Öğrencilere müjde! TÜGVA Yaz Okulu başvuru tarihi uzadı

TÜGVA Yaz Okulu başvuru tarihini uzattı. Başvuru için SON gün 24 Haziran!

Öğrencilere müjde! TÜGVA Yaz Okulu başvuru tarihi uzadı

TÜGVA Ortaokul Yaz Okulunda çocuklarımız; Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyacak, efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in hayatını kendilerine örnek alabilecek, bilgi yarışmalarında hediyeler kazanacak, temel dini bilgileri öğrenecek.

Spor faaliyetleri ile zinde kalacak, gezi faaliyetleri ile kültürel bilinç kazanacak, zeka ve akıl oyunları oynayacak ve kitap okuma saatinde bilgi birikimlerini artıracaklardır.

Kısacası çocuklarımız TÜGVA Yaz Okulunda, hem öğrenecekleri hem de eğlenecekleri bir ortama sahip olacaktır.

“Her şey idmanlı, bilinçli ve eğitimli bir nesil için.”

TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu’na katılacak ortaokullu öğrenciler; yapılacak olan spor etkinlikleriyle kendilerini daha zinde hissedecek, sosyal etkinlikler, kitap okuma ve seminerlerle de daha bilinçli birer birey haline gelecekler. Tüm bunlara ilave olarak yıl boyunca aldıkları eğitimlerini de tekrar etmiş olacaklar.

Yaz Okulu’na katılan ortaokullu öğrencilerin yapacağı sportif faaliyetlerden bazıları; mini golf, langırt, futbol, voleybol, mangala, mas güreşi, halat çekme, satranç ve daha birçok eğlenceli faaliyet.

Sportif faaliyetlerimizin yanı sıra gençlerimizin manevi gelişimlerine katkı sağlayacak, bilgi birikimlerini artıracaktır. 

Yaz Okulunda çeşitli yaş gruplarından ortaokullu öğrenciler biraraya gelerek çeşitli kitaplardan okumalar ve seminerler gerçekleştirecektir. Fakat amaç sadece bilgi vermek değil, aynı zamanda şuur kazandırmak, yeni dostluklar kurarak kardeşlik bağlarını güçlendirmek; nihayetinde ümmet bilincini temin etmektir.

Bilgi için; http://tugva.org/tugva-ortaokul-yaz-okulu/

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 22:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42