Efsane güreşçi Ahmet Taşçı: 'Veliahtım Taha Akgül'

Kırkpınar'da altın kemerin 2 kez sürekli sahibi olan efsane güreşçi Karamürselli Ahmet Taşçı, veliahtı olarak gördüğü ismi duyurdu,

Efsane güreşçi Ahmet Taşçı:  'Veliahtım Taha Akgül'

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde altın kemerin 2 kez sürekli sahibi olan Karamürselli Ahmet Taşçı, veliahtı olarak gördüğü ismin, milli sporcu Taha Akgül olduğunu söyledi.

Taşçı, 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında Edirne Kent Müzesi'nde adına düzenlenen "Bitmeyen Güreşin Yaşayan Efsanesi" söyleşisine katıldı.

Sunuculuğunu Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın yaptığı söyleşide Taşçı, yağlı güreş hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

'TAHA AKGÜN BİZİM REKORU BİLE KIRABİLİR'

Ahmet Taşçı, "2020'de olimpiyatlara katılacak milli sporcular Taha Akgül ve Rıza Kayaalp, olimpiyatlardan sonra da Kırkpınar'a katılabileceklerini söylemişlerdi. Milli güreşçilerimiz hakkında neler söyleyebilirsiniz?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Her ikisini de takip ediyorum. Rıza Kayaalp çok güçlü bir çocuk ama grekoromenci. Taha'yı yağlı güreşe daha yakın görüyorum. Taha'nın alanı serbest stil benzeri. Yağa alışabilirse altın kemer alabilir. Yaşı da genç. Hatta bizim rekoru bile kırabilir. Rıza grekoromen üst güreş olduğu için yağda da kispet var alttan güreşildiği için Rıza'nın çok kuvvetli olmasının yağlı güreşte pek avantaj gözükmüyor. Taha veliaht olabilir, gerçekten değişik bir sporcu. Yağlı güreşte de izlemek isteriz.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17