Türkiye Basketbol Federasyonu insan kaçakçılığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı

Türkiye Basketbol Federasyonu, 1992-1994 yıllarında açılan bir soruşturmayla ilgili olarak sosyal medyada çıkan iddialara yönelik araştırma başlatılacağını bildirdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu insan kaçakçılığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı

TBF'den yapılan açıklamada, sosyal medyada 1992-1994 yıllarında federasyonda çalışan bir kişiyle ilgili  olarak insan kaçakçılığı suçundan soruşturma başlatıldığı, mevzubahis kişinin de ifadesinde suçunu kabul ettiği haberlerinin yer aldığı hatırlatılarak, iddialarla ilgili inceleme başlatılacağı duyuruldu.

Federasyonun adının böyle bir olayla anılmasının üzücü olduğu ifade edilirken, ilgililer hakkında soruşturma yapmak üzere Cumhuriyet Savcıları ile kamu makamlarının da göreve davet edildiği kaydedildi.

Öte yandan, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ise sosyal medyadan yaptığı açıklamada, son iki gündür çıkan haberler ışığında yaşanan olayın tüm detaylarını araştırdıklarını aktararak, "Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan kadın ve erkek milli takımlarımızın başarılarını kutlamak isterken, son derece vahim, üstelik belgeye dayalı bu iddiayı yok saymak mümkün değildir. Federasyonumuz, bu tarz konulara hassasiyetle yaklaşmaktadır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42