banner38

Sendikalar Erdoğan'ı tebrik etti

STKlar 26.06.2018, 12:01 26.06.2018, 12:01
Sendikalar Erdoğan'ı tebrik etti

Memur-Sen Bem-Bir-Sen Hak-İş ve Türk-İş’ten 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekilliği genel seçimi sonuçlarına yönelik açıklama geldi. Sendikalar, Başkan seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.


24 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri sonrası iş dünyasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tebrik mesajları yağdı.

Memur-Sen Bem-Bir-Sen Hak-İş ve Türk-İş’ten açıklama


Memur-Sen’den yapılan açıklamada milletin, siyasetin tartışmasız tek hakemi, egemenliğin kayıtsız şartsız hakimi olduğu ve Türkiye’de demokrasiye olan inancın derinliğinin, kendilerini bize ders verecek konumda gören ülkelere örnek olacak ve ders verecek konumda olduğu vurgulandı.

Memur-Sen: Milletimizin kararı büyük Türkiye


Seçime katılımın yoğun olduğu belirtilen açıklamada şunlar aktarıldı: “Gerek Cumhurbaşkanlığı gerekse milletvekilliği seçimlerinde oluşan tablo, Hükümet sistemi değişikliğinin ne kadar gerekli ve önemli olduğunu da ortaya koymuştur. Memur-Sen olarak, 16 Nisan referandumunda “Türkiye’nin “koalisyon” dayatmalarından kurtulması” gerekçesinin de aralarında bulunduğu nedenlerle ortaya koyduğumuz “Evet” kararımızın, hem doğruluğunu hem de milletin iradesiyle uyumluluğunun bu tablo ortaya koymaktadır.Milletimiz 24 Haziran’da hür ve bağımsız bir şekilde sandığa yansıttığı iradesiyle; istikrardan vazgeçmeyeceğini ve “Yeni, Büyük ve Güçlü Türkiye” için ter dökenlere yetki vereceğini aksi iddia edilemez bir biçimde bir kez daha göstermiştir. 24 Haziran seçimlerinin kesinleşmesiyle fiilen hayata geçecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte “vesayet aparatlarından arınmış, koalisyon tehdidinden sıyrılmış, yasama ve yürütme arasındaki görev farklılıkları netleşmiş, kuvvetler ayrılığının olması gerektiği şekilde inşasını sağlamış Türkiye” gerçeğinin üreteceği fırsat ve imkanları, en yüksek düzeyde ve en etkin şekilde kullanarak hem “Yeni Türkiye” hem de “Dünya 5’ten büyüktür” paradigmasını içkin “Yeni Dünya” hedefine doğru daha hızlı bir yolculuk gerçekleştirileceğine inanıyoruz.”

Türkiye’ye operasyon planlayanların hevesleri kursaklarında kaldı


24 Haziran seçimi öncesinde ülkede oynanan algı oyunlarına dikkat çeken Memur-Sen açıklamasına şöyle devam etti: “24 Haziran seçimleri, “döviz kuru, faiz oranı, ihanet tezgahı ve terör örgütlere pazarı” gibi farklı şekillerde ve içeriklerle Türkiye’ye operasyon yapma peşinde olanların heveslerini kursaklarında bırakmıştır. Millet, “Türkiye, Türkiye’den ibaret değildir” gerçeğini kavramakta zorlanan ülkelerin, dış güçlerin, küresel şebekelerin ve onların tetikçilerinin haddini bildirmiş ve hakkı sahibine teslim etmiştir. 24 Haziran seçim sonuçları; FETÖ’ye destek olup, FETÖ’cüleri koruyanlara, PKK’ya hendek ve tünel kazdıranlara, terörü ve terör örgütlerini palazlandıranlara, sahne arkasında DAEŞ’le birlikte senaryo yazanlara “bu kirli stratejilerden ve ikircikli taktiklerden vazgeçin” uyarısıdır.”

Türkiye Erdoğan’a olan güvenini yineledi


Memur-Sen tarafından yapılan açıklama şu cümlelerle sonlandırıldı: “”Milletimiz, son on beş yıllık süreçte sessiz devrimlerle, Türkiye’nin yönünü “Yeni Türkiye”ye çeviren, kapasitesini “Güçlü Türkiye’ye doğru yükselten”, iradesini “Büyük Türkiye” olarak deklare eden Recep Tayyip ERDOGAN’a 24 Haziran’da bir kez daha güvenini deklare etmiştir. “Türkiye’de kutuplaşma ve kamplaşma var” cümlelerinin anlamsızlığı 24 Haziran seçimleri sürecine yönelik olarak partiler arasında kurulan ittifaklarla ortaya konulmuştur. Siyasi partiler ve siyasi özneler, milletin sandığa yansıttığı iradenin kendisine dönük mesajlarını almalı, 25 Haziran’dan itibaren yürüteceği siyasi faaliyetlerin stratejisini, söylemlerini merkezinde millet ve iradesinin olduğu bir perspektifle belirlemeyi asli sorumluluğu olarak kabul etmelidir. Seçim sonuçlarıyla oluşan “millet iradesine ve oluşacak tek partili hükümet idaresine saygı göstermek” de, demokratik olgunluğun, demokrasi kültürünün gereğidir. Seçim sürecinde adaylar ve siyasi partiler tarafından yayımlanan deklare edilen seçim vaatlerinin her birini genelinde millete özelde ilgili kesimlere verilen söz olarak görmek gerektiği tartışmasızdır. “Güçlü Türkiye” hedefinin güçlü kamu yönetimi ve güvenceli kamu personeli sistemi ile mümkün olabileceği gerçeğini ıskalamayan, “Güçlü Meclis” pratiğinin sivil toplumun demokratik katılımıyla hayata geçeceğini unutmayan bir yaklaşımın bugünden itibaren önümüzdeki beş yıllık süreçte her an ortaya konulmalıdır. Bu değerlendirmeler ışığında yeni dönemin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.”

TÜRK-İŞ: Şimdi dayanışma ve çalışma zamanı  


TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik ederek şunları aktardı: “Ülke olarak örnek olacak bir Seçimi demokratik olgunlukla sonuçlandırmanın huzuru içinde; tüm siyasileri, emeği geçen kamu görevlilerini, Cumhur İttifak’ını ve halkımızın teveccühüyle tekrar Cumhurbaşkanı olarak seçilen Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı en iyi dileklerimizle kutluyoruz.Hem Cumhurbaşkanı’nın hem de Yasama Organı’nın halkımızın tamamına yakının katılımıyla seçilmesi, toplumun tüm kesimlerinin TBMM’de temsil edilmesi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne bu şekilde geçiş geleceğe yönelik umutlarımızı güçlendirmektedir. Şimdi, başta çalışanların sorunları olmak üzere toplumun beklentilerine odaklanma zamanıdır. Şimdi, “Daha güçlü toplum, daha güçlü ekonomi ve daha güçlü Türkiye” olma yolunda dayanışma ve çalışma zamanıdır. Seçim sonuçlarının ve yeni yönetim sisteminin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı ve başarılı olmasını diliyoruz.”

Bem-Bir-Sen: Seçim mazlum coğrafyalara umut olsun


Bem-Bir-Sen’den yapılan açıklamada şunlar söylendi: “2018 Yılı 27. Dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin resmi olmayan kesin sonuçları neticesinde istikbalin, istikrarın devamı ile sonuçlanması, milletimizin, ülkemizin ve mazlum coğrafyaların umudu olmuş siyasi kadroların, görevlerinin devamına karar verilmiş olması geleceğimiz ve ülkemiz açısından büyük bir demokratik olgunlukla tamamlanmıştır.Başta Cumhurbaşkanlığına yeniden seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere seçime katılan siyasilerimize seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum. Yeni yönetim sistemi ile yeniden adalet medeniyetinin inşa edilmesine destek ve katkılarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Seçimin ve seçilenlerin mazlum coğrafyalara umut, uzanan el olması temennisi ile hayırlı olsun”

HAK-İŞ: Türkiye Erdoğan’ın liderliğini tartışmasız kabul etti


HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, seçim sonuçlarına ilişkin olarak yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye bir seçimi daha geride bıraktı. Seçime katılım oranının yüzde 88 ile rekor düzeye ulaşması toplumun demokrasi, sandık ve siyasete olan güvenini bir kez daha teyit etmiştir. Ayrıca seçimler sırasında meşruiyet, katılım ve sonuçları etkileyecek ciddi bir olayın yaşanmaması Türkiye demokrasisi açısından büyük bir kazanımdır. Seçim sonuçlarına göre, millet iradesini ortaya koymuştur. Türkiye demokrasinin gücünü bir kez daha teyit etmiştir.Türkiye’nin geleceğini demokratik seçimlerin belirlediği bir kez daha ortaya çıkmıştır. Milletimiz bu seçimlerde Türkiye’yi geriye götürme çabalarına, terörün yeniden ortaya çıkmasına karşı istikrarın; kardeşliğin, huzur ve güven ortamının devamı yönünde oy kullanmıştır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği tartışmasız olarak kabul edilmiştir.”

Seçim daha iyi yönetim için önemli fırsatlar sunacak


Türkiye’nin Erdoğan’ın liderlliğini tartışmasız kabul ettiğini belirten Aslan, “Türkiye,  Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili genel seçiminin ardından yeni "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" ile tanışacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi daha ileri demokrasi standartlarının yakalanması, Türkiye’nin daha iyi yönetilmesi, yönetimin önündeki birtakım engellerin kaldırılması için önemli bir fırsat sunacaktır.  Milletimiz, terör örgütleriyle mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesi için sandıkta üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Milletimiz her zaman olduğu gibi 24 Haziran’da da istikrar için, ülkemizin güvenliği için, bölgede etkin ve güçlü bir devlet için hareket etmiştir. Milletimiz, ülkemizin geleceği, istikrarı, huzur ve güveni için parlamentoyu kendi iradesine göre yeniden şekillendirmiş, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafında kenetlenmiştir. “ dedi.

Meydanlardaki tartışma ve gerginlik geride kalmalı


Yeni hükümet sistemi ile ülkenin daha iyi yönetileceğini vurgulayan MAhmut Aslan, açıklamasını şu cümlelerle sonlandırdı: “Seçimde Cumhurbaşkanı adayları ve  siyasî partiler, propagandalarını yaptı, projelerini ve vaatlerini anlattı. Halkımız da, büyük bir olgunluk içinde sandığa giderek, bilinçli olarak son sözü söyledi. Seçim sonuçları üzerinden gerginlik yaratılması ve ülkemizin güzide kurumlarını yıpratacak nitelikte açıklamalar yapılması üzücü girişimler olmakla birlikte, milletimizin bu tür açıklamalara pirim vermemiş olması sevindiricidir. Bundan sonra yapılacak olan ülkemizin birliği ve beraberliği,  vatanımız ve milletimizin geleceği için hareket etmektir.  Seçim meydanlarındaki tartışmalar, gerginlikler ve söylemler artık geride bırakılmalı, ülkemizin geleceği için daha sorumlu davranılmalı, ekonomik kalkınma, sosyal gelişme ve istihdam artışı için politikalar öncelikli gündem maddesi olmalıdır. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak yeni dönemde, çalışma hayatına ilişkin sorunların çözümü, eksikliklerin giderilmesi için bütüncül bir yaklaşımla etkin politikalar ve araçların hayata geçirilmesini temenni ediyoruz. Seçim sonuçlarının ülkemize milletimize hayırlı olmasını diliyoruz."

Bizim Haber Merkezi (BHM)

Yorumlar (0)
banner35
19
açık
Günün Anketi Tümü
Yerli veya yabancı aşılardan hangisini kullanmayı tercih ederdiniz?
Yerli veya yabancı aşılardan hangisini kullanmayı tercih ederdiniz?
banner21
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 7 17
2. Adana Demirspor 8 17
3. Konyaspor 8 17
4. Galatasaray 8 17
5. Trabzonspor 8 16
6. Beşiktaş 8 15
7. Fenerbahçe 7 14
8. Kayserispor 8 12
9. Kasımpaşa 8 12
10. Gaziantep FK 8 11
11. Alanyaspor 8 9
12. Giresunspor 7 8
13. Karagümrük 7 7
14. Antalyaspor 7 6
15. İstanbulspor 7 6
16. Ankaragücü 7 4
17. Sivasspor 8 4
18. Hatayspor 7 4
19. Ümraniye 8 2
Takımlar O P
1. Keçiörengücü 7 14
2. Eyüpspor 7 14
3. Sakaryaspor 7 12
4. Pendikspor 7 12
5. Bodrumspor 7 11
6. Manisa FK 6 11
7. Boluspor 6 11
8. Bandırmaspor 6 11
9. Samsunspor 7 10
10. Rizespor 6 9
11. Tuzlaspor 7 9
12. Göztepe 7 8
13. Adanaspor 7 7
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Altay 7 6
16. Erzurumspor 6 4
17. Altınordu 6 3
18. Ö.K Yeni Malatya 7 3
19. Denizlispor 7 3
Takımlar O P
1. Arsenal 8 21
2. M.City 8 20
3. Tottenham 8 17
4. Brighton 7 14
5. Chelsea 7 13
6. M. United 7 12
7. Newcastle 8 11
8. Fulham 8 11
9. Liverpool 7 10
10. Brentford 8 10
11. Everton 8 10
12. Leeds United 7 9
13. Bournemouth 8 9
14. Aston Villa 8 8
15. West Ham United 8 7
16. Southampton 8 7
17. Crystal Palace 7 6
18. Wolves 8 6
19. Nottingham Forest 7 4
20. Leicester City 7 1
Takımlar O P
1. Barcelona 7 19
2. Real Madrid 7 19
3. Athletic Bilbao 7 16
4. Real Betis 7 15
5. Atletico Madrid 7 13
6. Osasuna 7 13
7. Real Sociedad 7 13
8. Villarreal 7 12
9. Valencia 7 10
10. Celta Vigo 7 10
11. Mallorca 7 8
12. Rayo Vallecano 6 7
13. Girona 7 7
14. Getafe 7 7
15. Real Valladolid 7 7
16. Espanyol 7 5
17. Sevilla 7 5
18. Almeria 7 4
19. Cadiz 7 4
20. Elche 6 1
banner23