TİKA’dan Afgan ihtiyaç sahiplerine yardım

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’ın Kuzey bölgesinde yer alan Cevizcan Vilayetinde merkez Şibirganda Faryab ve Sarıpul Vilayetlerinin farklı ilçelerinden terör faaliyetleri ve olumsuz mevsim koşulları dolayısıyla evlerini terk eden  ihtiyaç sahibi 1.000 aileye acil gıda yardımı yapıldı.

TİKA’dan Afgan ihtiyaç sahiplerine yardım

TİKA acil gıda yardımı kapsamında,  Faryab Vilayetinin Kurgan, Şirintegap, Devletabat, Kaysar ilçeleri ve Sarıpol Vilayeti Kohistanat ve Gusfendi  İlçelerinden terör faaliyetleri ve olumsuz mevsim koşulları nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan ve Cevizcan’da okullar, camiler gibi toplu alanlarda, çadırlarda yaşamlarını zor koşullar altında sürdürmeye çalışan  ihtiyaç sahibi 1.000 aileye gıda yardımı sağladı.

Dağıtım yapılan yerlerden birisi Cevizcan merkeze 5 km mesafede bulunan Mısırabad Köyü ilkokuluydu. Okula çevre vilayetlerden gelen 71 ailede yaklaşık 500 kişi yaşıyor. Okul binasında ve bahçe içerisinde bulunan çadırlarda, soğuk havaya ragmen zor koşullarda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar.

Gıda desteğini alan aileler, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Türk halkından yapmış oldukları yardımlarından dolayı teşekkürlerini ilettiler. Dağıtılan acil gıda paketlerinde un, pirinç, sıvı yağ, çay, şeker, salça, barbunya ve tuz bulunuyor.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17