TİKA’dan Zagreb’te LEAP Zirvesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle 40’ı aşkın ülkeden 3000den fazla genç katılımcı ile 67 alanında uzman konuşmacıyla Avrupa’nın en prestijli gençlik konferanslarından biri olan LEAP Zirvesi Zagreb’te gerçekleşti.

TİKA’dan Zagreb’te LEAP Zirvesi

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen programa dünyanın dört bir yanından genç girişimciler, profesyoneller ve değişim yaratan insanlar katıldı. 80in üzerinde ders niteliğinde konuşma yapan yerel ve yabancı konuşmacılar dijital teknolojiler, yenilikler, girişimcilik, Avrupa Birliği ve birçok ilham verici hikayeyle Zirveye katkıda bulundu.

Hırvatistan’ın ABD Büyükelçisi Robert Kohost, Frankfurt Kanser Araştırmaları Merkezi kurucu ortağı Profesör Ivan Dikic, Avrupa Uzay Ajansı Temsilcisi Martin Mössler gibi isimlerin de konuşma yaptığı Zirvede, Zirvenin ana destekçilerinden biri olarak TİKA da yer aldı. Konuşmacılar aynı zamanda 4 paralel sahnede söz aldı.

4 gün süren zirvenin ilk 2 günü zirve öncesi program olarak çeşitli workshoplara, yarışmalara ve düşünsel etkinliklere ayrıldı. Son 2 gününde ise Zirve alanında uzmanlaşmış ve başarılarıyla alanlarında fark yaratan birçok CEO’ya, girişimciye ve bilim insanlarına ev sahipliği yaptı. Konuşmacılar başarı hikâyelerini anlatarak katılımcılarla tecrübelerini paylaştı.

Ayrıca Zirvede dünyada fark yaratan TİKA faaliyetleri ve projeleri katılımcılara anlatıldı.  Program sonunda organizasyonun gerçekleşmesi için verdiği katkılardan dolayı TİKA’ya teşekkür edildi.

Her yıl Zagreb’te düzenlenen ve katılımcıların ücretsiz katılabildiği LEAP Zirvesinin ana partneri Avrupa Komisyonu olup Zirve birçok uluslararası şirket tarafından da tanınıyor. İngilizce Learn=Öğren, Engage=Bağlan, Act=Harekete Geç, Progress=İlerle sözcüklerinin başharflerinden oluşan Gençlik Zirvesi, 2018 yılında Avrupa Komisyonu tarafından en başarılı girişimcilik zirvesi olarak ödüllendirildi.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17