal Beşikçioğlu, Derya Alabora ve Berk Hakman yer aldı. 2012'de ise Kayıp Şehir isimli dizide İsmail karakterini canlandırdı. Dizi, İstanbul'a göç eden bir ailenin yaşadığı problemleri ve parçalanma hikayelerini anlatıyor. Dizinin başrollerine ise Gökçe Bahadır, İlker Kaleli, Nik Xhelilaj, Nazan Kesal, Uğur Polat ve Elif Can Ongurlar yer aldı.

2012'de ise Suskunlar isimli dizide Zeki karakterini canlandırdı. Dizi, çocukken işledikleri bir suç nedeniyle çok zor zamanlar geçiren üç çocuğun yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Murat Yıldırım, Aslı Enver, Sarp Akkaya ve Tugay Mercan yer aldı. Ardından Halam Geldi isimli filmde yer aldı. Film, çocuk yaşlardaki küçük bir kızın ailesinin zoruyla evlendirilmesini ve çocuk gelinleri anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Burçin Terzioğlu, Miray Akay, Tugay Mercan, Necip Memili ve Berke Hürcan yer aldı. 

2015'te Asla Vazgeçmem isimli dizide yer aldı. Dizi, farklı hayatları olan iki kişinin birbirlerine aşık olmasını ve sonrasında yaşanılan olayları anatıyor. Dizinin başrollerinde ise Amine Gülşe, Tolgahan Sayışman ve Şafak Pekdemir yer aldı. 

Filmleri ve dizileri

Asla Vazgeçmem-2015
Şarkı Söyleyen Kadınlar-2013
Halam Geldi -2013
Aşk -2013
Suskunlar -2012
Kayıp Şehir -2012
Es Es  -2009
Kollama-2008
Beşinci Boyut -2005

Sevgi Günay (Sinem Ünsal)

Sevgi; Öykü’nün öğretmeni, tam anlamıyla ismiyle müsemma bir kadındır. Anlayışlı ve sabırlı olduğundan çok iyi bir ilkokul öğretmenidir. Öğrencileri arasında Öykü’yü çok sever ve aile durumunu bildiğinden onu kollamaya çalışır. Şimdiye dek tek tutkusu öğrencileri olmuştur.

Kızım 16. bölüm izle - Kızım son bölüm izle

Sinem Ünsal kimdir, nereli, kaç yaşında?

Dizi oyuncusu. 1993, İzmir doğumlu. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunu. Özel kurslarla oyunculuk eğitimi aldı.

Şimdiye dek 3 dizide rol alan Sinem Ünsal, Siyah-Beyaz Aşk dizisinde Gülsüm Aslan rolündedir. Gülsüm, Ferhat ve Yiğit’in kız kardeşidir. Ailenin en küçüğü olduğu için el bebek gül bebek büyütülmüştür. Cüneyt’e olan platonik aşkına karşılık bulması onun en büyük mutluluğu olmuştur. İmkânsız gibi görünen bu ilişkiyi evlilikle sonlandırmak tek arzusudur.

Dizileri

Kızım (Sevgi Günay, 2018)
Çoban Yıldızı (Güneş, 2017)
Siyah Beyaz Aşk Siyah Beyaz Aşk  (Gülsüm,  2017-2018)

Müfide Adıgüzel (Suna Selen)

Müfide; namazında niyazında, tipik bir annedir. En büyük derdi oğlu Uğur, bir de sürekli ağrıyan dizleridir. Metanetlidir, göstermese de çetin cevizdir. En büyük zevki televizyonda Türk dizisi izlemektir. Akıllı ve meraklı bir kadındır. Bu meraklı yönü Uğur’un hep diken üstüne olmasına sebep olur.

Kızım 16. bölüm izle - Kızım son bölüm izle

Suna Selen kimdir, nereli, kaç yaşında?

Suna Selen, 1 Temmuz 1939 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası Avukat Hüsamettin Selen'dir. İstanbul Atatürk Kız Lisesi’ni bitirdikten sonra Beşiktaş Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Devlet Tiyatrosu oyuncusu olan Suna Selen, aynı zamanda sanat yönetmenliği yapmakta olup, üniversitede 1 yıl Akademik Resim, 1 yıl Hukuk, 1 yıl Felsefe-Sosyoloji eğitimi almıştır. 
Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Bir dönem de modellik yapmıştır.
Yeni 50 Türk lirasının arka yüzündeki Fatma Aliye Topuz Hanım, Suna Selen'in anneannesidir. Ahmed Cevdet Paşa anneannesi Fatma Aliye Topuz Hanımın babasıdır.

1959-60 tiyatro mevsiminde Oda Tiyatrosu’nda Alexandro Casona’nın “Şafakta Gelen Kadın” piyesiyle profesyonel tiyatroya başladı. Aynı sezon Alber Husson’un “Gökteki Kaldırımlar” komedisinde Nicole Cerusier rolüyle kısa bir zamanda, tiyatro seyircileri arasında büyük bir şöhret yaptı. Bu mevsim Münir Özkul, Uğur Başaran’ın baş rollerini oynadığı “Sevgili Gölge” komedisinde, Akay “Bulvar Tiyatrosu”nda oynamaktadır.

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler filminde canlandırdığı kötü kraliçe rolü ile izleyicilerin hafızasına kazınan, büyük karakter oyuncusu Suna Selen, güzelliği, keskin mimikleri ve oyunculuk gücü ile sinemamızın en önemli karakter oyuncularından biridir.

Zincirbozan filminde Rahşan Ecevit'i canlandıran Suna Selen, birçok sinema filmi ve dizide rol almıştır.

2010 yılında New York’da Beş Minare, Kara Murat Mora’nın Ateşi ve Devrimden Sonra adlı sinema filminde oynamıştır. Oyunculuk kariyerine Hayat Devam Ediyor adlı dizi film ile devam etmiştir.

Haziran 2015 ayında Muğla’nın Menteşe ilçesinde çekimlerine başladıkları, senaryosunu Onur Ünlü'nün yazdığı ve Yağmur Ünal’ın yapımcılığını üstlendiği "Uzaklarda Arama" adlı filmin yönetmenliğini Türkan Şoray yapacak. Yağmur Ünal, ayrıca bir hayat kadınını canlandıracağı bu filmde ilk defa oyunculuk da yapacak. Filmin oyuncuları ise Sevda Erginci, Doğa Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Mehtap Bayri gibi oyuncular olmuştur.

Evlilikleri

1.evliliği : 22 Şubat 1957 tarihinde Cevat Şakir Kabaağaçlı’ın yeğeni ressam Cem Kabaağaçlı ile evlendi. Derya Simkurt Kabaağaçlı (ö.2006) adında bir çocuğu oldu. Boşandı. 
2.evliliği : Suna Selen, Münir Özkul ile 6 yılı evli olmak üzere 14 yıl beraber yaşadılar, bu evlilikten Güner Özkul (d. 1 Şubat 1966) adında bir kızı olmuştur. Kızları sekiz yaşındayken, çift boşanma kararı almıştır.1974’de boşandılar.
3.evliliği : 1975 yılında Tiyatro ve sinema oyuncusu, oyun yazarı Güner Sümer ile evlendi. Bu evliliğinden Sinan Sümer (d. 2 Kasım, 1975) adında bir oğlu vardır.

Ödülleri

1971 - 8. Antalya Altın Portakal Film Festivali, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü, Pamuk Prenses ve 7 Cüceler
1983 - 5. Ankara Film Festivali, Yardımcı kadın oyuncu, Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri
2003 - 22. İstanbul Film Festivali, En İyi Kadın Oyuncu, Gönderilmemiş Mektuplar

Tiyatro Oyunları

2010 - King Kong'un Kızları : Theresia Walser - İstanbul Devlet Tiyatrosu 
2006 - Arıza : Emre Koyuncuoğlu - İKSV 
2004 - Yaban (oyun) : Yakup Kadri Karaosmanoğlu - İstanbul Devlet Tiyatrosu 
2003 - Kırmızı Yorgunları : Özen Yula - İzmit Şehir Tiyatrosu 
2000 - Kanlı Düğün : Federico Garcia Lorca - İstanbul Devlet Tiyatrosu 
1999 - Gel Evlenelim Yürü Boşanalım - Necati Cumalı - İstanbul Devlet Tiyatrosu 
1998 - Akçalı Kel Memet : Orhan Asena - İstanbul Devlet Tiyatrosu 

Filmleri ve Dizileri

Oyuncu

2017 - Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı (Babaanne)(Sinema Filmi) 
2016 - Vezir Parmağı (Sinema Filmi) 
2016 - Somuncu Baba Aşkın Sırrı (Fatma Ana) (Sinema Filmi) 
2015 - Uzaklarda Arama (Samime) (Sinema Filmi) 
2015 - Huzurevi (Cennet) (Kısa Film) 
2014 - Yunus Emre: Aşkın Sesi (Yaşlı Ana) (Sinema Filmi) 
2014 - Kadim Dostum (TV Dizisi) 
2013 - Şipşak Anadolu (Sinema Filmi) 
2013 - Mc Dandik (Karadul) (Sinema Filmi) 
2013 - Kusursuzlar (Selma Teyze) (Sinema Filmi) 
2011 - 2012 - Hayat Devam Ediyor (Kadriye Altındağ)(TV Dizisi) 
2011 - Devrimden Sonra (Yaşlı Kadın) (Sinema Filmi) 
2011 - Başrolde Aşk (Babaanne) (TV Dizisi) 
2010 - Son İstasyon (Hacer) (Sinema Filmi) 
2010 - Sensiz Yaşayamam (Neriman) (TV Dizisi) 
2010 - Newyork'ta Beş Minare (Hacı Gümüş'ün Annesi)(Sinema Filmi) 
2010 - Ezel (Lale Hanım) (TV Dizisi) 
2008 - Talih Kuşu (Döndü) (TV Dizisi) 
2008 - Kayıp Prenses (Yaşlı İris) (TV Dizisi) 
2008 - Hüküm (Kısa Film) 
2008 - Dedektif Biraderler (TV Dizisi) 
2007 - Zincirbozan (Rahşan Ecevit) (Sinema Filmi) 
2007 - Taş Yastık (Sinema Filmi) 
2007 - Sandık (Kısa Film) 
2008 - 2009 - Parmaklıklar Ardında (Gülten) (TV Dizisi) 
2007 - Oyunlarla Yaşayanlar (TV Filmi) 
2007 - Beyaz Melek (Mızgin) (Sinema Filmi) 
2007 - Ara (Sinema Filmi) 
2006 - Tutkunum Sana (Hadiye) (TV Dizisi) 
2006 - Kızlar Yurdu (Eleni) (TV Dizisi) 
2006 - 2008 - Doktorlar (Azize Nine) (TV Dizisi) 
2005 - Yeniden Çalıkuşu (Feride) (TV Dizisi) 
2005 - Nehir (Nermin) (TV Dizisi) 
2005 - Emret Komutanım (TV Dizisi) 
2005 - Cemalim (Gül) (TV Filmi) 
2005 - Sihirli Annem ((Mevhibe Hala)TV Dizisi) 
2004 - Yağmur Zamanı (TV Dizisi) 
2004 - Yadigar (Ferdane) (TV Dizisi) 
2004 - Kısmet (TV Filmi) 
2004 - Büyü (Büyücü) (Sinema Filmi) 
2004 - Beş Kollu Avize (TV Filmi) 
2003 - Bulutları Beklerken (Selma) (Sinema Filmi) 
2002 - Hızma (Ebe) (TV Dizisi) 
2002 - Gönderilmemiş Mektuplar (Elmas) (Sinema Filmi) 
2001 - Fidan Hanım'a Ne Oldu (Fidan Hanım) (TV Filmi) 
2001 - Benimle Evlenir Misin (Makbule Karaca) (TV Dizisi) 
2000 - Zümrüt / Gözlerim Aklına Gelir... (Vasfiye) (Sinema Filmi) 
2000 - Samyeli (TV Dizisi) 
2000 - Halk Çocuğu (Sinema Filmi) 
1999 - Doğum Yeri Absürdistan (Emre'nin annesi) (Sinema Filmi) 
1997 - Sırtımdan Vuruldum (Naciye) (TV Dizisi) 
1997 - Mektup (Sinema Filmi) 
1997 - Devridaim (Kısa Film) 
1997 - Babaanne (Kısa Film) 
1997 - Ah Nalan Ah (Süslü Naciye) (TV Filmi) 
1994 - Şehnaz Tango (TV Dizisi) 
1994 - Kadın Severse (Gülnaz) (Sinema Filmi) 
1993 - Şahmaran (Sinema Filmi) 
1993 - Yaz Yağmuru (Sinema Filmi) 
1993 - Yaz Evi (Yadigar) (TV Dizisi) 
1992 - Sarı Tebessüm (Sinema Filmi) 
1992 - Piano Piano Bacaksız (Sıdıka) (Sinema Filmi) 
1992 - Mahallenin Muhtarları (Temel'in Annesi) (TV Dizisi) 
1992 - Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri (Füruzan) (Sinema Filmi) 
1991 - Ölür Ayak (Sinema Filmi) 
1991 - Issızlığın Ortası (TV Dizisi) 
1991 - Bir Ömrün Bedeli (TV Dizisi) 
1990 - Hanımın Çiftliği (Seyyare Bacı) (TV Dizisi) 
1989 - Lüküs Hayat (TV Dizisi) 
1989 - Dullar Pansiyonu (Cavidan) (TV Dizisi) 
1988 - Keşanlı Ali Destanı (Şerif Abla) (TV Dizisi) 
1988 - Bir Tren Yolculuğu (Kaymakamın Eşi) (TV Filmi) 
1988 - 077 Hızır- Acil Servis (TV Dizisi) 
1987 - Unutamadığım (Ayşe Hanım) (Sinema Filmi) 
1987 - Su Da Yanar (Sinema Filmi) 
1987 - Ateşten Günler (TV Dizisi) 
1986 - Çalıkuşu (Öğretmen) (TV Dizisi) 
1986 - Sıcak Tatlı Yaz (Sinema Filmi) 
1986 - Oteldeki Cinayet (Sinema Filmi) 
1986 - Bizi Güldürenler (Aygır Fatma) (TV Dizisi) 
1986 - Bir Yabancı Konuk (TV Dizisi) 
1986 - Aygır Fatma (Aygır Fatma) (TV Filmi) 
1985 - Bugünün Saraylısı (Berrin ) (TV Dizisi) 
1984 - Fırtına Gönüller (Sinema Filmi) 
1983 - Üç İstanbul (Prenses) (TV Dizisi) 
1983 - Kuduz / Çocuklar Çiçektir (Ayşe Nine) (Sinema Filmi) 
1983 - Gecelerin Kadını (Faruk'un Annesi) (Sinema Filmi) 
1983 - Can Kurban (Murat'ın Annesi) (Sinema Filmi) 
1982 - İffet (İffet in Teyzesi) (Sinema Filmi) 
1982 - Faize Hücum (Sinema Filmi) 
1981 - Kürtaj (Talat'ın Annesi) (Sinema Filmi) 
1981 - Kan Bağı (Sinema Filmi) 
1981 - Aşka Dönüş (Sinema Filmi) 
1981 - At (Sinema Filmi) 
1979 - Yusuf İle Kenan (Lale) (Sinema Filmi) 
1976 - Sahte Kabadayı (Şarkıcı) (Sinema Filmi) 
1976 - Hınç (Elif) (Sinema Filmi) 
1975 - Oy Emine (Sinema Filmi) 
1974 - İstek (Hatice) (Sinema Filmi) 
1974 - Yüreğimde Yare Var (Şaziment) (Sinema Filmi) 
1973 - Kaderim (Sinema Filmi) 
1973 - Hudutların Kartalı (Kartal ve Şahinin Annesi) (Sinema Filmi) 
1973 - Gurbetçiler (Zeynep) (Sinema Filmi) 
1973 - Evlat Acısı (Cavidan / Nimet) (Sinema Filmi) 
1973 - Dertli (Anne Şaziye) (Sinema Filmi) 
1972 - Ölüm Korkusu (Sinema Filmi) 
1972 - Yetimler Ahı (Sinema Filmi) 
1972 - Tövbekar (Ayşe) (Sinema Filmi) 
1972 - Para (Yenge) (Sinema Filmi) 
1972 - Paprika Gaddarın Aşkı (Gaddar'ın Karısı) (Sinema Filmi) 
1972 - Bir Pınar Ki (Güzide) (Sinema Filmi) 
1972 - Aslanların Ölümü (Ayşe) (Sinema Filmi) 
1971 - İki Ruhlu Kadın (Esma) (Sinema Filmi) 
1971 - Yedi Kocalı Hürmüz (Havva) (Sinema Filmi) 
1971 - Sinderella Kül Kedisi (Büyücü) (Sinema Filmi) 
1971 - Senede Bir Gün (Zeynep) (Sinema Filmi) 
1971 - Kerem İle Aslı (Kerem'in Annesi) (Sinema Filmi) 
1971 - Fatoş Sokakların Meleği (Fatoş'un Annesi) (Sinema Filmi) 
1971 - Bir Genç Kızın Romanı (Gülten) (Sinema Filmi) 
1971 - Binbir Gece Masalları (Sinema Filmi) 
1971 - Aşk Uğruna (Kiraz) (Sinema Filmi) 
1970 - Pamuk Prenses Ve 7 Cüceler (Cadı Kraliçe) (Sinema Filmi) 
1970 - Küçük Hanımın Şoförü (Fatoş) (Sinema Filmi) 
1969 - Fakir Kızı Leyla (Sinema Filmi) 
1967 - Sürtüğün Kızı (Sinema Filmi) 
1967 - Silahları Ellerinde Öldüler (Nevin) (Sinema Filmi) 
1966 - Bir Millet Uyanıyor (Sinema Filmi) 
1965 - Suçlu Çocuklar (Sinema Filmi) 
1965 - Gönül Kuşu (Sinema Filmi) 
1965 - Dokunma Bozulurum (Sinema Filmi) 
1963 - Üç Çapkın Gelin (Sinema Filmi) 
1963 - Kezban (Nilüfer) (Sinema Filmi) 
1961 - Sevimli Haydut (Ayşe) (Sinema Filmi) 
1961 - Mahalle Arkadaşları (Türkan) (Sinema Filmi) 
1961 - Kolsuz Bebek / Üç Öykülü Film (Sinema Filmi) 
1961 - Kalp Yarası (Sinema Filmi) 
1961 - Dikenli Gül (Cavidan) (Sinema Filmi) 
1960 - Izdırap Çocuğu (Sinema Filmi) 
1960 - Gecelerin Ötesi (Sema) (Sinema Filmi)

Asu Karahan (Selin Şekerci)

Asu; Öykü’nün annesi. Aynı yetiştirme yurdunda kaldığı Demir ve Cemal’ le beraber büyümüş. Üç kimsesiz çocuk birbirlerine tutunup birbirlerinin ailesi olmuşlar. Gitmesi gereken yere değil, canının istediği yere konan bir yapısı var. Her şeyle savaşıp ayakta kalabilir, herkese meydan okuyabilir, kimsenin cesaret edemediklerini yapabilir ama herkesin en kolay yaptığı şeyi yani sevmeyi beceremez. Mutlu olmayı bilmediği için mutlu etmeyi de öğrenememiştir. Birini seviyor mu yoksa ona sadece ‘sahip olmak’ mı istiyor, çoğu zaman kendisi de ayırt edemez ve terk edilmek en büyük travmasıdır.

Kızım 16. bölüm izle - Kızım son bölüm izle

Selin Şekerci kimdir, nereli, kaç yaşında?

Selin Şekerci, 1 Haziran 1988 tarihinde İzmir, Karşıyaka'da doğmuştur. Babası Arap, annesi Azeri asıllıdır. Annesi ve babası o 5 yaşındayken boşanmıştır. 8 yaşına kadar bale eğitimi aldı. İlkokul, ortaokul ve liseyi İzmir'de okudu. Annesinin ısrarı ve yardımları ile tiyatro kursuna gitti. Önce İzmir'de özel bir tiyatroda çocuk oyunlarında oynadı. Ardından İzmir Devlet Tiyatrosu'nda yer aldı. Daha sonra 2006 yılında 18 yaşındayken İstanbul'a geldi ve dizilerde, reklamlarda oynamaya başladı. Sihirli Anahtar ajansına bağlı olan Selin Şekerci 1,68 boyunda ve 57 kilo ağırlığındadır.
Selin Şekerci, Tariş Zeytinyağı, Turkcell Cellocan, Panda reklam filmlerinde de oynadı.

2006 yılında "Sağır Oda" dizisinde oynayarak dizi hayatına başladı. 2007 yılında "Kavak Yelleri" birkaç bölümünde rol aldı. 2008 yılında da Selin Şekerci, "Melekler Korusun" dizisinde Özge Özpirinçci, Rojda Demirer, Hümeyra, Avni Yalçın ile birlikte rol aldı.

1969 yılında Necati Cumalı'nın yazdığı aynı adlı hikâyesinden uyarlanan, 2011 yılında yönetmenliğini Şerif Gören'in yaptığı "Ay Büyürken Uyuyamam" adlı sinema filminde Ayça Bingöl, Hazal Kaya, Fırat Çelik ile birlikte oynadı.

2012 yılında Mert Öner ile birlikte TRT Okul için "Ben Yaparım" adlı bir program yaptılar.

2012 yılında "Benim İçin Üzülme" adlı dizi filmde rol aldı.

2014 yılında ise "Kaçak Gelinler" dizisinde başrollerini Deniz Baysal, Açelya Topaloğlu, Selin Şekerci, Furkan Andıç, Fırat Albayram'ın oynadığı dizide rol aldı. Dizinin diğer oyuncuları Şenay Gürler, Ege Aydan, Fırat Altunmeşe, Cihan Yenici, Romina Özipekçi ve Tuğçe Kıltaç'tır.

2013 yılını 2014 yılına bağlayan yılbaşı gecesinde "O Ses Türkiye" Yılbaşı Özel programında 'Feeling Good' isimli şarkıyı seslendirdi ve Ebru Gündeş'in ekibine dahil oldu.

Selin Şekerci, 2015 yılında "Acı Aşk" dizisinde Sezgi Sena Akay, Seçkin Özdemir, Alperen Duymaz, Hüseyin Avni Danyal, Erkan Can ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri

Oyuncu

2015 - Acı Aşk (Sude) (TV Dizisi)
2014 - Kaçak Gelinler (Şebnem) (TV Dizisi)
2012 - 2013 - Benim İçin Üzülme (Irmak) (TV Dizisi)
2011 - İzmir Çetesi (Mira) (TV Dizisi)
2011 - 2012 - Leyla ile Mecnun (Şekerpare) (TV Dizisi)
2011 - Ay Büyürken Uyuyamam (Leyla) (Sinema Filmi)
2011 - Canım Abi (Selin'in ablası) (Sinema Filmi)
2008 - 2009 - Melekler Korusun(Özgür) (TV Dizisi)
2007 - 2010 - Kavak Yelleri (Feyza) (TV Dizisi)
2006 - Sağır Oda (TV Dizisi)

Yorumlar (0)
banner35
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yerli veya yabancı aşılardan hangisini kullanmayı tercih ederdiniz?
Yerli veya yabancı aşılardan hangisini kullanmayı tercih ederdiniz?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 36 83
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 36 63
6. Tottenham 36 59
7. West Ham 36 59
8. Everton 36 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 36 53
11. Aston Villa 36 49
12. Wolverhampton 36 45
13. Crystal Palace 36 44
14. Southampton 36 43
15. Burnley 36 39
16. Newcastle 36 39
17. Brighton 36 38
18. Fulham 36 27
19. West Bromwich 36 26
20. Sheffield United 36 20
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 37 83
2. Real Madrid 37 81
3. Barcelona 37 76
4. Sevilla 37 74
5. Real Sociedad 37 59
6. Real Betis 37 58
7. Villarreal 37 58
8. Celta de Vigo 37 53
9. Athletic Bilbao 37 46
10. Granada 37 45
11. Osasuna 37 44
12. Cádiz 37 43
13. Valencia 37 42
14. Levante 37 40
15. Deportivo Alaves 37 38
16. Getafe 37 37
17. Huesca 37 33
18. Elche 37 33
19. Real Valladolid 37 31
20. Eibar 37 30