Beşiktaş derin bir nefes aldı! 300 milyon lira kredi...

Beşiktaş'ın aylardır süren mali sıkıntılarına Türkiye Bankalar Birliği nokta koydu.

Beşiktaş derin bir nefes aldı! 300 milyon lira kredi...

Aylardır mali sıkıntılarla boğuşan Beşiktaş, yapılandırma anlaşması ve 300 milyon liralık yeni krediyle derin bir nefes aldı.

Alınan krediyle acil borçları ödeyecek olan siyah-beyazlı takım, yapılandırma nedeniyle iki yıl faiz dışında bir ödeme yapmayacak. Ana para ise 5 senede ödenecek. Önceki krediler nedeniyle uygulanan tüm temlikler de ortadan kalktı.

Beşiktaş’a 300 milyon TL kredi

Milliyet'in haberine göre,Türkiye Bankalar Birliği ile uzun süredir görüşen ve aradaki sorunları çözmeye çalışan Beşiktaş Yönetimi, dün itibariyle protokol imzaladı. Güncellenen yeni anlaşma ile Beşiktaş’a 300 milyon TL kredi verilecek.

Kulübün temlikleri açıldı

Birkaç gün içerisinde bu parayı kasasına koyacak olan yönetim, tüm birikmiş futbolcu ve personel alacaklarını ödeyecek. 250 milyon olarak öngörülen rakamı 300 milyon TL’ye çıkartan Bankalar Birliği, yapılandırma ile birlikte kulübün temliklerini de açmış oldu.

7 yıl sonrasında tüm borçlar bitecek

Yapılandırma ve krediler için yeni bir ödeme planı hazırlayan birlik, 2 yıl faiz dışında geri ödeme almayacak. Anlaşmayı uygun faiz çerçevesinde yapan Beşiktaş Yönetimi, bu iki sene içerisindeki gelirlerini diğer borçlarına yönlendirecek. Beşiktaş Yönetimi ancak iki sene sonra Bankalar Birliği’ne ödeme yapmaya başlayacak. Ana parayı 5 senede ödeyecek olan yönetim, toplamda 7 yıl sonrasında tüm borçlarından kurtulmayı planlıyor.
 
Mali dedektif

7 sene sonunda kredilerin tamamını tahsil edecek Bankalar Birliği, bu süreçte kulübün tüm ödemelerini yakından takip edecek. Transferden, borç ödemelerine kadar tüm mali hareketliliği izleyecek olan Bankalar Birliği, deyim yerindeyse mali dedektiflik yapacak. Beşiktaş Yönetimi gelen para nedeniyle bugünden itibaren transfer çalışmalarında düğmeye de basmış olacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17