Gülperi dizisinin Kader Taşkın'ı Gülçin Kültür Şahin kimdir?

Gülperi dizisinin Kader Taşkın'ı Gülçin Kültür Şahin kimdir? Sorusu Çocuklarını yeniden kazanmak için umudunu hiç kaybetmeden mücadele eden bir annenin hikayesini konu alan dizinin ses getirmesi sonrası merak konusu oldu. Gülperi dizisinin Kader Taşkın'ı Gülçin Kültür Şahin kimdir? Sorusunun cevabını sizler için derledik.

Gülperi dizisinin Kader Taşkın'ı Gülçin Kültür Şahin kimdir?

Gülperi dizisinin Kader TaşkınGülçin Kültür Şahin kimdir? Sorusu Çocuklarını yeniden kazanmak için umudunu hiç kaybetmeden mücadele eden bir annenin hikayesini konu edinen dizinin güçlü oyuncu kadrosu ve sarsıcı hikayesiyle Gülperi, ekranlara yeni bir soluk getirmesi ile birlikte merak konusu oldu. Gülperi dizisinin Kader Taşkın'ı Gülçin Kültür Şahin kimdir? Sorusunun yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Gülperi dizisinin oyuncu kadrosu Nurgül Yeşilçay (Gülperi Çetin), Timuçin Esen (Kadir Aydın), Tarık Pabuççuoğlu (Yakup Taşkın), Ece Sükan (Şeyma Ören Aydın), Burak Dakak (Hasan Taşkın), Aleyna Özgeçen (Bedriye Taşkın), Emir Özyakışır (Can Taşkın), Onur Bilge (Ejder Taşkın), Gülçin Kültür Şahin (Kader Taşkın), Şefika Ümit Tolun (Fatma Taşkın) ve Ezgi Gör (Artemis Aydın) gibi isimlerden oluşuyor. İşte Gülperi dizisinin Kader Taşkın'ı Gülçin Kültür Şahin kimdir? Sorusunun yanıtı...

KADER TAŞKIN (GÜLÇİN KÜLTÜR ŞAHİN)

Fatma ve Yakup Taşkın’ın tek kızıdır. Beklenenin aksine şımartılarak büyümemiştir. Fatma’nın katı kurallarından çıkmayan Kader ne yaparsa yapsın annesinin gözünde mükemmel bir çocuk olamamıştır. Fatma kızına hep eksik beceriksiz olduğunu hissettirmiştir. Bu durumun içinde açtığı yarayla baş  etmeye çalışan Kader var gücüyle annesine kendini beğendirmeye çalışmıştır.  Hiç evlenmemiştir. İçindeki çocuk hasretini yeğenleri Bedriye, Hasan ve Can’la giderir. Kendini tamamen onlara adamıştır. Onları hiç hak etmeyen her şeyi mahveden Gülperi’ye anne demelerini istemez. Kendini anneleri yerine koymalarını ister. Çocuklar Kader’e hala değil anne der. Gülperi’nin gelip çocukları alması Kader’in var olma sebebini de yok etmesi demektir. Kader anne ve babasını gölgesinde ve onlardan da aldığı güçle Gülperi’yle mücadele edecektir.

Gülperi dizisinin Kader Taşkın'ı Gülçin Kültür Şahin kimdir?

Gülçin Kültür Şahin kimdir, kaç yaşında?

Sinema ve dizi oyuncusu. Babaeski / Kırklareli doğumlu. Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü mezunu. Melik Haydar Şahin (2014) ile evlidir.

Şimdiye dek 3 film ve dizide rol alan Gülçin Kültür Şahin, 2018 yılında ekranlara gelen Gülperi dizisinde Kader Taşkın karakterini canlandırdı.

Rol Aldığı Bazı Tiyatro Oyunları:

Benim Adım Feuerbach / Oyuncu - 2018       
Madde 22 / Oyuncu / Asistan - 2017  
Lefty'i Beklerken / Oyuncu - 2016     
Mouthgasm / Oyuncu - 2016  
Lady with a Lapdog, with Jokes and a Happy Ending / Oyuncu - 2015      
Dr. Korczak Örneği / Oyuncu / Sahne Teknisyeni / Yönetmen Yardımcısı

Ödülleri:

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Kelebekler) / 29. Ankara Film Festivali 2018

Rol Aldığı Dizi:

Gülperi (Kader, 2018)

Rol Aldığı Filmler:

Sibel (2018)
Kelebekler (2018)

Gülperi dizisinin konusu

Çocuklarını yeniden kazanmak için umudunu hiç kaybetmeden mücadele eden bir annenin hikayesini konu edinen Gülperi, ses getiren tanıtımlarla başlangıç yaptı. Gülperi’nin çocuklarının kararını gözyaşlarıyla beklediği heyecan dolu anların ekrana geldiği tanıtımda Avukat Kadir (Timuçun Esen), Yakup’un (Tarık Papuçcuoğlu) karşısına çıkıyor. Kadir’in tehdidine boyun eğmeyen Yakup’un “Hapse mi, mezara mı hep birlikte yaşayıp göreceğiz!” sözleri gerilimi yükseltirken, Gülperi çocuklarını Gaziantep’ten İstanbul’a getiriyor. Yeni evlerine gelen çocukların yaşadığı hayal kırıklığı dikkat çekerken, kızı Bedriye’nin (Aleyna Özgeçen) sert tepkisi Gülperi’yi şoke ediyor. Güçlü oyuncu kadrosu ve sarsıcı hikayesiyle Gülperi, ekranlara yeni bir soluk getirmeye devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17