İşte Alan ve Tetteh gerçekleri

İşte Galatasaray’da yılan hikayesine dönen Alan Carvalho, Tetteh ve Pato transferlerinin perde arkası.

İşte Alan ve Tetteh gerçekleri

Galatasaray'da 1 numaralı gündem transfer... Taraftarlar sabırsızlıkla bekliyor, sosyal medyada mesaj yağıyor. Galatasaray'ın bir numaraları gündemi haline gelen forvet transferindeki son durumu beIN SPORTS Muhabiri Kutlu Akpınar canlı yayında anlattı:

Sürecin başına gitmek lazım. Alan’ı herkes serbest zannediyordu ama kulübüyle 1 yıllık daha sözleşmesi vardı. İlk başta fikirler şu yöndeydi: Alan’ın kontratı bitti ve Galatasaray bonservis bedeli olmadan alabilir. Ama bu kontrat uzatıldı, Alan’ın 1 yıl daha kontratı bulunuyor.

Çin kulübü de aslında bir forvet arıyor. Zaten Çin kulübü para kazanmak için kontratını uzattı. Oyuncusunu satmak için yapılmış bir hamle.

MENAJER FAKTÖRÜ MÜ...

Galatasaray'ın bir bonservis ödemesi gerekiyor. Bizim duyduğumuz 3 - 3.5 milyon Euro civarında bir rakam. Ama o kadar çok menajerden bahsediliyor ki aradan menajerlerin istediği ücretler yüzünden pürüzler var. Transferden tamamen vazgeçilmiş değil. Bu transfer şimdilik donduruldu. Belki de transferin son gününe kadar temaslar sürecek. Alan transferini sonuçlandırmak istiyor Galatasaray yönetimi.

ALAN ISRARI NEDEN? 

Alan listedeki oyunculardan biri. Bahsedilen listedeki oyuncuların tipleri birbirinden çok farklı. Alan ilk günden beri listede. Top taşıyabilen, Necati Ateş tarzına benzetebileceğimiz bir oyuncu. Bu sebeple istenen bir oyuncu.

Alan, Pato ve Tetteh üç oyuncu birden istendi.

Pato’nun şu an kazandığı ücret 10 milyon doların üzerinde.

Transferin son günü yaklaştıkça menajerlerin istediği ücretler de artacaktır. 7 gün kaldı, bu 7 günlük süreçte bir çok şey yaşanacak gibi.

‘Abdurrahim Albayrak’ın Tetteh burada’ sözü ne anlama geliyor?

Galatasaray yöneticilerinin üzerinde bir transfer, özellikle bir santrafor baskısı var. Abdurrahim Albayrak da transferi yapmak istiyor ama son derece üzgün. Belki de Tetteh cümlesini buna bağlayabiliriz. Çekya kulübüyle sözleşmesi devam ediyor. Çok gelecek vadeden bir oyuncu. Sparta Prag 8 - 10 milyon Euro civarında bir bonservis ücretine bırakmayacaktır. İngiltere Premier Kulüpleri de bu oyuncunun peşinde.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 12:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 6 ay Önce

seyirciler hiçbiriniz fatih terime birşey söyleyemiyor serdar azizi kadrodışı bırakan bedava gitmesine sebep olan alandan başkasını istemem diye tutturan gs a bu anlamda zarar vereni bırakın gariban abdurrahime ve yönetime vurun gerçek bu hepimiz aynıyız gerçekleri dile getiremiyoruz güçlüye birşey söyleyemiyoz

Bülentk
Bülentk - 6 ay Önce

Gomis'e 1 mil. euro vermemek için satan kim? 1 mil. euro vermeyip takıma 10 mil. euro zarar ettiren kim? 6 aydır bir forvet alamayan kim?

SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17