Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Transfer yapmadık diye hanım benimle konuşmuyor

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Ocak Ayı Divan Kurulu Olağanüstü Toplantısı'nda tranfer çalışmalarıyla ilgili ilginç bir itirafta bulundu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Transfer yapmadık diye hanım benimle konuşmuyor

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Ocak Ayı Divan Kurulu Olağanüstü Toplantısı'nda önemli açıklamalar yaptı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Özhan Canaydın Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Galatasaray Divan Kurulu, 'Türkiye Bankalar Birliği ile Türkiye Futbol Federasyonu'nun futbol kulüplerinin borç yapılandırılmasına ilişkin ortak çalışması hakkında bilgilendirme' maddesiyle toplandı.

Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu’nun konuşmasıyla başlayan toplantıya Galatasaray Spor Kulübü Başkan Mustafa Cengiz, yönetim kurulu üyeleri, divan kurulu üyeleri ve kulüp üyeleri katıldı.

Konuşma yapan Sarı-Kırmızılı kulübün başkanı Cengiz, şu ifadeleri kullandı:

'Biriken mali sorunlar var'

"Devlet, artık başka çıkış noktası kalmayan ve dünya çapındaki kulüplerle yarışan kulüplerimizin içine düştüğü mali durumlara çözüm yolu bulmaya çalışıyor. Ocak itibariyle ödememiz gereken çok yüksek miktarlar var. Türkiye'deki kulüplerin borcu toplamda 15 milyar TL'yi buluyor. 3 ayda bir borçsuzluk belgesi alıyoruz. Biriken mali sorunlar var. Devlet kredilendirme yapmıyor."

'Transfer yapmadık diye hanım benimle konuşmuyor'

"Transfer yapmadık diye hanım benimle konuşmuyor! Bunu samimi söylüyorum. Dün gece 4 buçukta eve gittim. Son güne kadar neredeydik, ben de bilmiyorum. Bariyerler derken... Hiç ummadığınız şeyler karşınıza çıkıyor. Burada bunları ifade edemem, karşıdaki kulübe saygısızlık olur. Biz edepli insanlarız, herkes edebine göre davranır. Bizim camia edebini bilir, rakip takımlara transfer yaparken laf atmaz. Herkes edebine göre davranır."

'Listeyi 4-5 futbolcuya indirdik'

"Gece 4'te toplantıyı bitirdik. Listeyi 4-5 futbolcuya indirdik, hepsinde durum olumlu. İnşallah camiamıza ve taraftara, en iyi ve en uygun mali şartlarda transferler olacak. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17