Şenol Güneş Beşiktaş'tan ayrılıyor mu? Milli Takım iddiası

Spor gündeminin bugün 1 numaralı maddesi Şenol Güneş... Kulislerde Şenol Güneş'le ilgili çok konuşulacak 2 iddia var. Gözler Beşiktaş kulübü ve Bursaspor maçının ardından Şenol Güneş'in yapacağı açıklamaya çevrildi. Şenol Güneş Beşiktaş'tan ayrılacak mı? Milli Takım ve Beşiktaş'ı sezon sonuna kadar birlikte mi çalıştıracak?

Şenol Güneş Beşiktaş'tan ayrılıyor mu? Milli Takım iddiası

Siyah Beyazlı camianın başında Türkiye ve Avrupa'da çok önemli başarılara imza atan Şenol Güneş Beşiktaş'tan ayrılıyor mu? Bugün spor dünyası bu iddialarla çalkalanıyor.

Kulislerde Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in Milli Takım'ın başına geçeceği konuşuluyor. Ancak Beşiktaş, Türkiye Futbol Federasyonu ve Şenol Güneş arasında bunun yöntemi konusunda henüz karar verilmediğ iddia ediliyor.

Bu aşamada bugün iki farklı iddia ortaya atıldı.

1. İDDİA: BUGÜN AÇIKLANACAK

İlk iddianın kaynağı Fanatik Gazatesi. Fanatik gazetesi 2 Haziran 2015’te siyah-beyazlı renklere imza atan deneyimli teknik adam Şenol Güneş'le yollar ayrılacağını, kararın bugün Bursa maçından sonra açıklanacağını yazdı. Haberde şöyle denildi: Deneyimli teknik adam ile Başkan Fikret Orman’ın arasının iyi olmadığı, biriken sorunların tarafları ayrılık noktasına getirdiği bildirildi. Kamuoyu önünde iki taraf uyumlu bir çalışma ortamı olduğunu söyleyen açıklamalar yapsa da kapalı kapılar ardında durumun çok farklı olduğu, sert tartışmaların yaşandığı öne sürüldü.

Şenol Güneş’in özellikle Beşiktaş’a gelmesinde büyük katkısı olan Ahmet Nur Çebi yönetimden ayrıldıktan sonra kendisini yalnız hissettiği ve yönetimden gereken desteği göremediği için sıkıntılı olduğu gelen bilgiler arasında. Bugün Bursa ile Vodafone Park’ta kritik bir mücadeleye çıkacak olan siyah-beyazlılarda kararın, karşılaşmanın ardından açıklanacağı bildirildi.

2.İDDİA: SEZON SONUNA KADAR İKİ TAKIMI DA YÖNETECEK

İkinci iddia ise BeinSports kaynaklı. Haber şöyle: Sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan siyah beyazlıların teknik patronu A Milli Takım ile görüşüyor. Şenol Güneş'in anlaşmasının sağlanması durumunda sezonu Beşiktaş ve milli takımı birlikte yöneterek bitirmesi ve siyah beyazlılarla olan sözleşmesinin sona ermesinin ardından milli takımda tek yetkili isim olması bekleniyor. 

Şenol Güneş, 2000-2004 yılları arasında da Türk Milli Takımını çalıştırmış, 43 maçlık bu süreçte milli takımla dünya 3.lüğü ve konfederasyon kupası 3.lüğü elde etmişti.

EĞER İKİ TAKIMI ÇALIŞIRTIRIRSA...

Türkiye, 22 Mart'ta Arnavutluk ile 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ilk maçına çıkacak. Eğer bu ihtimal gerçekleştirse bu süreçte Şenol Güneş hem Milli Takım hem Beşiktaş'ı çalıştırabilir. 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17