Maradona rahat uyusun diye içeceğine uyku hapı atılıyormuş

Efsane futbolcu Maradona’nın ölümüne ilişkin soruşturmada ilginç iddialar ortaya atılıyor.

Maradona rahat uyusun diye içeceğine uyku hapı atılıyormuş

Futbolun efsanesi Diego Armando Maradona’nın ölümüne ilişkin yeni yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Daily Mail’de yer alan habere göre Diego Maradona’nın geçirdiği beyin ameliyatı sonrasında tedavisinden sorumlu olan hemşirelerden birisinin Arjantinli efsanenin rahat uyuyabilmesi için içeceğine uyku hapı attığı ortaya çıktı.

Maradona’nın sekiz yaşındaki oğlu Dieguito Fernando’nun eğitiminden sorumlu psikolog Griselda Morel savcılığa verdiği ifadede Arjantinli efsanenin alkolle olan ilişkisini karmaşık olarak tanımlarken, ‘’ Sabah kalktığında ne zaman alkollü içecek istese veriyorlardı. Bakıcılarından biri elindeki ilaçları ezip içeceğinin içine koyuyordu. Böylece akşamları sorun çıkmıyordu. ‘’ ifadelerini kullandı.

Akıl sağlığı yerinde değildi

Arjantin basınında davaya ilişkin yer alan haberlerde Maradona’nın son günlerinde akıl sağlığını tamamen kaybettiği, bakıcılardan birisinin Maradona’nın elinde telefon olmamasına rağmen telefonla konuşuyormuş gibi elini kulağına götürdüğünü gördüğü kaydedildi. Griselda Morel savcılıktaki ifadesinde ayrıca, ‘’ Onu en son gördüğümde banyo konusunda sürekli şikâyet ediyordu. Hemşirelerden birini parasını çaldığı için işten çıkardığını söyledi. ‘’ dedi.

Maradona’nın ölümüne ilişkin devam eden soruşturma kapsamında geçtiğimiz hafta şüpheli sayısı beşe çıkmış ve hayatını kaybettiği evdeki kişisel telefonların savcılık tarafından incelenmesine karar verilmişti. Evden alınan telefonların uzmanlar tarafından yarın incelenmeye başlanacağı ifade edildi.

Kaynak: CUMHURİYET

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 04:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42