banner10

Galatasaray'dan tarihi proje! Detaylar ortaya çıktı

Galatasaray'ın Phoenix Rising ile imzaladığı iş birliği anlaşmasına ilişkin detaylar ortaya çıktı. 

Galatasaray'dan tarihi proje! Detaylar ortaya çıktı

Didier Drogba'nın futbol hayatına nokta koyduğu Phoenix Rising Kulübü ile iş birliği anlaşması imzalayan Galatasaray Kulübü, hem sportif hem de ticari konularda ABD pazarına açılacak.

Drogba'nın İstanbul'a gelişi ve iş birliği anlaşmasının en önemli mimarı Berke Bakay'ın Galatasaray eski yöneticisi Hamdi Yasaman'ın yeğeni olduğu öğrenildi.

Galatasaray ile işbirliğine giden Phoenix Rising Kulübünün ortaklarından olan Berke Bakay projenin önemli detaylarını anlattı.

"GALATASARAY BİR DÜNYA MARKASI"

Phonenix Rising Kulübünün Başkanı ve ana ortağı Berke Bakay Futbol Arena'ya yaptığı açıklamada anlaşma ile alakalı, "Galatasaray bir dünya markası. Ve Amerika'da çok önemli, büyük bir pazar.

Amerika'da birçok insanın Avrupa'da tuttuğu, gönül verdiği ikinci bir takımı var.

Galatasaray'ın Amerika'ya açılmasında, Galatasaray'ın isminin orada daha da yaygınlaşmasına yardımcı olacağız" dedi.

YETENEKLİ FUTBOLCULAR GALATASARAY'A GELECEK

Galatasaray'ın isminin de bu programa dahil edileceği ve bu okullarda yetenekli görülen oyuncuların da 2-3 haftalık programlarla Türkiye'ye getirilmesi planlandı.

Ortak futbol, spor okulları projesi ile birlikte oyuncu değişim sistemi de devreye sokulacak.

Berke Bakay kimdir?

Sarı kırmızılıların, Drogba'yı da İstanbul'a getirip imza attığı iş birliği anlaşmasının perde arkasında Galatasaraylı sürpriz bir ismin Berke Bakay olduğu ortaya çıktı.

Drogba'nın forma giydiği Phoenix Rising Kulübünün ortaklarından olan Berke Bakay aynı zamanda Galatasaraylı bir aileden geliyor.

Kaynak: Takvim
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17