Menderes Türel: “Antalya’yı rakipsiz hale getireceğiz”

Antalya Lisesi öğrencileriyle buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Bir marka şehir olan Antalya’yı yapacaklarımızla daha da güçlendirip rakipsiz hale getireceğiz. Antalya dünyanın yıldızı, dünyanın birincisi olacak” dedi.

Menderes Türel: “Antalya’yı rakipsiz hale getireceğiz”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Lisesi 1. Kariyer ve Meslek Şenlikleri’ne katıldı.Öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştiren Türel, deneyimlerini anlattı, öğrencilerin sorularını yanıtladı. 

“Bir işi severseniz başarılı olursunuz” diyen Türel, “Antalya İsviçre’nin yüzölçümü kadar büyük bir kent. 640 km sahili var. Bu kadar geniş bir coğrafyada bir taraftan normal belediyecilik hizmetleri yaparken bir taraftan da Antalya’ya vizyon katacak, Konyaaltı Sahil Projesi, Boğaçayı Projesi, raylı sistem gibi projeleri yapabiliyorsak, bu çok çalışmaktan geçiyor” ifadelerini kullandı. 

Antalya dünya birincisi olacak

Menderes Türel, bir öğrencinin Antalya’nın 10 yıl sonraki hedefini sorması üzerine; “2004 senesinde ilk defa belediye başkanı olduğumda seçim broşürüne Londra Paris, New York, Barcelona yazdım ve dedim ki biz bunları şehir olarak geçeceğiz. Ticaret Odası başkanıydım otellerimiz 5 yıldız ama çevre 1 yıldız diyordum. Çevreyi de 5 yıldız yapacağız diyordum. İşte Konyaaltı sahili. Konyaaltı 7 yıldız oldu. Biz onları geçeceğiz dedim. Antalya bu sene New York ile birlikte dünyanın en çok ziyaretçi ağırlayan üçüncü kenti. Turist buraya boşuna gelmiyor. Saydığım o şehirleri artık yakaladık biraz da önlerine geçtik. Şimdi artık biz dünya birinciliğine ilerleyeceğiz. Biz Paris’in Londra’nın da önüne geçeceğiz. Biz Antalya’ya gelen turistin gelir düzeyi yüksek turist olmasını sağlayacağız. Ben şimdi kruvaziyer liman yapmaya çalışıyorum.  Yeni yat limanları yapmak istiyorum. Çünkü zengin turist bunlarla geliyor. Siz bunları yapmazsanız nasıl getireceksiniz. Siyasette maalesef yapılacak iyi şeyleri birileri kötülüyor ama en çok istifade edenler de onlar oluyor. Biz yapacaklarımızla bir marka şehir olan Antalya’yı markalaşma yolunda daha da güçlendirip rakipsiz hale getireceğiz. Antalya dünyanın yıldızı ve birincisi olacak inşallah.”  dedi.

İftiralara maruz kaldık

“Konyaaltı Sahil Projesi balıklara zarar vereceği şeklindeki söylemlerin hatırlatılması üzerine Başkan Türel, “Konyaaltı Sahili’ni yapıyorken çevreyi kirletecek, Konyaaltı’nı betonlaştıracak ve balıklar ölecek gibi şeyler söylediler. Sahil projesi yapıyoruz denizin içine bir şey yapmıyoruz ki balıklar nasıl ölecek. Zaman doğrunun en güzel ilacıdır. Biz iyi bir şey yaparsak, halkın hoşuna giderse sıra ötekilere gelmeyecek diye bizi iyi yapmaya çalıştıklarımızdan alıkoymaya çalışıyorlar. Vay efendim çevreyi katlediyor… Biz Konyaaltı Sahil Projesi’nde maalesef bu iftiralara maruz kaldık.  Gidip bir görün çevre katliamı mı yapmışız. Hatta balık tutanların sayısı da baya arttı demek ki yok olmamışlar” dedi.

Bizim Haber Merkezi (BHM)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17