Gülperi dizisinin Fatma Taşkın'ı Şefika Ümit Tolun kimdir?

Gülperi dizisinin Fatma Taşkın'ı Şefika Ümit Tolun kimdir? Sorusu Çocuklarını yeniden kazanmak için umudunu hiç kaybetmeden mücadele eden bir annenin hikayesini konu alan dizinin ses getirmesi sonrası merak konusu oldu. Gülperi dizisinin Fatma Taşkın'ı Şefika Ümit Tolun kimdir? Sorusunun cevabını sizler için derledik.

Gülperi dizisinin Fatma Taşkın'ı Şefika Ümit Tolun kimdir?

Gülperi dizisinin Fatma TaşkınŞefika Ümit Tolun kimdir? Sorusu Çocuklarını yeniden kazanmak için umudunu hiç kaybetmeden mücadele eden bir annenin hikayesini konu edinen dizinin güçlü oyuncu kadrosu ve sarsıcı hikayesiyle Gülperi, ekranlara yeni bir soluk getirmesi ile birlikte merak konusu oldu. Gülperi dizisinin Fatma Taşkın'ı Şefika Ümit Tolun kimdir? Sorusunun yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Gülperi dizisinin oyuncu kadrosu Nurgül Yeşilçay (Gülperi Çetin), Timuçin Esen (Kadir Aydın), Tarık Pabuççuoğlu (Yakup Taşkın), Ece Sükan (Şeyma Ören Aydın), Burak Dakak (Hasan Taşkın), Aleyna Özgeçen (Bedriye Taşkın), Emir Özyakışır (Can Taşkın), Onur Bilge (Ejder Taşkın), Gülçin Kültür Şahin (Kader Taşkın), Şefika Ümit Tolun (Fatma Taşkın) ve Ezgi Gör (Artemis Aydın) gibi isimlerden oluşuyor. İşte Gülperi dizisinin Fatma Taşkın'ı Şefika Ümit Tolun kimdir? Sorusunun yanıtı...

FATMA TAŞKIN (ŞEFİKA ÜMİT TOLUN)

Toprak zengini bir ailede büyümüştür. Babası gibi güçlü bir ailenin büyük oğluyla evlenir. Gelecekte ağa karısı olmak için bu evliliği yapmıştır. Yakup Taşkın’ın sülalenin başına geçmesiyle de hayalleri gerçekleşir. Ağa eşi olmaktan gurur duyar. Kocasının gölgesinde olsa da hanım ağa olmanın verdiği gücü sonuna kadar kullanır. Çocukları Eyüp, Ejder ve Kader’i geleneklere göre yetiştirmiştir. Büyük oğlu Eyüp’ün yeri onun için başkadır. Eyüp’ü evlendirecek kızı bulmuş her şeyi ayarlamışken Eyüp’ün çıka gelmesiyle bütün planları alt üst olmuştur. Bütün itirazlarına rağmen Eyüp Gülperi ile evlenmiştir. Gülperi’yi hiç bir zaman kabullenip sevmemiştir. Ona göre Gülperi başlarına gelen bütün felaketlerden sorumludur. Gülperi, Eyüp’ün kaybına ve diğer oğlu Ejder’in de tek böbrekle yaşamasına neden olmuştur. Fatma’nın ailesine onarılamaz yaralar açan üstelik de namuslarını beş paralık eden Gülperi’ye tükenmez bir nefreti vardır. Annelerine duyduğu öfkeyi asla torunlarına yansıtmaz. Onları sever gözü gibi bakar. Çocuklar annelerine düşman olsun diye de elinden geleni ardına koymaz. Eyüp’ten kalan torunlarını hayattaki tek düşmanı Gülperi’ye vermek Fatma için ölüm demektir.

Gülperi dizisinin Fatma Taşkın'ı Şefika Ümit Tolun kimdir?

Şefika Ümit Tolun kimdir, kaç yaşında?

27 Mayıs 1951 yılında doğdu. Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Muhteşem Yüzyıl, Kurt Seyit ve Şura, Kara Ekmek ve Payitaht : Abdülhamid dizisinde rol almıştır. Gülperi dizisinde Fatma Taşkın karakterini canlandırmaktadır.

Gülperi dizisinin konusu

Çocuklarını yeniden kazanmak için umudunu hiç kaybetmeden mücadele eden bir annenin hikayesini konu edinen Gülperi, ses getiren tanıtımlarla başlangıç yaptı. Gülperi’nin çocuklarının kararını gözyaşlarıyla beklediği heyecan dolu anların ekrana geldiği tanıtımda Avukat Kadir (Timuçun Esen), Yakup’un (Tarık Papuçcuoğlu) karşısına çıkıyor. Kadir’in tehdidine boyun eğmeyen Yakup’un “Hapse mi, mezara mı hep birlikte yaşayıp göreceğiz!” sözleri gerilimi yükseltirken, Gülperi çocuklarını Gaziantep’ten İstanbul’a getiriyor. Yeni evlerine gelen çocukların yaşadığı hayal kırıklığı dikkat çekerken, kızı Bedriye’nin (Aleyna Özgeçen) sert tepkisi Gülperi’yi şoke ediyor. Güçlü oyuncu kadrosu ve sarsıcı hikayesiyle Gülperi, ekranlara yeni bir soluk getirmeye devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17