banner10

TİKA'dan Özbekistan'a eğitim desteği

TİKA'dan Özbekistan'a eğitim desteği

TİKA bünyesinde, Konya Büyükşehir Belediyesi eğitim tesislerinde, Özbekistan İtfaiye Teşkilatı personeline “İtfaiyeci Eğitici Eğitimi” verildi


TİKA tarafından yürütülen Acil Durum ve Afet Müdahaleleri Eğitim Programı (ADAMEP) kapsamında kurgulanan “İtfaiyeci Eğitici Eğitimi” Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde gerçekleştirildi. Eğitimlere Özbekistan İçişleri Bakanlığı bünyesinde yer alan Özbek İtfaiyesinde çalışan on beş rütbeli itfaiye personeli katıldı.

Uygulamalı Bilgi ve Beceriler


Eğitim kapsamında arama kurtarma, trafik kazası, deprem, tehlikeli kimyasal maddelere müdahale, kapalı ve dumanlı ortamlarda hareket ve ilk yardım konularında teorik, uygulamalı bilgi ve beceriler aktarıldıktan sonra eğitimin son gününde gece tatbikatı da gerçekleştirildi.

İki hafta süren eğitimlerden sonra yapılan yazılı ve uygulamalı ölçme ve değerlendirmelerden yüksek başarıyla geçen Özbek itfaiyeciler, Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17