banner39

Şenol Güneş'ten çok sert tepki geldi: Terbiyesizlik

Şenol Güneş, Akhisar maçındaki kural hatasına ilişkin "Rakip takıma söylemeliydi" diyen TV yorumcularına yanıt verdi.

Şenol Güneş'ten çok sert tepki geldi: Terbiyesizlik

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Akhisarspor'un maç kadrosunda 13 yabancı oyuncunun bulunmasıyla ilgili bir soru üzerine, "Oyunun başında belliydi. Bizim için ne olursa olsun çıkıp oynadık, burada sıkıntılı taraf kart gördüğümüzde ceza geçerli oluyor. Vida cezalı duruma düştü. Bugün bizim için kartlar fazla oldu." ifadelerini kullanmıştı. Şenol Güneş, bu durumu maç sırasında oyunculara söylemediklerini de aktarmıştı.

Güneş'in sözleri üzerine bazı yorumcular "Şenol Güneş kural hatasını biliyorsa Akhisar'ı uyarmalıydı" yorumları yaptı.

Teknik Direktör Şenol Güneş'ten ise bu yorumlara çok sert tepki geldi. 

ŞENOL GÜNEŞ: BİLGİ SAHİBİ OLMAYANLAR FİKİR ÜRETİYOR

Maalesef ülkemizde konular olduğunun dışına çıkıyor. Üzüldüğüm taraf şu oluyor, bu ülke bizim ülkemiz, insanlara doğru mesajlar vermek lazım. Özellikle yalan konuşmamak lazım. Bilgi sahibi olmayanların fikir üretip kamuoyunu yanlış yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. Bundan nemalanmak isteyenler var, asıl üzüntü verici olan taraflardan bir tanesi o.

Maddi manevi çıkar mı, karakterleri mi bilmiyorum. Bu tip gereksiz gündem oluşturuyorlar. En son bir tanesi de bu maçta oldu.

KENDİLERİNCE SENARYO ÇİZMEYE ÇALIŞTILAR

Benim dürüstçe söylediğim bir şeyi, kendilerince bir senaryo çizmeye çalıştılar. Ama iyi tarafları var tabi bunların benim dürüstlüğümden, örnek olmamı gerektiğimi söylüyorlar, zaten öyle olduğumu düşünüyorlar ama bunda bir açık arıyorlar. Demek ki kendileri, felsefeleri böyle. Ama zaman zaman devlet kurumunda iş yapmalarını yadırgıyorum.

BANA SORARSIN NE DEDİM, NASIL DEDİM

En azından beni tanıyorsan açar sorarsın. Ne dedim, nasıl dedim. Ben bir defa en azından beni sevip sayanların, bu işi komik bulan sağduyulu insanlara söylüyorum. Onların amacı gündem oluşturmak.

MAÇ BAŞLAYINCA İDARİ ARKADAŞ SÖYLEDİ

Bundan etkilenenler var, bizi sevenler ve kamuoyunu da bilgilendirmek için söylüyorum.  Ben maçtan sonra söylediğimi hesabım olsa zaten hiç söylemezdim. Maç başladığında idari arkadaş dedi ki, onlarda yabancı sayısı 13.

Ben sahaya baktım 8.  E kenarda sayamıyorum kim var kim yok. Listeyi de bilmiyorum ben nereden bilebilirim zaten. Maçın başlangıcında bana söylendiğinde zaten maç başlamıştı.

ONLAR DA FARK ETMİŞLERDİ

Ben ne yapmam gerekiyordu onu da bilmiyorum. Gidip hocaya söylesem de fark etmez ki onlar fark da ettiler. Bana gelen bilgileri söylüyorum, ben takip etmem listede kim var kim yok takip etmem. Açık arıyorlar. Ya bunları bırakın allah aşkına. Rakip takım kalecisini tribüne çıkarıyor, yetkilileri hatayı biliyor ve üzgün olduğunu söylüyor.

'OLUR MU KARDEŞ, YANLIŞLIK OLUR'

Bu söylenmesine rağmen ben sahaya bakıyorum. Saha içinde 8 oyuncu. Bu söylenmiş olmasına rağmen ben, ‘Olur mu kardeş, yanlışlık olur’. E biz maçı oynadık.

Ve maçı kazanmak adına, futbol adına 3-0 olmasına rağmen kötü oyunu eleştiriyoruz biz. Biz futbol oynamak istiyoruz.

BU ELEŞTİRİ DEĞİL, SAYGISIZLIK, TERBİYESİZLİK, YALAN

Siz benden ne istiyorsunuz? Siz benden ne istiyorsunuz onu anlayayım? Önce kafanızda bir karar verin. Benim yanlış bir şey söylediğimi mi gördünüz, size mi öyle geldi, rüya mı gördünüz?

Bu eleştiri değil ki, hakaret, saygısızlık, terbiyesizlik. Yalan konuşuyorsun, bilmediğini konuşuyorsun. 

Şenol Güneş şöyle devam etti:

Devlet bunlara nasıl görev veriyor? Hainlik, sadece teröriste karşı olup olmamak değil ki. Fikren insanlara nifak tohumu sokup sporun ruhunu zedeleyenlere karşı RTÜK devreye girmeli. Olmayan şeyleri söylüyorlar ve ben de cevap vermek zorunda kalıyorum. Sonra futboldan şikayet ediyoruz. Bu kişilerin sayısı az. Spor müdürlerine söylüyorum. Önce kendimizden başlayalım eleştiriye. Ben kendimi bu yaşta bile eleştiriyorum. 

Benim büyüklüğümü kabul ediyorsun ama o kadar da küçülme arkadaşım. Sana da ailene de yazık. Bana yapılan eleştiri değil ki hakaret ve saygısızlık. Yalan konuşuyorsun, bilmediğini konuşuyorsun. Biz bahçedeki ayrık otları temizlemek istiyoruz. Bahçenin de sahibi yanlış yapıyor. Yanlışa izin verirseniz ayrık otlar çoğalır. Yarın iyiler gider kötüler kalır. Hata yaptığımı düşünüyorum ve kendimden de özür diliyorum. Ben bu yolda olmak istemiyorum. Düzgün şekilde konuşalım ve tartışalım. İnsanın kendine zararı olur anlarım ama etrafına zarar verme. Kendini değiştiremeyen hiçbir şeyi değiştiremez. Sığ insanların futbolda yeri yok. Futbolun ekonomisi çok büyüdü. Sorumlulukları çok arttı. Futbol sektöründeki tüm paydaşlar yenilenmeli ve birlikte hareket etmeli. Türk futbolunu birlikte daha iyi yerlere getireceğiz. Bunun için bir araya geleceğiz. Paylaşacağız, çalışacağız ve tartışacağız. Çalışmadan emek vermeden olan tek şey armuttur. İnsan öyle değildir, insan çalışarak olgunlaşır. Benim etik olduğumu görüyor. Tek örnek beni görüyorlar herhalde. Bana yakıştıramıyorlar. O konuda haklılar. Zaten kuralları da bilmiyorlar. Bilgisi olmadan fikir üreten adamlar bunlar. Biz aşağıya değil yukarı gitmeliyiz. Aydınların daha iyi konuşup fikren tartışması lazım kişilerin değil. Bunlar kişisel kavga arıyor. Beni sevmiyorsa, burada oluşumdan da rahatsız oluyorsa ortamı bekleyip yazıyor veya konuşuyor ama bu devletin kurumunda olmaz. Boş yere insanları zehirliyorlar. Onlara önem verdim kusura bakmasınlar. Bu kadar önemi hak etmiyorlar." 

"Bize yakışan bir durumda değiliz" 

Daha iyi bir yerde olmak istediklerini söyleyen Güneş, "Bu konuda bizi haklı olarak eleştirebilirler. Ben de kendimi eleştiriyorum. Bize yakışan bir durumda değiliz. Sıkıntılarımız vardı ama mazeretleri kullanarak da bir yere varamayız. Bir maç kazanınca işler bitmiyor. On yedi maçın birini kazandık on altı maç daha var. Her maça final maçı gözüyle bakacağız. Akhisarspor maçını kazandık ama eksiklerimizin olduğunu düşünüyorum. Futbol çerçevesinde yapılan eleştirilere saygı duyuyorum. Daha iyi oynamalı ve daha iyi durumda olmalıyız. Bunu da ben yapacağım. Kötü olursa sorumlusu benim. Birlikte yapıp başarılı olmak istiyoruz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43