Ajax’ın galibiyeti ülke basınında geniş yer aldı

Hollanda'nın Ajax takımının UEFA Şampiyonlar Ligi'nin çeyrek finalinde İtalya temsilcisi Juventus'u eleyerek yarı finale kalması, ülke basınında geniş yer aldı.

Ajax’ın galibiyeti ülke basınında geniş yer aldı

Ajax Juventus'a karşı aldığı sihirli bir galibiyet ile son dörde  kaldı" başlığını atan NRC gazetesi, Ajax'ın Real Madrid'den sonra şimdi de  Juventus'u elediğini, güçlü bir ikinci yarı oyunu ile Hollanda takımlarının 14  yıllık yarı final hasretine son verdiğini yazdı.
 
Gerçekçi olmayanın Juventus Stadyumunda gerçekleştiğini belirten  gazete, Ajax takımının 22 yıl önce elendiği Juventus'a karşı şimdi üstünlük  göstererek Şampiyonlar Ligi'nin yarı finaline yükseldiğini aktardı.
 
"Ajax'ın masalı devam ediyor" başlığını atan De Volkskrant gazetesi  de, "müthiş topluluk" takımı olarak adlandırdığı Ajax'ın Avrupa futbolundaki  dengeleri alt üst ettiğini, takımın Torino'da bir savaş makinası gibi oynadığı  dahi futbol ile Juventus'a karşı hakettiği galibiyeti aldığını belirtti.
 
Ajax'ın Madrid'de olduğu gibi Torino'da da galibiyet alarak inanılmazı  başardığını kaydeden gazete, "Şampiyonlar Ligi'nin kralı" olan Cristiano  Ronaldo'yu turnuvanın dışına attığını aktardı.
 
Kamu yayın kuruluşu NOS da, "Etkileyici Ajax 22 yıl sonra yeniden  Şampiyonlar Ligi yarı finalinde" başlığı ile Ajax'ın Juventus'u yenerek Avrupa'yı  yeniden etkilediğini yazdı.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17