banner10

Erkenci Kuş dizisinin Mevkıbe'si Özlem Tokaslan kimdir?

Erkenci Kuş dizisinin Mevkıbe'si Özlem Tokaslan kimdir? Sorusu Sanem'in ablasının çalıştığı şirkette işe başlaması ve patronun oğlu Can Divit'le arasında yaşanan ilişkiyi konu alan dizinin adından çokça söz ettirmesi ile birlikte merak konusu oldu. Erkenci Kuş dizisinin Mevkıbe'si Özlem Tokaslan kimdir? Sorusunun cevabını sizler için derledik.

Erkenci Kuş dizisinin Mevkıbe'si Özlem Tokaslan kimdir?

Erkenci Kuş dizisinin Mevkıbe'si Özlem Tokaslan kimdir? Sorusu Sanem, ablasının çalıştığı kadın dergisi Kontes'te işe başlaması ve patronun oğlu Can Divit'le yaşadığı aşkı konu alan dizinin beğeniyle izlenmesi sonrası merak konusu oldu. Erkenci Kuş dizisinin Mevkıbe'si Özlem Tokaslan kimdir? Sorusunun yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Sanem dergide işe başlamadan önce babasının bakkal dükkanında çalışıyordu. İşte Erkenci Kuş dizisinin Mevkıbe'si Özlem Tokaslan kimdir? Sorusunun yanıtı...

Mevkıbe (Özlem Tokaslan)

Mevkıbe Sanem ve Leyla’nın annesidir; Mevkıbe mahallenin delidolu kadınlarından biridir. Mevkıbe aslında İyi bir annedir ama Sanem’den çok Leyla’yı sever ve kızları arasında ayırım yapar. Büyük kızı Leyla onun için yeni bir şanstır. Başarısızlığını Leyla’nın başarıları ile kapatmak ister.

Erkenci Kuş dizisinin Mevkıbe'si Özlem Tokaslan kimdir?

Özlem Tokaslan kimdir, nereli, kaç yaşında?

Sinema ve dizi film oyuncusu olan Özlem Tokaslan 13 Kasım 1973 tarihinde İzmir’de doğdu. İlk ve orta okulu İzmir’de okudu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuğu Ana Sanat Dalı Bölümü’nü kazanan Özlem Tokaslan burada oyunculuk eğitimini tamamladı.  İzmir’e dönerek Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Şan Eğitimi aldı. Bir yandan da tiyatro oyunlarında rol alarak sahneye çıkmaya başladı.

Ekrana 2007 yılında yayınlanan Hakkını Helal Et adlı dizi ile çıktı.

2009 yılında Ömre Bedel adlı dizide rol aldı. 2012 yılında yayınlanan Dila Hanım adlı dizide Hayriye karakteri ile izleyici karşısına çıktı.

Özlem Tokaslan Yabancı, Dedemin Fişi gibi sinema filmlerinde de rol almıştır.

 2014 yılında yayınlanmaya başlayan Güzel Köylü dizisinde rol aldı. Özlem Tokaslan No: 309 adlı dizide rol almıştır.

Özlem Tokaslan Mart 2015 tarihinde Haluk Sarıbaş’la evlendi.

Dizileri ve Filmleri

2016 – No: 309 (Yıldız) (TV Dizisi)
2016 – Dedemin Fişi (Üzerlik) (Sinema Filmi)
2014 – Güzel Köylü (Dudu Alkan) (TV Dizisi)
2012 – Yabancı (Memure) (Sinema Filmi)
2012 – Dila Hanım (Hayriye) (TV Dizisi)
2011 – Zehirli Sarmaşık (Mahinur Benderli) (TV Dizisi)
2009 – Ömre Bedel (Raziye) (TV Dizisi)
2007 – Hakkını Helal Et (Sabahat) (TV Dizisi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17