TİKA Priştine’de seminerlere devam etti 

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)'nın destekleriyle SOBE -Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı Eğitim Koordinatörü ve Anadolu Otizm Vakfı Akademik Koordinatörü Prof. Dr. Binyamin Birkan’ın danışmanlığında hazırlanan Özel Eğitim Seminerleri’nin üçüncü modülü Priştine’de gerçekleştirildi.

TİKA Priştine’de seminerlere devam etti 

T.C. Priştine Büyükelçisi Çagrı Sakar, Kosova Çalışma ve Sosyal Refah Bakanı Skender Reçica, Priştine Belediye Başkanı Shpendi Ahmeti ve Anadolu Otizm Vakfı Kurucusu ve Türkiye Otizm Meclisi’nin sekreterya görevini de yürüten Nüvit Uyar’ın katılımlarıyla seminerin açılış konuşmaları yapıldı.

Emerald Hotel konferans salonunda gerçekleşen seminerlerin ilk oturumu “Etkinlik Çizergeleri: Bağımsızlık, Seçim, Sosyal Etkileşimi Arttırma” konusunda Uzm. Ali İrfan Çaka’nın sunumuyla gerçekleşti.

İkinci oturumda ise Prof. Dr. Binyamin Birkan “Davranış Sorunları ve Üstesinden Gelme Yöntemleri” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.

Her iki sunumda da uzmanlar birer saatlik bilgi aktarımından sonra interaktif eğitim için katılımcıların sorularını cevaplandırdılar.

Özel Eğitim Seminerlerinin son modülü Mayıs aylarında düzenlencek seminerlerle tamamlanacak.

Türkiye Mezunları Derneği - TUMED Kosova'ın katkılarıyla düzenlenen Özel Eğitim Seminerleri, proje paydaşları olan Autizmi Flet, Autizmi ve Kosova Ulusal Otizm Birliği Derneklerinin talepleri dikkate alınarak belirlenen konuları içerecek şekilde 4 modülden oluşuyor.

Eğitim sonunda verilecek sertifikalar, uygulayıcı sertifika eğitimleri ile iş başında düzenlenecek eğitimler için ön aşama olarak kabul edilecek.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17