banner10

3. Uluslararası Satranç Turnuvası başladı

3. Uluslararası Satranç Turnuvası başladı
Satranca gönül verenlere destek olmak ve gençleri özendirmek amacıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen “Uluslararası Mersin Açık Satranç Turnuvası” başladı.

Kazanana Birinci Ödülü


Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de düzenlenen turnuvalar içerisinde en yüksek oyuncu ortalaması ve en yüksek ödül ile ilk sırada yerini alan turnuvaya Türkiye, Türkmenistan, Rusya, İran, Azerbaycan, Moldova, Gürcistan, KKTC, Ukrayna ve Suriye’den sporcu katılıyor. A ve B olmak üzere 2 kategoride gerçekleşecek turnuva sonunda, kendi kategorilerinde dereceye giren sporculara Büyükşehir Belediyesi tarafından toplamda 51 bin 850 TL para ödülü verilecek.

İnsan Zihnini Geliştiren Spor


Turnuvanın Mersin’de benimsenmesinde ve gelişmesinde önemli bir rol oynayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Böyle güzel bir turnuvanın Mersinimizde üçüncü kez gerçekleştiriliyor olmasından büyük bir mutluluk duyuyorum.  Biz sporun her dalına destek veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Uluslararası organizasyonlara imza atmaktan gurur duyuyoruz. Bugünde Uluslararası Satranç Turnuvası ile Mersinimizi buluşturmanın hazzını yaşıyoruz. Satranç insanların zihnini aça ve geleceği planlattıran çok önemli bir spor dalı.  Bu tür turnuvaları yapmamızın ana gayesi gençlerimizi spora yönlendirmek ve özellikle sokakta yaşanan olumsuz hadiselerden, zararlı madde kullanımından uzak tutmak ve gençleri bir araya getirmek. Sizleri Mersinimizde görmekten onur ve gurur duyuyoruz. Başta Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başarılı bir turnuva olmasını temenni ediyorum”  diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17