banner10

Gazze'de 500 çocuk artık daha iyi görecek

Gazze'de 500 çocuk artık daha iyi görecek

İsrail ablukası ve ambargosu altındaki Gazze’de çocuklar artık daha iyi görebilecek. İHH, gözlerini muayene ettirdiği 500 çocuğa gözlük desteği verdi


Filistin’in dört bir yanında ve özellikle 2006 yılından bu yana İsrail’in ablukası altında bulunan Gazze Şeridi'nde insani kriz devam ediyor. İHH İnsani Yardım Vakfı, işgalci İsrail'in ablukası altında olan Gazze'de 500 çocuğa göz muayenesi yaptırarak gözlük yardımında bulundu.

İHH’dan yapılan açıklamada “İHH İnsani Yardım Vakfı bölgedeki yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Gazze İHH Temsilciği, Gazze Şeridi'nde yaşayan ve görme problemi olan 500 çocuğu muayeneden geçirerek gözlük desteğinde bulundu. Proje ile birlikte görme problemlerinden dolayı eğitim/öğretim hayatlarında zorluk çeken çocukların motivasyonlarını arttırılması hedeflendi. Projenin amaçları arasında eğitim ve sosyal hayatlarında daha başarılı bireyler yetiştirilmesi de var.” ifadesine yer verildi.


Filistin’e yardım edebilirsiniz


İHH aracılığıyla Filistinlilere yardımda bulunmak isteyen bağışçılar, FİLİSTİN yazıp 3072’ye SMS göndererek 5 TL yardımda bulunabilecek. Yine İHH’nın internet sitesi ve banka hesapları yoluyla da yine FİLİSTİN koduyla bu yardımlara destek olabilecek.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17