banner10

TİKA’nın iki ülkeye eğitim desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Tunus ve Özbekistan’dan gelen polislere güvenli sürüş teknikleri eğitimi verildi.

TİKA’nın iki ülkeye eğitim desteği

TİKA ve Emniyet Genel Müdürlüğü arasındaki protokol gereğince yürütülen “Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi” kapsamında, dost ve kardeş ülkelerin emniyet teşkilatı mensuplarına yönelik tecrübelerin karşılıklı paylaşımı, ortak bilinç geliştirme ve terminolojide birlik sağlanması amacıyla verilen hizmet içi ve uygulamalı eğitimler sürüyor.

Üst düzey polis yönetici

Projeyle polislik uygulamalarındaki uluslararası standartların yaygınlaştırılması, Türkiye’nin güvenlik işbirliği yaptığı ülkelerdeki üst düzey polis yöneticilerinin, polislik alanında yaşanılan gelişmelerden haberdar edilmesi ve polis teşkilatlarındaki değişimlerin hızlandırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda, Tunus ve Özbekistan polis teşkilatlarından 15 personel, 24 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında, Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı yerleşkesinde bulunan Sürüş Teknikleri Eğitim Pisti’nde, “Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi” ne tabi tutuldu.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17