Milli Eğitim Bakanlığı iddiaları yalanladı

Milli Eğitim Bakanlığı iddiaları yalanladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) profesyonel yöneticiliğe açıklık getirdi. Bakanlık, okul yöneticilerinin işletme ve iktisat mezunları arasından seçileceği ve okul müdürlerinin tamamının değiştirileceği iddialarını yalandı


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) profesyonel yöneticilik hakkında çıkan iddialara yönelik “okul yöneticilerinin işletme ve iktisat mezunları arasından seçileceği ve okul müdürlerinin tamamının değiştirileceği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.” İfadesinde bulundu.

İddialar gerçeği yansıtmamaktadır


Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şunlar aktarıldı: “Son günlerde bazı basın yayın organlarında, “profesyonel yöneticilik” kavramı üzerine çıkan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Eğitim biliminde kullanıldığı şekliyle “profesyonel yöneticilik” okul yönetiminde görev alan eğitim kökenli yöneticilerin yöneticilikte uzmanlaşması anlamına gelmektedir. Benzer şekilde profesyonel yöneticilik herhangi bir branştaki bir öğretmenin kendi alanında lisansüstü eğitim dâhil, uzmanlaşması anlamını taşımaktadır. Bu bağlamda kamuoyunda okul yöneticilerinin işletme ve iktisat mezunları arasından seçileceği ve okul müdürlerinin tamamının değiştirileceği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.”

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17