Mehmet Demirkol: Fenerbahçe bunu yapabildiği sürece...

Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin Zenit galibiyetiyle ilgili değerlendirmelerde bulunurken, oyun ile ilgili bazı noktalara da parmak pastı.

Mehmet Demirkol: Fenerbahçe bunu yapabildiği sürece...

beIN SPORTS yorumcusu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin Zenit galibiyetiyle ilgili değerlendirmelerde bulunurken, oyun ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. 

Mehmet Demirkol, Fenerbahçe savunmadayken alanı çok iyi daralttığını, açılmaları da zaman zaman iyi yapabildiğini, şayet açılmaları daha fazla yapabilseydi başarılı oyununu 90 dakikaya yayabileceğini söyledi.  

Mehmet Demirkol sözlerine şöyle devam etti: 

"O kapanmaları iyi yapmasında bir numara son anda oyuna giren Eljif'in. İlk onu saymamız lazım. Tolgay sakatlanınca Eljif kendini sahada buldu. Kolay değil. Girdi, işini çok iyi yaptı. Ona Jailson büyük bir alanı gidip gelerek eşlik etti. Mehmet Topal'da arkada işini yaptı. 

Sadık ile Skretel Zuba'yı ikili sıkıştırmalarıyla bir o bir o dönerek aldılar. Onlar da geride kaldı. Fenerbahçe kapattı orayı. 

Ne kaldı geriye. Moses ve Velbuena'nın performansı. Slimani'nin performansı.

Slimani attı golünü. Slimani'liklerini yaptı gene. Santroforluğunu hatırladı diye umuyorum. 

Takım böyleyken Velbuena ve Moses'in vaadettikleri çok yüksek. Takım kapatmış, çıkartmıyor. Velbuena'nın burada daha fazla iş yapmalı. Yaptı mı yaptı. Ama daha fazlasını yapması lazım. 

O yüzden Fenerbahçe 50 dakika çok iyi. Açılmaları doğru yaparsanız topu çevirirsiniz ve yorulmazsınız. Rakibi koşturursunuz. Doğru yapamadığınızda top kaybı oluyor. 

Ersun hocanın yaptığı değişikliklerin takımı toparladığını söyleyebilirim. 

Fenerbahçe'nin bu kadrosunun bu oyunla 450 pasın üzerine çıkmaları lazım. Onu yapabildiği sürece Fenerbahçe ilerler, taraftarına umut verir. Dün de zaten tribünler çok keyifliyfdi."

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 01:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17