Çavuşoğlu, Irak'taki Masa Tenisi Turnuvası’nda altın madalya kazanan ilk Türk oldu

Irak Şehitleri Masa Tenisi Turnuvası'nda Türkiye’den Şampiyonaya katılan tek ve ilk Türk sporcu Kürşat Çavuşoğlu, teklerde altın madalya kazanarak uluslararası alandaki başarılarına bir yenisini ekledi. Kürşat Çavuşoğlu, bu turnuva tarihinde madalya kazanan ilk Türk sporcu oldu.

Çavuşoğlu, Irak'taki Masa Tenisi Turnuvası’nda altın madalya kazanan ilk Türk oldu

Irak’ın Kerbela kentinde,  Kerbela Valiliği, Kerbela Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Al Atheer iletişim A.Ş işbirliği ile Kerbela Olimpik Spor Salonu’nunda Irak Şehitleri Masa Tenisi Turnuvası düzenlendi.

Özlem Gültekin'in haberine göre turnuva, “30-39, 40-49, 50-59, 60+” yaş gruplarında, Minik, yıldız ve genç erkekler kategorilerinde gerçekleştirildi.

Türkiye’den Şampiyonaya katılan tek ve ilk Türk sporcu Kürşat Çavuşoğlu, teklerde altın madalya kazanarak uluslararası alandaki başarılarına bir yenisini ekledi. Kürşat Çavuşoğlu, bu turnuva tarihinde madalya kazanan ilk Türk sporcu oldu. 
Çekişmeli geçen final maç sonucunda rakibi Salim Arafat’ı 3-0 yenerek Çavuşoğlu şampiyon oldu. Maçlar sonunda dereceye girenlere madalya ve kupaları verildi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42