TİKA’nın Irak’a okul desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Irak’ın Tuzhurmatu ilçesindeki okullara kırtasiye desteğinde bulunuldu.

TİKA’nın Irak’a okul desteği

TİKA tarafından, Selahaddin Vilayeti Tuzhurmatu ilçesinde Türkmen öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu ve Türkçe dersleri verilen toplam 30 okulda, 2018-2019 eğitim dönemine başlayan 1. sınıf öğrencilerine 2.000 adet okul çantası ve kırtasiye malzemeleri dağıtıldı.

Tuzhurmatu El-Seyyap İlkokulunda gerçekleştirilen törene TİKA Bağdat Program Koordinatörü Cüneyt Esmer, Irak Türkmen Cephesi Selahaddin İl Başkanı Heytem Haşim Muhtaroğlu, eski Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu, Selahaddin İl Eğitim Müdürlüğü Türkmence Bölüm Müdürü Nihat Kuşçu, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Cüneyt Esmer, 59 ülkede faaliyet gösteren TİKA’nın, öncelikli sektörlerinden birisinin eğitim olduğunu, eğitim projelerinin anaokullarından başlayarak üniversitelere kadar devam ettiğini ve bugün de Tuzhurmatu’da 30 ilkokulda öğrencilerin eğitimine katkı sağlamaktan duyduğu memnuniyetini belirtti.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17