Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle - Diriliş Ertuğrul son bölüm izle

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle, Diriliş Ertuğrul son bölüm izle. Toplanan vergileri Konya'ya götürmek için yola çıkan Beybolat Ertuğrul Bey'in tüm uyarılarına rağmen önlem almaz ve Dragos'un tuzağına düşer. Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle, Diriliş Ertuğrul son bölüm izle bilgilerini sizler için derledik.

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle - Diriliş Ertuğrul son bölüm izle

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle, Diriliş Ertuğrul son bölüm izle. Konya'ya gidecek vergileri götürmek için kafileyle yola çıkan Beybolat Ertuğrul'un uyarılarını dinlemez ve Dragos'un kurduğu tuzağın içinde bulur kendini. Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle, Diriliş Ertuğrul son bölüm izle bilgilerine haberimizden ulaşabilirsiniz. İlbilge Hatun da Uranos tarafından kaleye kaçırılmıştır. İşte Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle, Diriliş Ertuğrul son bölüm izle bilgileri...

Diriliş Ertuğrul 130. Bölüm Fragmanı

Ertuğrul, toplanan vergilerin Konya’ya götürülürken kafileye Dragos tarafından tuzak kurulacağını Beybolat’a anlatmış ve tedbir almasını istemişti. Beybolat ikna olmamış ve Ertuğrul’un dediği gibi Dragos tuzak kurmuştu. Bu tuzakta ise İlbilge Hatun, Dragos’un yeni adamı Uranos tarafından kaleye kaçırılmıştı. Kaleye kaçırılan İlbilge Hatun’un akıbeti ne olacak? Kaleden kurtarılabilecek mi? Ertuğrul ve Beybolat bu hususta ne yapacak?
 
Dragos yeni hamlesini yapmış ve Ertuğrul’un başına Uranos’u bela etmişti. Uranos, İlbilge’yi kaçırmasının yanı sıra başka ne gibi belalara yol açacak? Ertuğrul, İbnü’l Arabi’nin talebesi Sadreddin-i Konevi’yi Moğolların elinden kurtarıp sağ salim obaya getirmeyi başarmıştı. Ertuğrul, Moğol tehlikesi altındaki diğer alimleri de kurtarmaya muvaffak olabilecek mi? Artuk ise, Emir Bahaeddin’in adamları tarafından tuzak kurulup kaçırılmıştı. Artuk’un akıbeti ne olacak? Ertuğrul onu sağ salim bulabilecek mi? Ertuğrul, tüm bu tuzakları bertaraf edebilecek mi?

Diriliş Ertuğrul 130.Bölüm 2.Fragmanı

Diriliş Ertuğrul 129. bölüm izle (Tıklayınız...)

Diriliş Ertuğrul dizisin konusu

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi.

Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?

İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…

Diriliş Ertuğrul dizisin oyuncuları

Ertuğrul Bey (Engin Altan Düzyatan)

Geçen on yıllık süreçte Moğollar, Kösedağ Savaşı’nda Selçuklu Devleti’ni yendikten sonra Selçuklu üzerinde tahakküm kurmuş ve Anadolu’yu ağır vergilere tabi tutmuştur. Ancak Ertuğrul, her şeye rağmen Söğüt’ü ihya etmeyi başarmıştır. Söğüt’te büyük bir gayretle kurduğu düzenin bozulmaması adına mücadele etmeye devam edecektir. Bir yandan da üç evladını büyütüp yetiştirmiştir.

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle - Diriliş Ertuğrul son bölüm izle

Engin Altan Düzyatan kimdir, nereli, kaç yaşında?

Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Engin Altan Düzyatan oyunculuk için İstanbul'a geldiği yıllarda Kenter ve DOT Tiyatrosu'nda görev aldı. Ayrıca Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda bir oyun yönetmiştir. İlk olarak 2002 yılında Koçum Benim adlı dizi ile televizyon ekranlarına adım attı.

TV dizilerinin yanı sıra birçok sinema filminde de rol alan sanatçının ilk sinema deneyimi 2004 yapımı Kalbin Zamanı adlı filmle olmuştur. Bu filmden sonra Beyza’nın Kadınları (2005), Cennet (2008), Romantik Komedi (2010), New York’ta 5 Minare (2010), Bir Avuç Deniz (2011), Anadolu Kartalları (2011), Bu Son Olsun (2012), Romantik Komedi 2 (2013), Bu İşte Bir Yalnızlık Var (2013) gibi birçok sinema filminde de yer aldı. Üretken bir oyuncu olan Düzyatan ayrıca, 1 Milyon Canlı Para isimli yarışma programının sunuculuğunu yapmıştır.

2012 yılında Los Angeles Movie Awards'da “Bir Avuç Deniz” filmindeki performansı ile “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı.

2014 yılında Gülşah Soydan Erkoçlar'ın kızı Neslişah Erkoçlar ile nikah masasına oturan Düzyatan'ın, Emir Aras isminde bir oğlu vardır.

Engin Altan Düzyatan şu an yapımcılığını ve senaristliğini Mehmet Bozdağ'ın üstlendiği geniş bir izleyici kitlesine sahip olan “Diriliş Ertuğrul” dizisinde Ertuğrul Gazi rolünü canlandırmaktadır. 1.84 metre boyunda ve 73 kilo olan Düzyatan Aslan burcudur.

Tiyatro oyunları

2012 – Dar Ayakkabı ile Yaşamak – Diyarbakır Devlet Tiyatrosu
2007-2008 – Kürklü Merkür – Tiyatro DOT
2006 – Anna Karenina – Kenter Tiyatrosu

Dizileri ve filmleri

2016 – Ve Perde! (Sinema Filmi)
2015 – Ve Panayır Köyden Gider (Ali) (Sinema Filmi)
2014 – 2018 – Diriliş Ertuğrul (Ertuğrul Gazi) (TV Dizisi)
2014 – Çırağan Baskını (Pold/Mustafa)(TV Dizisi)
2014 – Cinayet (Yılmaz Seyhan) (TV Dizisi)
2013 – Romantik Komedi 2 (Cem) (Sinema Filmi)
2013 – Bu İşte Bir Yalnızlık Var (Mehmet) (Sinema Filmi)
2012-2013 – Yol Ayrımı (Gazeteci Murat) (TV Dizisi)
2012 – Aziz Ayşe (Murat) (Sinema Filmi)
2012 – Son (Hall) (TV Dizisi)
2012 – Bu Son Olsun (Sinan) (Sinema Filmi)
2011 – Bir Avuç Deniz (Sinema Filmi)
2011 – Anadolu Kartalları (Sinema Filmi)
2010 – Şen Yuva (Konuk oyuncu)
2010 – Romantik Komedi (Sinema Filmi)
2010 – New York'ta Beş Minare (Sinema Filmi)
2010 – Kapalıçarşı (TV Dizisi)
2009 – Bir Bulut Olsam (TV Dizisi)
2008 – Mezuniyet (Sinema Filmi)
2008 – Dantel (TV Dizisi)
2008 – Cin Geçidi (Sinema Filmi)
2008 – Cesaretin Var Mı Aşka? (TV Dizisi)
2008 – Cennet (Sinema Filmi)
2007 – Sevgili Dünürüm (TV Dizisi)
2007 – Affedilmeyen (TV Dizisi)
2006 – Sıla (TV Dizisi)
2006 – Kızlar Yurdu (TV Dizisi)
2005 – Kalbin Zamanı (Sinema Filmi)
2005 – Kadın Her Zaman Haklıdır (TV Dizisi)
2005 – Beyza'nın Kadınları (Sinema Filmi)
2004 – Sil Baştan (TV Dizisi)
2003 – Mühürlü Güller (TV Dizisi)
2003 – Hürrem Sultan (TV Dizisi)
2003 – Alacakaranlık (TV Dizisi)
2002 – Koçum Benim (TV Dizisi)
2002 – En Son Babalar Duyar (TV Dizisi)

İlbilge (Hande Soral)

Umuroğulları Beyi olan Umur Bey’in kızıdır. Obasına ve devlete çok sadıktır. Gayretli ve cesaretlidir. Bütün gayesi obasını diri tutmak, devletin verdiği vazifeyi hakkıyla yerine getirmektir.

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle - Diriliş Ertuğrul son bölüm izle

Hande Soral kimdir, nereli, kaç yaşında?

2 şubat 1987 yılında Bursa'nın İnegöl ilçesinde dünyaya geldi. Bensu ve Betirhan adından ikiz kardeşleri var ve Soral gibi oyunculuk yapıyorlar. İlkokul ve ortaokulu Bursa'da bitirdi. Lise öğrenimini yine Bursa'da olan İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Üniversite öğrenimi için İstanbul'a geldi ve Bilgi Üniversite'sinin Psikoloji bölümünde eğitimini tamamladı.

2008 yılında Soral'ın 'Komedi Dükkanı' adlı programı izlemeye gitmesi ile tüm hayatı değişti. Tolga Çevik'in oynadığı Fırat Parlak'ın yönetmenlik yaptığı 'Komedi Dükkanı' adlı programa Çevik Soral'ı misafir olarak sahneye çıkardı.

Yönetmen Parlak Soral'ın performansını beğendi ve ona oyuncu olayı teklif etti. Bu teklif üzerine Soral'ın tüm hayat çizgisi değişti ve oyunculuğa yöneldi.

Filmleri ve dizileri

2008 - Komedi Dükkanı- Kendisi - Hande Soral - Konuk Oyuncu, Televizyon dizisi
2008 - 2011 - Küçük Kadınlar - Armağan Gezici - Başrol Oyuncusu, Televizyon Dizisi
2010 - Gecekondu - Kendisi - Hande Soral, Televizyon programı
2011 - Bir Günah Gibi - Figen - Yardımcı Oyuncu, Televizyon dizisi
2013 - Alev Alev - Ümran - Başrol Oyuncusu, Televizyon dizisi
2013 - Fatih - Gevherhan Sultan - Başrol Oyuncusu, Televizyon dizisi
2014 - Çalıkuşu - Azelya - Yardımcı Oyuncu, Televizyon dizisi
2014 - Yılanların ÖcüFatmaBaşrol Oyuncu, Televizyon dizisi
2014 - Birleşen GönüllerCennetBaşrol Oyuncu, Sinema filmi
2016 - Kalbim Yangın YeriLeylaBaşrol Oyuncu, Televizyon dizisi
2017 - Evlat KokusuZeynepBaşrol Oyuncu, Televizyon dizisi

Turgut Alp (Cengiz Coşkun)

On yıl boyunca Ertuğrul Bey’in en yakınındaki iki kişiden biri olmayı sürdürmüş ve yine Ertuğrul Bey’in Söğüt’ü düzen içinde tutmak için girdiği mücadele sürecinde, en mühim iki kişiden biri olacaktır.

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle - Diriliş Ertuğrul son bölüm izle

Cengiz Coşkun kimdir, nereli, kaç yaşında?

Cengiz Coşkun, 29 Nisan 1982, İstanbul doğumlu aslen Bulgaristan göçmeni olan Türk model ve oyuncudur.

Spor Akademisi mezunu olan oyuncu aynı zamanda profesyonel basketbolcudur. 2002 senesinde Best Model seçilerek oyunculuk ve modellik kariyerine başlayan Cengiz Coşkun televizyon dünyasına 2005 yılında Rüzgarlı Bahçe dizisi ile adım attı. Kariyerinde yer aldığı en büyük proje ise 2012 yılında gösterime giren Fetih 1453'dür. Ardından Dağ filminde oynayan oyuncu 2013 yılından itibaren Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasının üçüncü sezonunda mücadele etmeye başlamıştır ancak yarışmanın 94. gününde elenmiştir. Şu anda İstanbul'da yaşamaktadır.
 
Cengiz Coşkun, son olarak 2014 yılında TRT 1 de yayınlanmaya başlanan Diriliş: Ertuğrul dizisiyle birlikte hayran kitlesini arttırmış kariyerinin en iyi projesine Turgut Alp karakterine Hayat vererek imza atmıştır.

Bamsı Beyrek (Nurettin Sönmez)

On yıl boyunca Ertuğrul Bey’in en yakınındaki iki kişiden biri olmayı sürdürmüş ve Alp başılık vazifesini de layıkıyla yerine getirmiştir. Bu geçen süreçte Aslıhan’ın yanı sıra bir de Aybars adında bir çocuğu dünyaya gelmiştir.

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle - Diriliş Ertuğrul son bölüm izle

Nurettin Sönmez kimdir, nereli, kaç yaşında?

Nurettin Sönmez, 24 Temmuz 1978’de İstanbul’da doğmuştur. Anne tarafından Arnavut göçmenidir. Diş hekimi bir babanın oğlu olan Sönmez; 1.85 cm boyunda, 80 kilo, kahverengi saçlı, yeşil gözlü ve Aslan burcudur. Medyatik olmaktan pek hoşlanmayan Sönmez, motosiklet tutkunu ve özgürlüğüne çok düşkün olduğunu ifade etmektedir. Ünlü oyuncu, 2015 yılında geçirdiği motosiklet kazasıyla magazin gündemini meşgul etmiştir.

Nurettin Sönmez, İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümünden mezundur. Sonrasında, güzel konuşma ve spikerlik kursuna giderken hocası Yalçın Boratap’ın, oyuncu Sönmez’de gördüğü ışığı söylemesi üzerine konservatuvar sınavlarına girmeye karar verir. Can ve Arsen Gürzap’ın Dialog İletişim Oyunculuk Okuluna devam eder ve mezun olur. Daha sonra ise Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne devam etmiş ve mezun olmuştur. İki yıl, oyuncu Eric Morris’in ‘method oyunculuğu’ workshoplarına katılmıştır.

Nurettin Sönmez, hayatının uzun bir döneminde; dağlarda, ormanlarda ve adalarda, daima doğa ile iç içe yaşamış birisidir. Yaklaşık 15 yıldır Uzakdoğu sporlarıyla uğraşmaktadır. Ünlü oyuncunun 20’li yaşlarının başlarında, adam dövmek için başladığı dövüş sporlarının; yumruk ve tekme atma teknikleri üstüne yoğunlaşırken, bu sporlarla anatominin ahengini fark etmesiyle insan olmanın olağanüstü mucizesini keşfetmeye başlamıştır. Bu farkındalık ise Sönmez’i Uzakdoğu sanatlarına karşı daha bir ilgili yapmış ve bu uğurda dört yılını Çinli bir ustanın peşine takılarak bisiklet üstünde geçirmiştir. Sonrasında bu sporların felsefi yönünde de derinleşmek için Kuzey Çin’e gitmiş ve tapınak hayatını, öğreti tekniklerini farklı bir boyuta taşımıştır. Nurettin Sönmez, oyunculuğunun yanı sıra ayrıca Uzakdoğu sporları ile ilgili, yurt içi ve yurt dışında eğitim ve seminerler veren bir eğitmendir. Bir dönem kendi bloğunda yazılar yazan Sönmez, bu yazılarını ileride kitap haline getirmeyi düşünmektedir.

Nurettin Sönmez, ilk TV oyunculuğu kariyerine 1999 yılında, başrollerini Serdar Gökhan, Pelin Batu ve Sumru Yavrucuk’un paylaştıkları “Akşam Güneşi” dizisiyle başlamıştır.

2011 yılında, TRT ekranlarında yayınlanan “Mavi Kelebekler” adlı dizi filmde rol alarak oyunculuk kariyerine devam etmiştir.

2013 yılında yayınlanan “Osmanlı’da Derin Devlet” adlı dizide canlandırdığı “Gaddar Ali” karakteriyle dikkat çekmiştir.

2014 yılından beri “Diriliş Ertuğrul” dizisindeki “Bamsı Beyrek” karakteriyle geniş kitlelerce tanınmış, oldukça beğenilen bir isim olmuştur. Dede Korkut Hikayelerinde yer alan bir Türk yiğidi Bamsı Beyrek, dizi de Ertuğrul Gazi’nin en güvendiği üç Alp’inden birisidir. Nurettin Sönmez, Bamsı Beyrek rolüyle Ertuğrul’a karşı çok bağlı, korku nedir bilmeyen, iki kılıç kullanarak kefere kesmeye doyamayan, Kayı Obasının en güçlü Alp’i ve dizinin en sevilen karakterlerinden birisi olmuştur.

Dizileri ve Filmleri

2014-2018- Diriliş Ertuğrul-4 sezon (Bamsı Beyrek-TRT1)
2013- Tatar Ramazan-2. Sezon (Ulvi-ATV)
2013-Osmanlı’da Derin Devlet (Gaddar Ali-TRT1, STV)
2012-Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam (TRT1)
2011-Mavi Kelebekler (Branko Brekoviç-TRT1)
1999-Akşam Güneşi

Dragos (İlker Aksum)

Bizans’ın saygı duyulan büyük komutanlarındandır. Yıllarca büyük başarılar elde etmiştir. Bizans tarafı, onun kendisini dine verdiğini ve bir süredir inzivaya çekildiğini bilmektedir. Ancak o, zangoç kimliğiyle casus olarak Söğüt’e yerleşmiş ve ordu içinde kendisine sadık olan askerlerle gizli bir teşkilatlanmaya gitmiştir.

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle - Diriliş Ertuğrul son bölüm izle

İlker Aksum kimdir, nereli, kaç yaşında?

İlker Aksum, 30 Kasım 1971 tarihinde Isparta’da doğmuştur. Annesinin adı Nurten Aksum’dur. İlkay ve Alpay adında İkiz kardeşleri vardır. Babası Mehmet Bülent Aksum subay pilotdur. İlker Aksum, Etimesgut Şeker İlkokulu’nda başlar okul hayatına. Mehmetçik Lisesi’ndenden mezun olur. 1989 yılında Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarını kazanarak 1993 yılının sonunda mezun olur.

1994 yılının yazında Antalya Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlar. İlk profesyonel rolü Hamlet oyunun da Ophelia rolüdür. İki sene 10 küsür oyunda rol alır. Kadro açılmadığı için ayrılıp 1996 da İstanbul’a dönüp İstanbul’a yerleşti. Kısa bir süre sonra askerliğini Kars Sarıkamış’ta yaptı.

Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda kısa bir süre, İstanbul Şehir Tiyatroları’nda bir yıl çalıştı. Okul arkadaşı Devin Özgür Çınar’ın teklifiyle “Sır Dosyası” dizisinde bir bölüm oynadı. Bu sayede Taylan Biraderler ile tanıştı. Ve kısa süre içinde kendisini başrolünü en meşhur şempanzemizin ‘oynadığı’ “Çarli” dizisinin Afakan Dayı’sı olarak bulur.

İlker Aksum, 2006’da ilk sinema filmi olan, Durul ve Yağmur Taylan kardeşlerin yönettiği Küçük Kıyamet’le 28. SİYAD Türk Sineması Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu.

Televizyonda “Birimiz İkimiz İçin” adlı yarışma programını sundu.

Çok sayıda tiyatro oyunu ve televizyon dizisinde rol alan Aksum, “Bizim Büyük Çaresizliğimiz” adlı filmde ilk defa bir sinema filminde başrolde yer aldı. 1998 yılında çekilen İlk olarak “Çarli”adlı dizide bir maymunla çevirdiği dizideki Afakan rolü ile tanındı. Özellikle Yabancı Damat dizisinde oynadığı Ruşen rolüyle tanınır.

İlker Aksum, “Yabancı Damat”dizisinde üç yıl Antepli bir baklavacıyı oynadı, hemen ardından “Kara Yılan”dizisinde Antep’i işgal eden bir Fransız komutanını canlandırdı.

İlker Aksum, Engin Günaydın, Binnur Kaya, Timuçin Esen, Olgun Şimşek ve Taylanlar ile çok eski arkadaşlarmış.

07 Ekim 2012 tarihinde yapılan 49’uncu Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivalinin sunuculuğunu İclal Aydın ve İlker Aksum birlikte yaptılar.

İlker Aksum, meslektaşı Belgin Erdoğan ile 2008 yılında evlendi, eylül 2012 tarihinde boşandı.

İlker Aksum, “Kötü Yol”dan hemen sonra “20 Dakika” dizisinde başrolü üstlendi. İlker Aksum, halandırdığı dizi 1 ocak 2012 tarihinde yayınlanmaya başladı.

İlker Aksum’un en son içinde olduğu film “Mutlu Aile Defteri” 8 Şubat 2013 tarihinde seyirci ile buluşacak.

Tiyatro oyunları

2010 – Macbeth : William Shakespeare – Oyun Atölyesi
1998 – Sefiller – Levent Kırca Tiyatrosu
1998 – Güzel ve Çirkin- Levent Kırca Tiyatrosu
1994 – Hamlet – Antalya Devlet Tiyatrosu

Filmleri ve dizileri

2013 – Mutlu Aile Defteri
2013 – 20 Dakika
2012 – Kötü Yol
2012 – Taş Mektep
2011 – Bizim Yenge
2011 – Bizim Büyük Çaresizliğimiz
2011 – Sen De Gitme
2011 – Muhteşem Yüzyıl , Kaptan-ı Derya Cafer Ağa (Konuk Oyuncu)
2009 – Vavien
2009 – Ejder Kapanı
2008 – Canım Ailem
2008 – Güz Sancısı
2007 – Kara Yılan
2006 – Küçük Kıyamet
2004 – 2007 – Yabancı Damat
2003 – Aşk Olsun
2002 – Beşik Kertmesi
2002 – Biz Size Aşık Olduk
2000 – Sefiller Yılın En İyi Müzikali
2000 – Baykuşların Saltanatı
2000 – Çarli İş Başında
1999 – 5 Maymun Çetesi
1998 – Çarli
1997 – Olacak Okadar

Hayme Ana (Hülya Darcan)

İlerlemiş yaşına rağmen Kayıların bacılar başı olma mesuliyetini layıkıyla sürdürmeye devam etmekte ve yeri geldiğinde obasını canı pahasına savunmaktadır. Oba içinde dengeleri sağlama hususunda da halâ etkinliğini sürdürmektedir.

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle - Diriliş Ertuğrul son bölüm izle

Hülya Darcan kimdir, nereli, kaç yaşında?

Hülya Darcan, 27 Nisan 1951 tarihinde İzmir'de doğmuştur. İzmir'de Karataş Lisesi'nde okumuştur. Liseyi bitirdikten sonra öğrenim hayatına son vermiştir.
16 yaşındayken 1967 yılında 'Ses Mecmuası'nın düzenlediği yarışmanın sonunda üçüncü oldu. İlk filmi Silahları Ellerinde Öldüler'de Fikret Hakan,Ekrem Bora ve Tugay Toksöz ile başrolü paylaştı. Ondan sonra 67 sinema filminde başrol oynadı.
Yılmaz Güney'le 'Kurbanlık Katil', 'Dağların Kurbanı', 'Kurşunların Kanunu' gibi filmlerde oynadı.

Hülya Darcan, 1971 yılında tanıştığı sinema oyuncusu Tanju Korel ile 20 Nisan 1974 tarihinde evlendi. Zeynep (d. 1977) ve Bergüzar Gökçe Korel (d.1982) adında iki kızı vardır. Eşi Tanju Korel, 21 Eylül 2005 tarihinde hastalığı nedeniyle öldü.

2012 - 2014 yılları arasında oynayan "Dila Hanım" adlı dizide Erkan Petekkaya,Hatice Şendil, Mahir Günşiray, Necip Memili, Yonca Cevher ile birlikte rol aldı.

8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1'de başlayan "Diriliş: Ertuğrul Gazi" adlı dizideEngin Altan Düzyatan Ertuğrul Gazi'yi canlandırırken Esra Bilgiç Halime Hatun karakterini canlandırdı. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın,Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz,Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.

Filmleri ve dizileri

2014 - Diriliş: Ertuğrul Gazi (Dizi)
2012 - 2014 - Dila Hanım (Dizi)
2012 - Leyla'nın Evi (Dizi)
2011 - Kalbim Seni Seçti(Dizi)
2010 - Samanyolu (Dizi)
2008 - Binbir Gece (Konuk Oyuncu) (Dizi)
2007 - Tutsak (Dizi)
2007 - Vazgeç Gönlüm (Dizi)
2006 - İyi ki Varsın (Dizi)
2005 - Zeytin Dalı (Dizi)
2004 - Büyük Yalan (Dizi)
2003 - Hırçın Menekşe (Dizi)
2003 - Baba (Dizi)
2002 - Sırlar Dünyası / Sır Kapısı
2002 - Zeybek Ateşi (Dizi)
1998 - Kırık Hayatlar(Dizi)
1995 - Yalı(Dizi)
1995 - Bizim Ev (Dizi)
1990 - Kara Elmas (Dizi)
1973 - Tarkan: Güçlü Kahraman
1973 - Dağlar Kurbanı
1973 - Ali ile Gül
1973 - Muhteşem Hırsız
1973 - Ali'ye Gönül Verdim
1973 - Kaderimiz
1972 - Örümcek
1972 - Cehennemin Beş Delisi
1972 - Yirmi Yıl Sonra
1972 - İnsafsız
1971 - Fakir Kızın Kısmeti
1971 - Dudaktan Tabanca
1971 - En Kralına Tek Kurşun
1971 - Fedailer Mangası
1971 - Kanunsuz Yaşayanlar
1971 - Ölmeden Tövbe Et
1971 - Sıra Sende Yosma
1971 - Silahlar Konuşuyor
1971 - Yalnız Değiliz
1971 - Yumruk Yumruğa
1971 - Haraç
1970 - Kaderin Ağları
1970 - Tehlikeli Oyun
1970 - Canlı Hedef
1970 - Dağların Kartalı
1970 - Altın Tabancalı Adam
1970 - Aslan Yürekli Mahkum
1970 - Deliormanlı
1970 - Kadın Satılmaz
1970 - Kanlı Kader
1970 - Kara Leke
1970 - Yaslı Gelin
1969 - Ana Yüreği
1969 - Hedefte Vuruşanlar
1969 - Kanlı Gelinlik
1969 - Kendi Düşen Ağlamaz
1969 - Sabah Olmasın
1969 - Şeytanın Oyunu
1969 - Şirvan
1969 - Anadolu Soygunu
1969 - Asi Kabadayı
1969 - Asrın Kralı
1969 - Beyaz Mendilim
1969 - Bir Aşk Türküsü
1969 - Çile
1969 - Dağa Çıkan Kız
1969 - Kurşunların Kanunu
1969 - Çakırcalı Mehmet Efe ve Ayşe
1969 - Dişi Eşkiya
1969 - Beşikteki Miras
1968 - Gültekin Asya Kartalı
1968 - Hakanlar Savaşı
1968 - Sinanoğlu'nun Dönüşü
1968 - Sinanoğlu
1968 - Karanlık Yollar
1968 - Bir Mahkum Kaçtı
1968 - Talihsiz Meryem
1968 - Beş Ateşli Kadın
1968 - Dertli Pınar
1967 - Kanunsuz Toprak
1967 - Kurbanlık Katil Melahat
1967 - Çelik Bilek
1967 - Kara Kartal
1967 - Silahları Ellerinde Öldüler

Osman (Emre Üçtepe)

Henüz küçük yaşta olmasına rağmen cevvalliği, zekâsı ve cesaretiyle yaşıtlarından ayrılır. Ele avuca sığmaz, atılgan bir çocuktur. Osman’ın gözü sürekli dış dünyadadır. Meraklı ve hiçbir olayda geri durmayan bir tavrı vardır. Ertuğrul onun bu karakterini iyi bilir ve Osman’ı korumak için onu dizginlemeye çalışmaktadır.

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle - Diriliş Ertuğrul son bölüm izle

Emre Üçtepe kimdir, nereli, kaç yaşında?

Emre Üçtepe Tokat Yeşilyurt doğumludur ve ortaokul öğrencisidir. Hakkında çok fazla bilgi bulunmayan Emre'nin 10 - 12 yaşlarda olduğu bilinmektedir.

Emre Üçtepe daha önce çok fazla ekranlarda görmediğimiz bir yüzdür. TRT 1 Diriliş Ertuğrul dizisinin de önemli özelliklerinden biri bir çok tanınmadık simayı yıldız yapması oldu. Emre Üçtepe’de geleceğin yıldız adaylarından biri olacaktır.

Daha önce küçük çaplı çocuk tiyatrolarında ve gösterilerde yer alsa da Türk Hava Yolları reklamında da yer alma başarısı göstermiştir. 

Savcı (Kerem Bekişoğlu)

Alp olmaktan ziyade ilimle ilgilenmektedir. Ondan beklenen kılıç tutan bir alp olmasıdır. Fakat o, devletin öncelikle kılıçla değil bilgi ve akıl ile yönetilmesi gerektiğine inanır. İlime merakı yüzünden Artuk Bey’in yanında çokça vakit geçirir.

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle - Diriliş Ertuğrul son bölüm izle

Kerem Bekişoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında?

Kerem Bekişoğlu 2003 yılında dünyaya gelmiştir. Savcı Bey karakteri ile ekran önüne çıkan Kerem Bekişoğlu oyunculuk deneyimi  İlk olarak 2009 yılında oyuncu kadrosunda Murat Han, Begüm Birgören, Halil Babür ve Özge Özder gibi isimlerin yer aldığı "Ömre Bedel" dizisi ile başlamıştır.

Ardından 2011 senesinde oyuncu kadrosunda Ebru Özkan, Feride Çetin, Levent Üzümcü, Ozan Çobanoğlu ve Hülya Şen gibi oyuncuların oynadığı Anneler ve Kızları dizisinde rol aldı. 

Gündüz (Arif Diren)

Yıllar önce annesini kaybettiği için babasını hem anne hem baba bilmiştir. Bu sebeple babasına çok bağlıdır. Kardeşlerin en büyüğü olduğu için Savcı ve Osman’la bizzat ilgilenmiş, onları her zaman koruyup kollamıştır.

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle - Diriliş Ertuğrul son bölüm izle

Arif Diren kimdir, nereli, kaç yaşında?

Arif Diren, 1991 yılında İstanbul'da doğmuştur. Oyunculuk eğitimi aldıktan sonra 2011 yılında Sen Kimsin adlı sinema filmi ile kariyerine adım atmış, 2014 yılında ise Sil Baştan dizisi ile ilk kez televizyonlarda boy göstermiştir. Atv ekranlarında yayınlanan Kırgın Çiçekler dizisinin kadrosunda Güney karakterini canlandıran Diren şu suralar Diriliş Ertuğrul dizisinde Gündüz Bey karakterine hayat vermektedir.

Hafsa Hatun (Burçin Abdullah)

Vakti zamanında Halime’den öğrendikleri sayesinde obada bacılardan sorumlu olmuştur. Aynı zamanda Hayme Ana’nın vazifelerinin çoğunu da üstlenmiştir.

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle - Diriliş Ertuğrul son bölüm izle

Burçin Abdullah kimdir, nereli, kaç yaşında?

1998 yılında Star TV'de yayınlanmaya başlayan Üvey Baba isimli dizide canlandırdığı Lamia adlı küçük kız rolüyle tanındı.

Burçin Abdullah, 22 Temmuz 1987 tarihinde Bursa'da Romanya'dan göç eden Tatar bir ailenin kızı olarak doğmuştur. Bir kız, bir erkek kardeşi vardır. Ailesi ABD'nin Missouri eyaletinde yaşamaktadır. İstanbul Fatih'teki Özel Akasya Lisesinden mezun oldu. İstanbul, Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü bitirdi. Sonrasında Amerika'ya gidip yüksek lisans yaptı. ABD'de oyunculuk ve drama eğitimi aldı.
1998 yılında Canan Gerede'nin yazıp yönettiği, Bennu Gerede, Bedri Baykam ve Mahir Günşiray'ın rol aldığı "Parçalanma" adlı sinema filminde evin küçük kızı Ayşe'yi canlandırarak sinemaya başladı.

Kemalettin Tuğcu'nun yazdığı, 1998 yılında Star TV'de yayınlanmaya başlayan Senaristliğini Samim Utku'nun yaptığı ve başrollerinde Şemsi İnkaya ve Işıl Yücesoy'un oynadığı "Üvey Baba" isimli dizide canlandırdığı Lamia adlı küçük kız rolüyle tanındı.

2007 yılında Yalova Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularıyla beraber "Hangisi Babası" adlı tiyatro oyununda rol aldı.

Vedat Türkali'nin senaryosunu yazdığı, başrollerde Beren Saat ve Engin Akyürek'in oynadığı "Fatmagül'ün Suçu Ne?" adlı televizyon dizisinde ise Selim ve Erdoğan karakterlerini yurtdışına kaçıran Ayçe rolünde oynadı.

2013 yapımı olan ve üç ayrı kıtada, dört farklı ülkede Türkiye, Afganistan, Senegal ve Bosna Hersek'te çekilen "Selam" adlı filmde Afganistan'a giden bir öğretmeni canlandırdı.

2014 yılında Osman Sınav'ın yapımcılığını, Yasin Uslu'nun yönetmenliğini üstlendiği ve başrollerini Murat Han, Ekin Türkmen, Özgül Kavruk ve Ertan Saban'ın paylaştığı "Hatasız Kul Olmaz" adlı dizide Canan Görmüş karakterini canlandırdı.

Tiyatro

2007 - Hangisi Babası - Ray Cooney - Yalova Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Filmleri ve Dizileri

2014 - Hatasız Kul Olmaz (TV Dizisi)
2013 - Size Deniz Getireceğim (Sinema)
2013 - Herşey Yolunda Merkez (TV Dizisi)
2013 - Dursun Çavuş (Sinema)
2013 - Bensiz (Sinema)
2012 - Selam (Sinema)
2012 - Kötü Yol (TV Dizisi)
2012 - Dila Hanım (TV Dizisi)
2012 - Bir Zamanlar Osmanlı (TV Dizisi)
2011 - Fatmagül'ün Suçu Ne? (TV Dizisi)
2008 - Kollama (TV Dizisi)
2007 - Kara İnci (TV Dizisi)
2005 - Beşinci Boyut (TV Dizisi)
2004-2006 - Büyük Buluşma (TV Dizisi)
1998 – 2004 - Üvey Baba (TV Dizisi)
1998 - Herşey Çok Güzel Olacak (Sinema)
1998 - Parçalanma (Sinema)
1997 - Acı Günler (TV Dizisi)

Demirci Aktemur (Kayra Şenocak)

Kayı obasında demir ocağı vardır. Babacan tavırlıdır. Hem konuşmaları hem de tavırlarıyla tam bir Oğuz kocası üslubuna sahiptir.

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle - Diriliş Ertuğrul son bölüm izle

Kayra Şenocak kimdir, nereli, kaç yaşında?

Kayra Şenocak, 25 Haziran 1978 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Aslen Karadenizlidir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

Kayra Şenocak, 1998yılında Aynalı Tahir adlı diziyle televizyon seyircisinin karşısına çıktı. Senaryosunu Sergin Akyaz'ın yazdığı veAlişan, Erkan Petekkaya,Yeşim Büber, Saruhan Yücel, Emine Ün, Tuğba Özay ve Doğa Bekleriz'in de oynadığı dizide, 'Bilal' rolünü canlandıran Kayra Şenocak, geniş izleyici kitlesine ulaştı ve çok sevildi.
Kayra Şenocak, 1999 yılında Show TV'de yayınlanan "Şans Kapıyı Çalınca" isimli yarışma programını Seray Sever ile birlikte sundu.

2006 yılında Samanyolu TV'de yayınlanan "Yağmurdan Sonra" dizide "İbrahim" karakterini canlandırırken Seçil Mutlu, Yıldız Çağrı Atiksoy, Ali Sürmeli, Atilla Olgaç, Sefa Zengin ile birlikte rol aldı.

2007 yılında Samanyolu TV'de yayınlanan "Kapıda Biri mi Var" adlı programı nişanlısı Ebru Karanfilci ile beraber sundu.

2008-2009 yılları arasında Dolu Dizgin Yıllar, 2008 yılında başrollerini Buket Dereoğlu ile paylaştığı Pulsar adlı dizide Orhan Bilgiç karakterine hayat vermiştir. 2014 yılında vizyona giren Abbas`ın Melekleri adlı sinema filminde oynamıştır.

2012 yılında Keremcem'in "Küstüm Hayata" adlı klibinde oynadı.

23 Aralık 2014 tarihinde TRT ekranlarında yayınına başlayan ve yönetmenliğiniKudret Sabancı'nın yaptığı Bir Osmanlı Polisiyesi olan "Filinta" adlı dizide Kayra Şenocak "Hasan" karakterini canlandırırken başrollerde Serhat Tutumluer, (Boris Zaharyas), Mehmet Özgür (Kadı Gıyaseddin Hatemi), Onur Tuna (Filinta Mustafa), Damla Aslanalp (Lara Zaharyas), Yosi Mizrahi (Esad Paşa), Naz Elmas (Azize), Bülent Alkış (Padişah) gibi isimler rol almıştır.

Güzel yemekler yapan Kayra Şenocak, özellikle balık, et yemekleri ve salata çeşitlerini iyi yapmaktadır.

Kayra Şenocak, 1998 yılında öğretmen Verda Şenocak ile evlendi. 2001 yılında boşandı. Mert adında bir oğlu vardır.

Kayra Şenocak, 2006 yılında oyuncu Ebru Karanfilci ile nişanlandı. 2007 yıl sonlarına doğru ayrıldılar.

Tiyatro Oyunları

Ayıp Ettik

Filmleri ve Dizileri

2014 - Filinta "Bir Osmanlı Polisiyesi (Hasan) (TV Dizisi)
2014 - Abbas'ın Melekleri (Sinema Filmi)
2013 - 2014 - Arka Sokaklar 8. 9. Sezon (Abdülmalik) (TV Dizisi)
2012 - Sıkıysa Yakala (Sinema Filmi)
2011 - İnsan Aldandı (Yavuz) (TV Dizisi)
2011 - Sudan Sebepler (Okan) (TV Dizisi)
2009 - Parmaklıklar Ardında 3. Sezon (Kaya) (TV Dizisi)
2008 - Pulsar (Orhan Bilgiç) (TV Dizisi)
2008 - Mert İle Gert (Sünnetçi) (TV Dizisi)
2008 - 2009 - Doludizgin Yıllar (Ömer) (TV Dizisi)
2008 - Aman Annem Görmesin (Sedat) (TV Dizisi)
2007 - Gönül Salıncağı (Doktor) (TV Dizisi)
2007 - Eksik Etek (TV Dizisi)
2006 - Yağmurdan Sonra (İbrahim) (TV Dizisi)
2006 - Sevda Çiçeği (Ruşen) (TV Dizisi)
2006 - Selena (Gökhan) (TV Dizisi)
2006 - Gözyaşı Çetesi (Ali) (TV Dizisi)
2007 - Binbir Gece 2. Sezon (Konuk oyuncu) (TV Dizisi)
2005 - Beşinci Boyut (TV Dizisi)
2004 - Omuz Omuza (Onur) (TV Dizisi)
2004 - Büyük Buluşma(Emre) (TV Dizisi)
2003 - Pilli Bebek (Cemal) (TV Dizisi)
2002 - Yarım Elma (Koray) (TV Dizisi)
2002 - Kuzenlerim (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2000 - Ona Bakma Bana Bak (Osman) (TV Dizisi)
1999 - Kurt Kapanı (Prezneci Ömer) (TV Dizisi)
1999 - Hayal Kurma Oyunları (Mustafa) (Sinema Filmi)
1999 - Ah Bir Zengin Olsam (Hakan) (TV Dizisi) (öğrenci)
1998 - 2002 - Aynalı Tahir (Bilal ) (TV Dizisi)
1997 - Böyle mi Olacaktı (TV Dizisi)
1994 - Kaygısızlar (Bölüm Oyuncusu) (TV Dizisi)

Abdurrahman (Celal Al)

Abdurrahman On yıl içinde obadaki vazifesini sürdürmeye layıkıyla devam etmiştir.

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle - Diriliş Ertuğrul son bölüm izle

Celal Al kimdir, nereli, kaç yaşında?

Diriliş Ertuğrul dizisindeki Abdurrahman Alp karakteri ile izleyicilerin karşısına çıkarak başarılı bir performans sergileyen Celal Al, bugüne kadar benzer rollerde yer aldı.

13.09.1984 tarihinde doğan Celal Al, Artvin’de doğdu.

Oyuncu olmak isteyen ve bu alanda kendini geliştiren Celal Al, eğitimini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra projelerde yer almaya başladı. Oyuncunun unutulmaz projelerinden birisi olan Kurtlar Vadisi Pusu olurken, ilk profesyonel deneyimini de böylesine iddialı bir diziyle ekranlarda izleyici ile buluşan Celal Al, daha sonraki yıllarda da yine bu başarısını sürdürerek gündemde yer alan projelerde kendini gösterdi. Oyuncu Fetih 1453 filminde de oynadı.

Filmleri ve dizileri

Oyuncu iddialı yapımlarda yer almayı başardığı gibi bugüne kadar dahil olduğu projeler şöyle;

Diriliş Ertuğrul

Kurtlar Vadisi

Fetih 1453

Rahman

Günkut (Hakan Serim)

Günkut da Abdurrahman'la birlikte on yıl içinde obadaki vazifesini sürdürmeye layıkıyla devam etmiştir.

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle - Diriliş Ertuğrul son bölüm izle

Hakan Serim kimdir, nereli, kaç yaşında?

Hakan Serim 15.01.1982 tarihinde doğdu. Aslen Kayserili olan oyuncu İstanbul’da yaşamaktadır ve aynı zamanda yaşamının büyük bir bölümünü de bu şehirde geçirmiştir.

Hakan Serim oyuncu olmak isteği ile bu alana yönelirken, oyunculuk eğitimi aldı.

Dizileri

Oyuncunun en dikkat çeken projesi Diriliş Ertuğrul dizisi. Bu dizi oyuncu için farklı bir anlam taşırken ilk defa dizide yer alan oyuncu için Diriliş Ertuğrul dizisinin önemi de farklı. Dizide Günkut Alp karakterini canlandıran Hakan Serim, ilk deneyimi olmasına karşın ekranlarda iyi bir performans sergiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17