Alan, Demba Ba, Belhanda... İşte Galatasaray'dan transferde son durum

Galatasaray'da transferde baş döndüren günler yaşanıyor. Alan Carvalho ve Demba Ba birlikte getirilmeye çalışılıyor. İşte Galatasaray'ın transfer harekatında son durum.

Alan, Demba Ba, Belhanda... İşte Galatasaray'dan transferde son durum

Bein Sports Muhabiri Kutlu Akpınar, Galatasaray'da ara transfer döneminde yaşanan sıcak gelişmeleri anlattı.

BELHANDA GİDECEK Mİ?

İşte Kutlu Akpınar'ın verdiği bilgiler:  Al Ittihad Belhanda ile ilgileniyor. Teklif yükseltildi. 7 milyonun biraz daha üstünde bir teklif var, 9 milyon Euro değil. Ama şu an için onaylanmış bir teklif değil. Belhanda'nın da ayrılmak istediği yönünde iddialar var. Bizim duyumumuz 7-8 milyon Euro gibi bir teklif olduğu yönünde. Görüşmeler devam ediyor.

Galatasaray’da bir değişim olacağının sinyalini Fatih Terim vermişti. Belhanda’nın burada kazandığı ücret çok spekülasyon konusuydu. Arap kulüpleri oyuncuların aklını çelmek için çok yüksek tekliflerde bulunuyor. Belhanda daha önceki röportajlarında 'Kesinlikle kalmak istiyorum, Galatasaray’da mutluyum' demişti ama gelebilecek ücretler oyuncuların aklını çelebiliyor.

ALAN CARVALHO KONUSU

Alan’ın kulübünden aldığı ücret transferin sonuçlanamamasının nedeni. 6 milyon euro gibi bir ücret kazanıyor. Şu an takımıyla beraber kampta. Alan sorununun çözülmesi bekleniyor. Duyumlarımız Galatasarayın 3.5 milyon Euro teklif ettiği yönünde. Alan’ın artı olarak imza parası istediği yönünde duyumlar var. 6 milyon Euro kazanan bir oyuncu, sözleşmesi devam ediyor.

19 Ocak'tan önce bu transferin bitirilmesi gerekiyor ama zaman da kısıtlı. Ankaragücü maçına kadar çözmek istiyor Galatasaray. Alan’ın kazandığı ücret gerçekten yüksek.

Gomis’in gönderilme sebebi belki de istediği ücretti. Bu da tartışma konusu olabilecek bir konu.

ALAN VE DEMBA BA BİRLİKTE

Gündemdeki ikinci isim Demba Ba. Demba Ba da kararın açıklanması için kısa bir süre kaldığından bahsetmişti. Galatasaray’ın temas kurduğunda olumlu yanıt aldığı bir isim. Hem de Türkiye’yi tanıyan bir isim. İkinci ihtimal büyük oranda Demba Ba olacak gibi.

Tetteh söz konusu ama bonservis ücreti çok yüksek. 12, 13 milyon Euro'lardan bahsediliyor. Galatasaray'ın önce kiralama sonra satın alma yönünde bir teklifte bulunacağı yönünde duyumlar var.  Tetteh ihtimali şu an zor görünüyor.

İki forvet takviyesi düşünülüyor

Alan için tüm şartlar zorlanacak. Alan ve Demba Ba aslında gündemdeki iki oyuncu. Alan tek forvet olarak transfer edilecek bir oyuncu değil. Oyun tarzına bakıldığı zaman biraz daha Necati Ateş gibi. Tek forvet değil de zaman zaman 10 numara gibi oynuyor.

Galatasaray santrafora 2 takviye birden yapmak istiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17