Ordulu selzedelerin imdadına Kızılay koştu

Ordulu selzedelerin imdadına Kızılay koştu

Ordu’da yaşanan sel felaketi sonrası Kızılay hemen harekete geçti. Binlerce kişinin zarar gördüğü Fatsa, Perşembe ve Ünye ilçelerine giden Kızılay, selzedelerin yaralarını sarmaya başladı.


Ordu’da binlerce kişiyi vuran sel felaketi Kızılay’ı harekete geçirdi. Fatsa, Perşembe ve Ünye ilçelerinde aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen selden dolayı olay yerinde hızla harekete geçen Kızılay, yaraları sarıyor.

Afet haberinin alınmasının ardından Ulusal Afet Yönetimi Müdürlüğü, Kuzeydoğu Anadolu (Erzurum) Bölge Afet Yönetimi Müdürlüğü, Trabzon Yerel Afet Yönetim Merkezi ve bağlı Şube Başkanlıkları harekete geçti.

AFAD başta olmak üzere afet müdahalesi geçekleştiren tüm kuruluşlarla koordinasyon sağlayan Kızılay, mağduriyet yaşayan mevsimlik işçilerin ihtiyacını karşılamak için de planlama yaptı.


Kızılay tarım işçilerinin ihtiyaçlarını da karşılıyor


Saraycık Mahallesi'nde Elekçi Irmağı kenarındaki alanda yaşayan mevsimlik tarım işçileri, olası bir taşkından dolayı Necip Fazıl Kısa Kürek Anadolu Lisesi Yurdu'nun bahçesine yerleştirildi. İhtiyaçları ise Kızılay tarafından karşılanmaya başladı.

Çadır, battaniye, mutfak seti, hijyen seti ve benzeri malzemeleri selzedelere dağıtan Kızılay, sıcak yemek dağıtımına da başladı.

Ordu’nun Fatsa, Perşembe ve Ünye ilçelerinde aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen selden dolayı binlerce insan olumsuz etkilenmiş, fındık üretimi darbe yemiş, sele kapılan bir kişi hayatını kaybetmişti.

 

Bizim Haber Merkezi (BHM)
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17