TİKA Filipinler’de iftar ve yardım organizasyonu gerçekleştirdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Filipinler’in başkenti Manila’da 500 kişilik iftar programı gerçekleştirildi ve Müslümanların yaşadığı Mindanao’da çatışmalardan dolayı yerlerinden olmuş 600 aileye gıda paketi dağıtıldı.

TİKA Filipinler’de iftar ve yardım organizasyonu gerçekleştirdi

TİKA vasıtasıyla Türkiye, Filipinli Müslümanların her daim yanında olmaya devam ediyor. Başkent Manila’da Müslümanların yaşadığı Maharlika semtinde gerçekleştirilen iftar programında 500 Filipinli ile bir araya gelindi. Manila’nın en büyük camisi olan Blue Mosque’ta gerçekleştirilen programa Manila Büyükelçisi Artemiz Sümer, TİKA Manila Koordinatörü Mustafa Kerimoğlu ve diğer Türk temsilciliklerinin çalışanları katıldı.

TİKA tarafından Bangsamoro Özerk Bölgesi’nde gerçekleştirilen Ramazan programlari kapsamında ise Maguindanao vilayetine bağlı ve çatışmalardan dolayı yerlerinden edilmiş mültecilerin yaşadığı Pamalian kasabasında 600 kişiye gıda paketi dağıtımı yapıldı. Ayrıca  Cotabato’nun Tukananes semtinde 300 kişilik bir iftar organizasyonu düzenlendi.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17