“Sevdiren Matematik” metodu açıklandı

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programları kapsamında İstanbul Aydın Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Haydi Bilimle Aydınlanalım” etkinliği bilim meraklısı yüzlerce çocuğu buluşturdu.

“Sevdiren Matematik” metodu açıklandı

İstanbul Valiliği, Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece Belediyesi,  Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi destekleriyle gerçekleşen etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı.

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, matematik öğretmenlerinin yer aldığı bir komite tarafından geliştirilen “Sevdiren Matematik” projesini şu sözlerle anlattı:

“Matematik konusunda yetenekli çocuklar muhakeme konusunda yetenekli oluyor. Mantıklı düşünebilmenin yolu matematik bilmekten geçiyor. Bunun için bir proje yaptık. Çocuklarımıza matematiği sevdirecek (oyun gibi) projeler geliştirildi. Burada 82 oyun yer alıyor. Çocuklar, o küçük küçük oyuncaklarla matematiği öğrenecek. Proje, İstanbul Kalkınma Ajansı'ndan da kabul gördü. Hazırlık ve sözleşme aşaması şu anda devam ediyor. Gerçekleştiğinde anaokulu ve ilkokullarımızda çocuklarımızın matematik zekâsını geliştirecek bir çalışma olacak.”

Birebir uygulama imkânı 

Proje yürütücüsü Dr. Öğr. Üy. Dilek Özalp, “Fizik, kimya, matematik, tıp, astronomi gibi çeşitli bilim alanlarında etkileşimli uygulamalar, atölyeler ve bilim insanlarının konuşmaları yer alacak. Öğrenciler kendi projeleri ile gelmiyorlar ama burada akademisyenlerin hazırladığı etkinlikler yapılacak. Öğrenciler, burada bizim onlara önerdiğimiz etkinliklere katılacak ve birebir uygulamalar yapacaklar.” dedi.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17