banner10

Toplu taşımacılar Bursa'da buluştu

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından “Toplu Taşımacılıkta Bilgi Teknolojileri ve Dijitalleşme” temasıyla organize edilen Türkiye Konferansı, Büyükşehir Belediyesi ve BURULAŞ’ın ev sahipliğinde Bursa’da yapıldı.

Toplu taşımacılar Bursa'da buluştu

Kent içi ulaşımda sayısal verilerden yararlanma, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde organize edilen uluslararası düzeyde konferansla masaya yatırıldı. UITP’nin Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BURULAŞ’la birlikte Hüdavendigar Salonu’nda gerçekleştirdiği etkinlikte, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, UITP Genel Sekreteri Mohamed Mezghani ve BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar’ın yanı sıra Türkiye ve farklı ülkelerden sektör profesyonelleri yer aldı. 

Düşük profil çalışan

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hızlı kentleşmenin şehri yönetenlere farklı yetenek ve alt yapılarla iş yapma zorunluluğunu getirdiğini dile getirdi. Gelişen kentlerin “Düşük nüfus profiline sahip bölgeler için geliştirilen ulaşım metotlarıyla” yönetilmesinin mümkün olmadığını ifade etti.
Başkan Aktaş, “Akıllı şehircilik anlayışıyla, teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak, ulaşımdan eğitime-enerjiden çevreye kadar birçok alanda ihtiyaçları tek tek belirleyebiliriz. Bu analizlerden yola çıkarak, maksimum hizmet üretebiliriz. Olayın sadece ulaşım boyutunda değiliz. Su tüketiminden otopark kapasitesine, otobüs-raylı sistemdeki kişi sayısından araçlardaki klima durumuna kadar birçok alanda yoğun bir çalışma içerisindeyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17