Ali Koç Ersun Yanal’a kararını açıkladı

Fenerbahçe'nin son olarak Trabzonspor ile sahasında son saniyede attığı golle 1-1 berabere kaldığı maçta hem Ali Koç'a hem de Ersun Yanal'a tribünlerden tepki vardı. İkilinin yaptığı görüşmenin detayları ortaya çıktı.

Ali Koç Ersun Yanal’a kararını açıkladı

"Ben bu sene için gelmedim" diyen Ersun Yanal'ın bir şansı daha hak ettiğini düşünen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç "Hep birlikte yola devam edeceğiz" diyerek hocaya moral aşıladı.Büyük beklentilerle Fenerbahçe teknik direktörlüğe getirilen Ersun Yanal, dertlere derman olamasa da yönetimin desteğini kaybetmedi.

YOLDA DEVAM ETMEKTE KARARLI

Sezonun son 4 haftaya girilirken sarı-lacivertlilerin küme düşme endişesinden kurtulamaması Yanal'a yönelik eleştirileri artırdı. Ancak Başkan Ali Koç, tecrübeli teknik adama sahip çıktı. Başakşehir'in hocası Abdullah Avcı konusunu rafa kaldıran sarı-lacivertliler, Yanal'a tam destek verme kararı aldı. Başkan Vekili Semih Özsoy, gündemlerinde hoca değişikliği olmadığını açıkladı. Yönetim içinde de Yanal'a yönelik eleştiriler olmasına rağmen, Başkan Ali Koç'un Ersun Hoca'yla yola devam etmekte kararlı olduğu belirtildi.

"SPEKÜLASYONLARA ALDIRMA VE İŞİNE ODAKLAN"

Ersun Yanal'dan yeni sezon planlaması ve istediği transferlere yönelik bilgi alan Başkan Ali Koç "Sana güvenimiz tam. Spekülasyonlara aldırma ve işine odaklan. Bu yolda birlikte yürümeye devam edeceğiz" sözleriyle tecrübeli çalıştırıcıya garanti verdi. Kalan son dört haftada iyi futbol ve güzel sonuçlar beklediğini dile getiren Koç'un Yanal'a talep ettiği transferlerin yapılacağına dair söz verdiği de belirtildi.

TEPKİLER SONRASI YANAL'IN YÜZÜ ALİ KOÇ'UN DESTEĞİYLE GÜLDÜ

Fenerbahçe tribünlerinden de yavaş yavaş kendisine yönelik tepkiler gelmesi sebebiyle moralsiz olan Yanal'ın yüzü Ali Koç'un desteğiyle gülerken, hoca başkana başarı sözü verdi. Yanal, kendisine duyulan güveni boşa çıkarmayacağını belirterek "Yeni sezonda özlenen Fenerbahçe sahada olacak" dedi.

JAILSON'A TAM NOT

Ersun Yanal'ın Tolgay'ı keserek ilk 11'de şans verdiği Jailson, Trabzonspor maçındaki performansıyla yerini garantiledi. Sezon başından beri 2,3 top çalma, yüzde 81,6 isabetli pas ortalamasıyla oynayan sambacı, Trabzonspor karşısında yüzde 87 pas isabeti yakalayıp, altı da top çaldı. Yanal'ın Kasımpaşa maçında da Tolgay'ın yerine yine Jailson'u tercih edeceği öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yuy
yuy - 3 ay Önce

YOLUNA DEVAM ELBİRLİĞİYLE FENERİ KÜME DÜŞÜRÜN.

SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17