banner10

Diriliş Ertuğrul İlbilge Hatun (Hande Soral) kimdir?

Diriliş Ertuğrul sezonun ilk bölümüyle bu akşam TRT ekranlarında izleyici ile buluştu. Diziye yeni katılan oyunculardan en dikkat çekeni ise İlbilge Hatun'a hayat veren Hande Soral oldu. İlbilge Hatun, ilk bölümde Osman Bey'i ölümden kurtardı. Google'da ise dizinin başlamasının ardından İlbilge Hatun kimdir, gerçekte Ertuğrul Gazi ile evlendi mi, Ertuğrul Beyle evlenecekler mi sorularına yanıt aranmaya başlandı. Dizide İlbilge Hatun'un babası Umur Beyi ise usta oyuncu Ünal Silver canlandırıyor.

Diriliş Ertuğrul İlbilge Hatun (Hande Soral) kimdir?

Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümlerinde en dikkat çeken karakterlerden biri de Hande Soral'ın hayat vereceği İlbilge Hatun oldu. İlbilge Hatun ilk bölümde Osman Bey'i son da ölümden kurtardı. Peki İlbilge Hatun ile Ertuğrul Gazi evlenecek mi? Dizinin hayranları bu akşam en çok bu soruya yanıt aradı. 

İLBİLGE HATUN KİMDİR?

Dizide İlbilge Hatun, Umuroğulları Beyi olan Umur Bey’in kızıdır. Obasına ve devlete çok sadıktır. Gayretli ve cesaretlidir. Bütün gayesi obasını diri tutmak, devletin verdiği vazifeyi hakkıyla yerine getirmektir. 

ERTUĞRUL GAZİ KAÇ KERE EVLENDİ

Ertuğrul Bey'in ilk eşi Halime Sultan Osman Beyi doğurduktan sonra vefat etti. Bunun üzerine Ertuğrul Gazi çocuklarına analık etmesi için İlbilge Hatun'u kabul eder. Aralarında evlilik olmasa da zamanla aşk başlar.

 93 yıl yaşayan Ertuğrul Bey, tarihte 1 kere evlendi. Tek evliliği olan Halime Hatun ile evlendi. Halime Hatun'un 1281 yılında vefatıyla birlikte Ertuğrul Gazi de aynı yıl içerisinde Hakk'a kavuştu.

Diriliş Ertuğrul dizisine İlbilge Hatun karakteri ile katılan Hande Soral, Ertuğrul Gazi'nin aşık olacağı karakteri canlandıracak. Eşini kaybetmesinin ardından çocuklarına hem analık hem de babalık yapmak zorunda kalan oba beyi, Hayme ananın telkinlerinin ardından bu düşünceye onay vermiştir. 

HANDE SORAL KİMDİR?

Hande Soral 1987 yılında Bursa'nın İnegöl ilçesinde dünyaya geldi. Bensu ve Betirhan adındaki kardeşleri de oyunculuk yapıyor. Hande Soral ilkokul ve ortaokulu Bursa'da bitirdi. Lise öğrenimini yine Bursa'da olan İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Üniversite öğrenimi için İstanbul'a geldi ve Bilgi Üniversite'sinin Psikoloji bölümünde eğitimini tamamladı.

ÜNAL SİLVER KİMDİR?

Ünal Silver, 16 Temmuz 1948 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. 2010 yılında Deli Saraylı dizisinde Amiral Sir Edward rolünü oynadı. Ayrıca Tuba Büyüküstün'ün başrolde oynadığı Gönülçelen dizisinde Burhan rolünü, Kıvanç Tatlıtuğ'un oynadığı Kuzey Güney Dizisinde Atilla Sinaner karakterini canlandırdı. 2012 yılında yayınlanmaya başlayan senaryosunu Mahsun Kırmızıgül'ün yazdığı ''Benim İçin Üzülme'' adlı dizide rol aldı. Ünal Silver'ın bir oğlu ve Şefika Natalie Gümüş adında Köln'de yaşayan pedagog bir kızı vardır. Tecrübeli oyuncu son olarak Diriliş Ertuğrul'da Umur Bey karakterine hayat verecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17