banner10

TİKA’dan Ukrayna’ya sağlık yardımı

TİKA tarafından Ukrayna’nın güneyinde yer alan Odesa’ya bağlı Bilyayivka ilçesinin Sosyal Güvenlik Müdürlüğü’nün tadilatı yapıldı ve Velıkıy Dalnik köyü sağlık ocağına ekipman desteğinde bulunuldu.

TİKA’dan Ukrayna’ya sağlık yardımı

100 bin nüfuslu Bilyavivka ilçesinde vatandaşların kaliteli sağlık hizmetine erişimini sağlamak için yılda 60 bine yakın tahlil yapan Rayon Hastanesi bakteriolojik laboratuvarına mikroskoplar, biokimya analizatörleri, spektometre cihazları temin eden TİKA, bin 400 kişiye hizmet veren Velıkıy Dalnik köyü sağlık ocağına da fizyoterapi ekipmanı sağladı.

“Özel sektörü önemsiyoruz”

Ukrayna Program Koordinatörü Hacı Bayram Bolat da TİKA’nın Ukrayna’da 1997 yılından bu yana eğitim, sağlık, kültür, restorasyon, su sağlama ve kurumsal kapasite geliştirme alanlarında toplam 500 proje gerçekleştirdiğini söyleyerek, Odesa ilinde 20’yi aşkın projenin hayata geçirildiğini paylaştı. Bolat: “Ukrayna’nın tüm vilayetlerinde birçok proje yaparak, sağlık ve sosyal hizmetler sektörüne özel önem veriyoruz. Bilyayivka ilçesinde gerçekleştirilen bu projelerle de yerli halka daha konforlu yaşam koşullarının sağlanacağına inanıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Bizim Haber Merkezi (BHM)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17