İsrail'de gündem Türk dizisi

İsrail çalkantılı günlerden geçiyor. Netanyahu ile ilgili yürütülen yolsuzluk soruşturması ve erken seçim konuları gündemin en önemli maddelerinden biri olurken medya bir de Türk dizisini konuşuyor.

İsrail'de gündem Türk dizisi

İsrail nisan ayında yapılacak olan erken seçime hazırlanırken, Netanyahu üzerindeki yolsuzluk operasyonlarını savuşturmaya çalışıyor. Ülkenin geleceğini çalkantılı günler beklerken medya bu konudan ziyade İsrail televizyonlarında yayınlanan "İstanbullu Gelin" dizisine yoğunlaşıyor.

ERKEN SEÇİMİ DÜŞÜNEN YOK

Özellikle ülkenin geleceğini belirleyecek olan erken seçimler nisan ayında gerçekleştirilerecek ancak ne halk ne de medya bu konuyu gündemine dahi almıyor. Öyle ki ülkenin en çok okunan gazetelerinin manşetlerinde bile İstanbullu Gelin dizisinin haberlerini görmek mümkün.

NETANYAHU'DAN ÇOK KONUŞULUYOR

İstanbullu Gelin dizisi İsrail'de büyük ilgi görüyor. Öyle ki geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen dizi etkinliği kapsamında dizinin başrol oyuncuları İsrail'e gitmiş, etkinlik biletleri dakikalar içinde tükenmişti.

Böyle kritik bir zamanda ortaya çıkan bu ilgi öylesine büyük ki, İsrail'in geleceğini şekillendirecek olan seçimlerden ve hatta Netanyahu'dan çok bu dizi sosyal medyada, yazılı ve görsel basında çıkıyor, konuşuluyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17