banner10

TİKA’dan Gürcistan’a servis aracı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gürcistan'ın başkenti Tiflis'teki AİSİ Engelliler Sosyal Rehabilitasyon ve Adaptasyon Merkezi'ne 18 kişilik servis aracı temin edildi.

TİKA’dan Gürcistan’a servis aracı

 AİSİ'nin merkezinde düzenlenen törene, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan, TİKA Tiflis Koordinatörü Necla Demirdağ, Tiflis Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Ali Oğuzhan Yüksel, Gürcistan Stratejik Analiz Merkezi Kurucusu Nodar Kharşiladze, merkez yetkilileri ve diğer davetliler katıldı. 

Törende konuşma yapan Büyükelçi Yazgan, AİSİ'ye ilk kez geldiğini, burada sıcak bir yuva gördüğünü söyledi. Merkeze verdiği sürekli destek dolayısıyla TİKA yönetimine teşekkür eden Yazgan, bu merkezin Türkiye ile Gürcistan arasındaki dostane ilişkilerin simgesi olduğunu belirtti. Yazgan, "Burada Gürcü-Türk dostluğunun izleri var." dedi. Merkeze yardımlarının gelecekte de süreceğini vurgulayan Yazgan, konuşmasının ardından servis aracının anahtarını merkez yöneticilerine teslim etti. 

AİSİ Başkanı Givi Çikobava ise 2013 yılında “Eşitliğe Giden Yol” adıyla merkezin tadilatı ve donanımı ile başlanan, daha sonra uygulama serası yapımı, çevre düzenlemesi, engelsiz park kurulumu ve merkez personelinin İstanbul’daki engelli merkezleri gezisi ile genişleyen projeden bahsederek desteklerinden dolayı Türkiye’ye ve TİKA’ya teşekkürlerini iletti.  

Törenin sonunda, Yazgan ve Demirdağ, merkezde eğitim alan engelli çocuklara okul çantaları ve kırtasiye malzemeleri hediye etti.  Engelli çocuklar, düzenlenen konserde çeşitli şarkılar söyledi. Törenin ardından konuşan Demirdağ, TİKA'nın, Gürcistan'a sağlık alanında her zaman yardım etmeye hazır bir kuruluş olduğunu belirtti. Demirdağ, "2013 yılından beri çeşitli alanlarda destek sağladığımız AİSİ Engelliler Sosyal Rehabilitasyon ve Adaptasyon Merkezi'ne verdiğimiz bu servis aracı sayesinde, merkezden hizmet alan engellilerin merkeze ulaşımı kolaylaşmış olacak ve merkezin kurumsal kapasitesine katkı sağlamış olacaktır." dedi.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17