Slimani, antrenmanda bile kafayla boş kaleye gol atamıyor

Fenerbahçe’de daha sezon bitmeden defterden silinen forvet oyuncusu Slimani’nin gözden çıkarılmasının asıl 3 temel sebebi de ortaya çıktı.

Slimani, antrenmanda bile kafayla boş kaleye gol atamıyor

Fenerbahçe’nin en yüksek maliyetli oyuncularının başında gelen Cezayirli futbolcu İslam Slimani'nin, resmî rakam açıklanmasa da yıllık 4 milyon Euro’nun üzerinde kazandığı biliniyor.

Teknik heyetin aldığı karar sonrası Slimani artık takım çalışmalarına da katılmıyor. Sarı-lacivertli ekibin en maliyetli isimlerin biri olmasına ve yaşanan gol sıkıntısına rağmen bu oyuncunun kadroda düşünülmemesinin detayları ortaya çıktı. Buna görev Slimani’nin kalan haftalarda düşünülmemesinin üç temel sebebi var.

1) ÖZGÜVEN KAYBI

Futbolcu o kadar büyük bir özgüven kaybı yaşıyor ki bu durum antrenmanlarda da devam ediyor. Öyle ki Slimani için aynen şu ifadeler kullanılıyor; “Antrenmanda bile kafayla boş kaleye gol atamıyor...”


2) TARAFTAR TEPKİSİ

Slimani’ye taraftarın da büyük tepkisi var. Tribündeki tepkinin çok daha fazlası sosyal medyada twitter üzerinden gösteriliyor.

Maç içinde Slimani’ye yapılan ya da yapılacak protestonun takımı olumsuz etkilemesinden çekiniliyor. Bu durumun maç içinde takımı ve tribünü germesinden, skorlara etki etmesinden endişe ediliyor.

3) ÇOK KALABALIK

Diğer önemli bir detay ise takımın kalabalık olması. 30’un üzerinde oyuncusu olan Teknik Direktör Ersun Yanal artık yeni sezonunu planını yapmaya çalışıyor. Kiralık olan ve sezon sonu takımdan ayrılacak Slimani bu nedenle de düşünülmüyor.

Kaynak: Skorer

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17