banner10

Türkiye Diyanet Vakfı 145 ülkeye kurbanları ulaştıracak

Türkiye Diyanet Vakfı 145 ülkeye kurbanları ulaştıracak

Başkan, Meclis Başkanı, Bakanlar ve iş dünyası patronlarının kurbanlarını bağışladığı TDV, bu yıl 145 ülkenin 436 bölgesinde kurban kesecek. TDV bu kapsamda, haftanın 7 günü çağrı merkezleri ile çalışıyor


Kurban Bayramı öncesinde adeta gece gündüz çalışan Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) bu yıl 145 ülkeye kurbanları ulaştıracak.

Vakıf, vekâlet yoluyla kurban kesim programı kapsamında bu yıl ülkemizin yanı sıra 145 ülke 436 bölgede vekaleten kurban kesimi yapacak.

Kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlar, yurt içinde 850 TL, yurt dışında ise 625 TL bedelle vekaleten kurban kesim programına bağışta bulunabiliyorlar.

Çağrı merkezleri ve bağış stantları hizmette


Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların vekâletle kurban kesimi hakkında sağlıklı bilgi alabilmesi ve bağış yapabilmesi için çağrı merkezi ve bağış stantlarıyla hizmet veriyor.

Çağrı merkezi ve şehir merkezlerine kurulan bağış stantları, kurban konusunda bilgi almak ve kurbanını vekâlet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşlar için büyük kolaylık sağlıyor.


Haftanın 7 günü ulaşılabiliyor


Kurban Bayramı sona erene kadar haftanın 7 günü, 08.00-23.00 saatleri arasında 15 kişilik deneyimli kadrosuyla hizmet veren kurban çağrı merkezindeki görevliler, genel olarak kurban kesimiyle ilgili bütün telefonlara cevap veriyor, vekâletle kurban kesimine ilişkin bilgilendirmede bulunuyorlar.

TDV 2018 Vekâletle Kurban Programı hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar 0312 416 90 00 nolu telefonu arayarak çağrı merkezine ulaşabilir, Avrupa ve Türkiye’deki bine yakın il ve ilçe merkezlerindeki TDV bağış stantlarını ziyaret ederek stant görevlilerinden bilgi alabilirler.

Vekalet yoluyla kurbanlarını kesmek isteyen vatandaşlar, www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülükleri, cami görevlileri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılabiliyor. Yurt dışında yaşayanlar ise Din Hizmetleri Müşavirlikleri ve ataşeliklere bağlı dernek ve din görevlileri vasıtasıyla kurban bağışı yapabilir.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17